Společnost Air China, asociace Star Alliance a letiště Beijing Capital International Airport uzavřely Memorandum o porozumění k 10. výročí založení společnosti Air China

Peking 15. prosince (PROTEXT/PRNewswire)

Dne 13. prosince 2017 se v Pekingu setkala rada představenstva (CEB) asociace Star Alliance. Setkání se zúčastnili dopravci asociace Star Alliance z 28 zemí a regionů, kteří se sešli k oslavě 10. výročí společnosti Air China jakožto člena této asociace. Během setkání uzavřely společnost Air China, asociace Star Alliance a letiště Beijing Capital International Airport Memorandum o porozumění (MOU) o společném umístění členských leteckých společností. Strany se dohodly, že společně budou transformovat letiště Beijing Capital International Airport do centra světové třídy a zlepšovat zkušenosti cestujících.

Asociace Star Alliance byla založena v roce 1997 a je první leteckou aliancí na světě. Během uplynulých dvaceti let se Star Alliance rychle rozrostla z pěti zakládajících členů do svého současného počtu 28 členů. To umožňuje asociaci provozovat trasy do 1330 destinací v 192 zemích a zároveň využívat přístup k více než 1000 letištních hal po celém světě. Díky sdílení traťových sítí a letištních hal členských leteckých společností a jejich společného umístění ve stejných budovách terminálů je asociace Star schopna nabídnout bezproblémové cestování a navazující letové spojení cestujícím po celém světě.

V roce 2007 se společnost Air China formálně stala členem Star Alliance a otevřela novou kapitolu svého vývoje. To povzbudilo integraci společnosti Air China a rozšíření sektoru civilního letectví v Číně, tím také spojení se světovou ekonomikou. V posledních deseti letech společnost Air China úzce spolupracovala s asociací Star Alliance a jejími členy, aby dosáhla oboustranně výhodných výsledků. Sdružováním volby tras a pozemních služeb jsou členské letecké společnosti schopné poskytovat lepší služby cestujícím a současně snižovat náklady a zvyšovat efektivitu.

Během zasedání rady představenstva asociace Star Alliance (CEB) viceprezident společnosti Air China Zhao Xiaohang uvedl: „Jelikož oslavujeme desáté výročí členství v asociaci Star Alliance, je mi ctí být součástí této iniciativy na letišti Beijing Capital International Airport, která má zajistit dlouhodobý rozvoj Star Alliance. Do budoucna, když vcházíme do dalšího desetiletí, budou společnost Air China, asociace Star Alliance a letiště Beijing Capital International pokračovat v prohlubování spolupráce."

Jak uvedl Christian Draeger z asociace Star Alliance: „Pekingské letiště je důležitým uzlem pro Star Alliance a otevření nového letiště Daxing v Pekingu pro nás představuje příležitost posílit náš závazek vůči mezinárodnímu letišti Beijing Capital International." Závěr tohoto Memoranda o porozumění (MOU) položí základ, který potřebujeme, abychom zajistili vynikající zkušenosti cestujících a dosáhli v Pekingu dalšího růstu."

Pan Du Qiang z letiště Beijing Capital International Airport dodal: „Pro všechny tři strany je tento výsledek prospěšný. S takovým odhodláním asociace Star Alliance můžeme získat prostředky potřebné ke zlepšení zkušeností cestujících na letišti."

Podle memoranda MOU budou všechny tři strany společně spolupracovat na tom, aby společně s dopravci Star Alliance působily ve stejné terminálové budově na mezinárodním letišti Beijing Capital. Dále bylo dohodnuto, že k tomu, aby se zlepšila spokojenost cestujících, byla přidána další samoobslužná zařízení, včetně odbavení pasažérů, samoobslužného odbavení zavazadel a samoobslužných kiosků. Díky sdílení letištních zařízení, zefektivnění transferů a zlepšení spojení mezi členskými leteckými společnostmi bude asociace Star Alliance schopna nabídnout cestujícím ještě větší pohodlí.

Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20141017/152745LOGO

KONTAKT: Zhao Xingyu, +86-10-61462395, zhaoxingyu@airchina.com

Klíčová slova Čína-letectví-doprava-služby-Air China

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.