Pomoc, která má opravdový smysl

Praha 27. listopadu (PROTEXT)

Konference LN o CSR - společenská zodpovědnost firem.  Zdroj: František Vlček, Mafra

Konference LN o CSR - společenská zodpovědnost firem. Zdroj: František Vlček, Mafra

Konference LN o CSR - společenská zodpovědnost firem. Zdroj: František Vlček, Mafra

Minulý týden proběhla konference s tématem Společenské odpovědnosti firem. Panelisté i publikum se setkali v hotelu Interkontinental v Praze. Do panelu zasedli zástupci několika společností, aby promluvili o svých CSR aktivitách. Jedním z řečníků byl také Radek Šafář, ředitel obchodu a rozvoje společnosti Sphere. Jeho projev doplnil Zdeněk Soudný, ředitel společnosti Dobrá rodina, se kterou Sphere v rámci CSR aktivit spolupracuje.

Program byl rozdělen na tři bloky. Každý řečník představil svou firmu a projekty a činnosti v rámci firemní strategie, kterými se snaží společnosti pomáhat.

Sphere šlo dle slov pana Šafáře především o to, aby byla jejich pomoc systematická a tzv. opravdu k něčemu. Vědí, že nestačí jen věnovat peníze a tím skončit. Vznikl proto společný projekt společnosti Dobrá rodina a věrnostního programu Sphere. Dobrá rodina sdružuje 800 pěstounů. V současné době pečují o více než 1400 dětí. Společnost vznikla na impulz samotných pěstounů za účelem systémové změny. Díky jejich péči a snaze skončí jen minimum dětí v ústavní péči.

Věrnostní program Sphere sdružuje 10.000 obchodních partnerů po celé ČR i SR. Dává tak pěstounům možnost ušetřit na nákladech pro rodinu. A to ve všech oblastech, od drogistických potřeb, přes oblečení, léky a zdravou výživu, až po návštěvy zoo a společné výlety. Dlouhodobě a opakovaně, je to systematická pomoc. Díky těmto výhodám je pro pěstouny mnohem jednodušší poskytnout dětem radosti života. Dát jim, co doposud postrádaly. Tato pomoc je zároveň přínosná pro partnery programu Sphere. Pěstouni nakupují především tam, kde mohou výhody věrnostního programu uplatnit.

Pěstouni se starají o děti, které neměly to štěstí vyrůstat ve vlastní rodině. Poskytnou jim domov a připraví je na život v nové rodině. Díky výhodám karet Sphere je to pro ně mnohem snazší. "Pěstouni většinou mají málo, a přesto dětem dávají tolik. Je to poslání," řekl Radek Šafář.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat:

e-mail: obchod@sphere.cz

telefon: +420 241 710 502

Kontakt pro média:

Lucie Loudová

PR and communication manager

telefon: +420 734 305 183

e-mail: lloudova1@gmail.com

Klíčová slova ČR-hospodářství-sociální-firmy-Sphere

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.