Na západním pobřeží USA se uskutečnil tradiční workshop papírových luceren za účelem propagace festivalu Lotus Lantern (Yeon Deung Hoe)

Soul (Jižní Korea) 13. prosince (PROTEXT/PRNewswire)

Lotus Lantern Festival (Yeon deung hoe) Traditional Paper Lantern Workshop on U.S. West Coast (PRNewsfoto/Yeon deung hoe Preservation Com)

Lotus Lantern Festival (Yeon deung hoe) Traditional Paper Lantern Workshop on U.S. West Coast (PRNewsfoto/Yeon deung hoe Preservation Com)

- Festival Lotus Lantern Festival byl představen na oficiálním propagačním videu zimních olympijských her v Pchjongčchangu

18. listopadu uspořádala konzervační komise festivalu Lotus Lantern Festival (Yeon Deung Hoe) workshop korejských papírových luceren v Portlandském muzeu umění v Oregonu. Tato akce představila tradiční korejskou kulturu a korejské lucerny za účelem propagace tohoto festivalu v zahraničí. Cílem bylo také apelovat na Američany, kteří se zajímají o korejskou kulturu, a upozornit etnické Korejce v USA na jejich kulturní dědictví.

Lantern Festival (Yeon deung hoe) Traditional Paper Lantern workshop on U.S. West Coast

Tohoto semináře se v Portlandu zúčastnilo přibližně 70 osob, včetně členů Asijské umělecké rady z Muzea umění v Portlandu. Veřejný zájem o korejskou kulturu luceren byl silný a kvůli velké poptávce se doba rezervace uzavřela dříve, než se očekávalo. Před zahájením workshopu představil výbor festival Lotus Lantern Festival (Yeon Deung Hoe), přehrál video a představil výrobní proces. Lucernoví mistři také předvedli ukázky a následně pořádali kurz. Workshopu se zúčastnili lidé v různých věkových kategoriích, od mládeže až po starší osoby. Nakonec účastníci uspořádali malý průvod, kdy třikrát obešli halu se svými rozsvěcenými lucernami.

Nedávno, dne 14. listopadu, bylo zveřejněno oficiální propagační video zimních olympijských her Pchjongčchang 2018, na kterém byl blíže představen festival Lotus Lantern. (Webové stránky oficiálního propagačního videa Zhejiang Chung pro Zimní olympijské hry „The Last A.I." (https://www.youtube.com/watch?v=W9EHsn-9oto)

Celé video trvá 4 minuty a 41 sekund, v úseku od 1:40 do dvou minut představuje korejský festival „Janchi" (Večírek), tedy festival Lotus Lantern. To znamená, že korejská vláda oficiálně považuje festival za přední událost prezentující tradiční korejskou kulturu.

Protože festival pozitivně oslovil kosmopolitní lidi ve prospěch tradiční korejské kultury, Lotus Lantern (Yeon Deung Hoe) bude v příštím roce ještě zajímavější. Bude se konat velké korejské „Janchi" (Večírek) a všichni, kdo mají zájem o korejskou kulturu, jsou vítáni, aby se k této akci připojili.

Akce proběhne v příštím roce ve dnech 11. května - 13. května a průvod Lantern Parade jakožto hlavní událost je plánován na 12. květen (sobota) od 7:00 do 9:30 v centru Soulu v části Jongno. Následujícího dne, tedy 13. května (neděle), se budou konat tradiční kulturní akce s přibližně 100 kulturními stánky a představeními před chrámem Jogye-sa. Pro více informací navštivte webové stránky www.LLF.or.kr/eng.

Kontakt:

Minsuk Hong

82-2-2011-1746

hong@buddhism.or.kr

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/617888/LLF_workshop.jpg

Klíčová slova Korea-společnost-kultura-Yeon deung hoe Preservation Committee

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.