L´Oréal rozdělí českým vědkyním 500.000 Kč

Praha 13. prosince (PROTEXT)

Svět potřebuje vědu, věda potřebuje ženy. Právě proto mají české vědkyně možnost získat ocenění ve výši půl milionu korun. Projekt společnosti L´Oréal a Světové organizace UNESCO podporuje mladé talentované badatelky po celém světě již 19 let, v České republice jde o dvanáctý ročník. Zúčastněné mají možnost získat výhru v hodnotě 250.000 Kč, a to ve dvou věkových kategoriích - do 35 let věku a od 36 do 45 let. Ocenění jim umožní jak profesní, tak osobní růst. Přihlašovat své projekty mohou od 1. prosince až do 31. ledna 2018 prostřednictvím webové stránky www.prozenyvevede.cz.

"Hlavním cílem tohoto jedinečného programu je podpořit mladé vědkyně již od začátku jejich kariéry. Právě to je totiž období, kdy mohou mladé vědkyně odradit případné počáteční neúspěchy od další snahy v jejich odborné činnosti. České republice byl program poprvé představen v roce 2006 a od tohoto roku ocenil již 30 vědkyň. Společnost L´Oréal by tak ráda motivovala další generace mladých dívek, které zatím třeba jen zvažují vědeckou kariéru a jejichž nadání naše země potřebuje," jak uvádí generální ředitel L´Oréal Česká republika Tomáš Hruška.

Finalistky nečeká jen možnost finančního ocenění v rámci Česka, jedna z nich má možnost zúčastnit se i mezinárodního kola soutěže L´Oréal-UNESCO For Women in Science, International Rising Talents. 225 000 € je částka, která čeká na 15 nejúspěšnějších vědkyň z celého světa.

O projektu L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě ve světě

L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě byl založen v Paříži v roce 1998 za účelem podpory žen - vědkyň. Program si klade za cíl oceňovat úspěchy již etablovaných vědkyň a vliv jejich odborné činnosti na současnou společnost, stejně jako poskytovat podporu mladým vědkyním na samém počátku kariéry. Od svého vzniku se program postupně rozšířil do mnoha světových zemí a vyznamenal více než 2 700 žen ze 115 zemí.

V roce 2009 získali dvě laureátky L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě z roku 2008 Nobelovu cenu ve své oblasti odborných znalostí: Elisabeth Blackburn v oboru medicína nebo fyziologie a Ada Yonath v oboru chemie.

L´Oréal-UNESCO Pro Ženy ve Vědě v České republice

V České republice byl projekt uveden v roce 2006 a každoročně oceňuje nadějné vědkyně vybrané odbornou porotou. Současná výše ocenění činí 250 000 Kč. Soutěž je zároveň podpořena spoluprací s Akademií věd České republiky. Od zahájení projektu v České republice bylo oceněno již 30 talentovaných žen vědkyň, které si mezi sebou rozdělily částku ve výši více než 7 milionů korun.

O společnosti L´Oréal

Společnost L´Oréal se věnuje kráse - kosmetickému průmyslu - již více než 100 let. Díky unikátnímu portfoliu 34 různorodých a doplňkových značek, generovala Skupina v roce 2016 tržby ve výši 25,8 miliard EUR a zaměstnává 89 300 lidí po celém světě. Jako přední světová kosmetická společnost je L´Oréal přítomen ve všech distribučních sítích: masový trh, obchodní domy, lékárny a drogérie, kadeřnické salony, parfumerie, cestovní maloobchody i elektronický obchod.

Výzkum, inovace a specializovaný výzkumný tým složený z 3 870 lidí jsou jádrem strategie společnosti L´Oréal, která usiluje o uspokojení krásy po celém světě. Závazek společnosti L´Oréal s názvem „Sharing beauty with all“ je celosvětový závazek udržitelnosti, který stanovil velmi ambiciózní cíle pro udržitelný rozvoj napříč hodnotovým systémem celé skupiny pro rok 2020. Více informací najdete na stránkách www.loreal.cz nebo www.loreal.com .

Další informace vám poskytne:

Ivona Karvinen

L´Oréal Česká republika

e-mail: ivona.KARVINEN@loreal.com

Klíčová slova ČR-kosmetika-věda-ženy-firmy-L´Oréal

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.