Viapass: Od 1. ledna budou užitková vozidla s návěsem o celkové hmotnosti vozidla do 3,5 tuny podléhat poplatkům za kilometr

Brusel 29. listopadu (PROTEXT/PRNewswire)

Od 1. ledna budou v Belgii užitková vozidla s návěsem o celkové hmotnosti vozidla do 3,5 tuny s kódem karosérie BC podléhat poplatkům za kilometr. Při jízdě po veřejných silnicích v Belgii budou muset mít zapnutou palubní jednotku (On Board Unit, OBU).

(Logo: http://mma.prnewswire.com/media/609420/Viapass_Logo.jpg )

Tato užitková vozidla s návěsem jsou určena k přepravě zboží. Skládají se z kabiny a spojovací desky pro připojení návěsu, což vytváří celkovou hmotnost vozidla přes 3,5 tuny. Svou konstrukcí jsou tato vozidla určena pouze k přepravě zboží. Liší se od vozů s tažnou tyčí, ke které je možné připojit volitelný přívěs. Zde najdete několik ilustrativních obrázků a plakát o novém opatření.

Tři belgické regiony se rozhodly, že tato kategorie vozidel bude v Belgii od 1. ledna 2018 podléhat poplatku za kilometr. To znamená, že musí mít na palubě jednotku OBU, která bude při jízdě po belgických veřejných komunikacích neustále zapnutá. Za kilometr ujetý na placených silnicích budou účtovány poplatky ve výši, která bude odpovídat hmotnosti vozidla a normě pro výfukové plyny.

Majitelé vozidel, kteří na tento postup ještě nejsou zvyklí, najdou informace o způsobu objednání a instalace OBU na webových stránkách společnosti http://www.viapass.be. Zde najdou vyčerpávající dokument s častými otázkami a odpověďmi na nejčastější dotazy. Ukázkové video o vozidlech s návěsem o hmotnosti nižší než 3,5 t je je k dispozici na kanálu YouTube Viapass.

OBU lze objednat u poskytovatelů služeb akreditovaných společností Viapass nebo na distribučních zařízeních v jednom ze 128 servisních míst v Belgii a na hranicích (https://satellic.be/en-UK/servicepoints).

O společnosti Viapass

Viapass je meziregionální veřejná organizace, která koordinuje a řídí kilometrové poplatky za HWV v Belgii. Kontroluje dodržování poplatků za kilometr a dobré fungování infrastruktury. Společnost Viapass se zabývá správným přenosem dat a peněžními toky a stará se o koordinaci mezi poskytovateli služeb a společnou komunikaci týkající se poplatků za kilometr.

Zdroj: Viapass

Kontakt pro tisk: edward.claessens@viapass.be, Tel: +32-486-330-955

Kontakt pro veřejnost - Viapass: contact@viapass.be, Tel: +32-2-709-79-40

Klíčová slova Belgie-doprava-automobilová-Viapass

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.