Asociace Wi-SUN a Asociace uživatelů DLMS zahajují spolupráci

MORGAN HILL (Kalifornie) 18. prosince (PROTEXT/PRNewswire)

Zavádění interoperabilních řešení chytrých služeb a měst (Smart Utility & Smart Cities)

Asociace Wi-SUN Alliance a Asociace uživatelů DLMS se pustily do spolupráce, aby zajistily bezproblémovou interoperabilitu řešení, která přenášejí aplikace DLMS / COSEM přes komunikační sítě Wi-SUN. Společné pracovní zasedání obou skupin se nedávno uskutečnilo v Maďarském institutu pro normalizaci (MSZT - Magyar Szabványügyi Testület) v Budapešti a vytvořilo tak rozsah práce a výstupů, které budou dále umožňovat služby Smart Utility, Smart City a průmyslový IoT. Obě organizace podepsaly memorandum o porozumění pro tuto iniciativu během ceremoniálu Evropského týdne služeb 2017 v Amsterdamu.

Společné úsilí bude zahrnovat technické posouzení specifikací DLMS UA Blue, Green a Yellow Books a specifikací technických profilů Wi-SUN. Konečným cílem je usnadnit společnou propagaci zabezpečených interoperabilních řešení využívajících společně technologie DLMS / COSEM a Wi-SUN. Obě organizace na podporu tohoto cíle zavedly silné a globálně uznávané certifikační programy.

„Díky integraci DLMS / COSEM, nejrozšířenějšího měřicího protokolu na světě a Wi-SUN, komunikační technologie s desítkami milionů připojených zařízení, představuje tato spolupráce významný krok vpřed pro globální přijetí standardizovaného ekosystému pro inteligentní nástroje a inteligentní města," říká Phil Beecher, prezident asociace Wi-SUN Alliance.

„S klíčovými spolupracujícími zúčastněnými stranami z aliance Wi-SUN a DLMS UA budeme dále posilovat nabídku hodnot a obchodní model pro ty, kteří využívají řešení Smart Utility a Smart City. To rozšíří dosah DLMS / COSEM jako všestranného datového modelu, nezávislého na komunikačních médiích a protokolu bohatého využití," uvedl Gyözö Kmethy, prezident Asociace uživatelů DLMS.

O asociaci Wi-SUN Alliance

Wi-SUN Alliance je globální nezisková členská asociace složená z předních firem. Jejím posláním je propagace globálního šíření interoperabilních bezdrátových řešení pro vyžití v inteligentních městech, inteligentních sítích a jiných aplikacích internetu věcí (IoT), které využívají otevřené globální normy mezinárodních standardních organizací, jako jsou IEEE802, IETF, TIA, TTC a ETSI. S více než 170 členy po celém světě je členství v alianci Wi-SUN otevřené všem zúčastněným stranám v oboru a zahrnuje prodejce křemíku, prodejce produktů, poskytovatele služeb, komunální služby, univerzity, podniky, obce a místní vládní organizace.

Více informací naleznete na webových stránkách: www.wi-sun.org.

Název Wi-SUN Alliance a logo Wi-SUN Alliance jsou chráněnými známkami asociace Wi-SUN Alliance.

O Asociaci uživatelů DLMS

Asociace uživatelů DLMS je nezávislá nezisková organizace pro rozvoj standardů se sídlem v Zug ve Švýcarsku. Má více než 300 členů po celém světě, včetně vedoucích společností, výrobců a integrátorů systému. Je odpovědná za celosvětovou propagaci a podporu specifikace DLMS / COSEM jakožto protokolu pro inteligentní výměnu údajů za účelem podpory fungování energetických trhů, usnadnění energetické účinnosti a zlepšení efektivity podnikání pro subjekty působící na trhu s energií. Sdružení letos hrdě oslavilo 20. výročí svého vzniku během Evropském týdne služeb 2017 (European Utility Week 2017) v Amsterdamu.

Více informací naleznete na webových stránkách: www.dlms.com

KONTAKT: Paní Shannon Mayette, Wi-SUN Alliance, +1 602-882-4733, smayette@wi-sun.org

Klíčová slova USA-komunikace-Wi-SUN Alliance

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.