Vánoční TRADE NEWS: Afrika přeje odvážným vytrvalcům

Praha 18. prosince (PROTEXT)

"Jihoafrický region je pro investice v Africe nejvhodnější," říká v exkluzivním rozhovoru pro prosincové TRADE NEWS Mario Caetano, který je poradcem výkonného ředitele Světové banky pro Angolu, Nigérii a Jižní Afriku. Češi mohou podle něj navázat na bohaté historické tradice, zvuk českých značek zde ještě nevyprchal. Ovšem Česká republika by se měla umět lépe prodat a být ve své strategii trochu odvážnější, protože právě v Africe je ještě na trhu spousta prázdných míst, a pokud je nezaplníme, pak to brzy udělá někdo jiný.

Shoduje se s ním Georges Wega, nynější generální ředitel Société Générale v Senegalu, který měl možnost žít také v Nigérii a Kamerunu - a pracovat v mnoha dalších regionech Afriky. Říká, že africké země se od sebe navzájem velmi liší, ale co mají z větší části společného, to jsou především dynamické, mladé a stále rostoucí populace, značné nerostné zdroje a jisté překážky v oblasti infrastruktury. Tato kombinace představuje podle jeho slov pro každou firmu jedinečnou obchodní příležitost.

"Věřte, že již mnoho zkušených a moudrých obchodníků se pokoušelo v Africe prosadit, avšak drtivá většina neuspěla. Ztratili spoustu času, energie, peněz a vlastně jen těžko přicházejí na to proč. Myslím, že důvodem je většinou neznalost místního prostředí, jazyková bariéra, nezvyklé tradice a zvyky, náboženské překážky, arogance, historické zkušenosti a mnoho dalšího, co se na internetu jen těžko hledá a učí. Africké myšlení je nám opravdu vzdálené, i když podle mne určitě bližší než například asijské. Kdybych měl dát jednoduchý recept, vsaďte na přátelství a humor," doporučuje Viktor Korček, který strávil studiem tohoto kontinentu posledních deset let, konkrétně dvou krásných zemí, Tanzanie a Keni.

Prostřednictvím TRADE NEWS 6/2017 zavítáte do Angoly, Nigérie, Keni, Tanzanie, ale také Etiopie a Ugandy. Vychází tištěným nákladem 8200 kusů na 84 stranách. Jako vždy v něm najdete exkluzivní rozhovory, články, analýzy, inspirativní příběhy úspěšných českých firem, původní infografiky a další zajímavé novinky ze světového i domácího byznysu. Dvouměsíčník TRADE NEWS vydává již šestým rokem agentura ANTECOM jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

TRADE NEWS je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, proexportní agenturou CzechTrade a ostatními institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například EGAP, ČEB, CzechInvest, ICC ČR aj.

Více informací také na: www.itradenews.czwww.tradenews.cz

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

Redakční servis: +420 602 313 176

produkce@antecom.cz

www.itradenews.cz

www.tradenews.cz

www.techedu.cz

www.age-management.cz

www.srdceslaskou.cz

www.facebook.com/srdceslaskou

priloha

priloha

priloha

Klíčová slova ČR-obchod-média-TRADE NEWS

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.