Společnost JA Solar dosáhla nového světového rekordu výstupního výkonu 60článkových modulů sestavených z mono-Si PERC článků

Peking 14. prosince (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost JA Solar Holdings Co., Ltd., jeden z největších světových výrobců vysoce výkonných solárních článků, dnes oznámila, že výstupní výkon jejích 60článkových fotovoltaických modulů sestavených z mono-Si PERC článků přesáhl 325 W. Skutečný výstupní výkon 326,67 W, měřený a certifikovaný společností TUV SUD, představuje nový světový rekord pro 60článkové fotovoltaické moduly mono-Si.

Jakožto jeden z největších výrobců fotovoltaických článků na světě společnost JA Solar pomáhá vyvíjet pokročilé fotovoltaické technologie prostřednictvím vynálezů a inovací. V roce 2010 společnost podala žádost o vynález pro průmyslovou buněčnou strukturu PERC a způsob výroby. Patent byl udělen Úřadem pro patenty a ochranné známky Čínského národního úřadu pro duševní vlastnictví v roce 2012. V roce 2013 byla JA Solar první společností, která prolomila 20% přechodovou účinnost pro průmyslovou verzi solárních článků PERC pomocí metalizačního procesu sítotisku a zahájila hromadnou výrobu článků a modulů založených na technologii PERC v následujícím roce. Společnost JA Solar také vlastní práva duševního vlastnictví pro oboustranné PERC články s čínským patentem uděleným Národním úřadem pro duševní vlastnictví Číny v roce 2016.

Technologie PERC se v posledních letech stále více stává běžným řešením pro vysoce výkonné fotovoltaické systémy. Podle společnosti SEMI PVITR budou produkty PERC do roku 2020 představovat 40 % celkových dodávek výrobků. Vývoj technologií PERC a široké využití technologie významně ovlivnily výrobu solární energie, pokud jde o snížení provozních nákladů na výrobu energie a parity sítě. V současné době je průměrný výkon 60článkových fotovoltaických modulů sestavených z mono-Si PERC článků společnosti JA Solar na úrovni 300 W. Tento nově vytvořený světový rekord je výsledkem neochvějného úsilí společnosti JA Solar o neustálé zvyšování výkonu, stejně jako jeho silného úsilí v oblasti výzkumu a vývoje, které je věnováno pokrokové fotovoltaické technologii. Výsledkem je také příprava na splnění technologické výzvy iniciativy „Front Runner", která je výzvou pro fotovoltaický průmysl, kterou představila čínská vláda. Produkty vyrobené v technologii PERC byly upřednostňovány od počátku této iniciativy. V roce 2016 společnost JA Solar poskytla jako největší dodavatel modulů v tomto projektu fotovoltaické moduly s výkonem 422 MW, přičemž 40 % z nich jsou články mono-Si PERC pro první demonstrační fázi 1GW iniciativy „Front Runner".

„Dosažení nového světového rekordu s výkonem přes 325 W s 60článkovým fotovoltaickým modulem mono-Si je pozoruhodným úspěchem díky technologii PERC," řekl Dr. Wei Shan, ředitel technologického oddělení společnosti JA Solar. „Je to také svědectví bezkonkurenčního úsilí společnosti JA Solar, která se zaměřuje na vývoj vysoce účinných, nákladově efektivních fotovoltaických produktů, které splňují stále rostoucí poptávku po čisté energii technologickými inovacemi a neustálým zlepšováním výkonu, stejně jako závazek a tradice společnosti JA Solar poskytovat našim zákazníkům vysoce výkonné fotovoltaické produkty s vysokou kvalitou a spolehlivostí."

KONTAKT: Xiaorui Sun, +86-10-6361-1888 x1698, bj.sunxr@jasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-JA Solar Holdings

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.