Ruská maloobchodní skupina Lenta se připojuje k přední evropské nákupní a marketingové alianci EMD

PFÄFFIKON (Švýcarsko) 20. listopadu (PROTEXT/PRNewswire)

Generální ředitel společnosti Lenta Jan Dunning

Generální ředitel společnosti Lenta Jan Dunning

- Členství ve skupině EMD přinese společnosti Lenta nové možnosti zdrojů

- Silné zastoupení v Rusku posílí pozici EMD na mezinárodním trhu

Ruská maloobchodní skupina Lenta je novým členem skupiny European Marketing Distribution (EMD) AG, přední evropské nákupní aliance. Nový člen EMD společnost Lenta, která má ředitelství v Petrohradě, je jedním z předních maloobchodních prodejců v Rusku, provozuje 214 hypermarketů v 79 městech a 71 supermarketů po celém Rusku. Společnost dosahuje ročních tržeb ve výši 4,5 miliard eur a zaměstnává kolem 40 400 lidí.

(Fotografie: http://mma.prnewswire.com/media/606117/European_Marketing_Distribution.jpg )

Díky novému členství v EMD, rozšíří Lenta své možnosti v oblasti zajišťování zdrojů a vytvoří značné úspory u svých dodavatelských řetězců a ty znovu investuje do posílení vztahů se zákazníky.

Jako člen skupiny EMD, která působí ve 22 zemích, bude mít společnost Lenta k dispozici zdroje zásobování v nadnárodním měřítku. Kromě toho bude moci využívat synergie v oblasti marketingu a nové možnosti v oblasti evropských a privátních značek.

Generální ředitel společnosti Lenta Jan Dunning řekl: "Jsme velmi rádi, že jsme součástí silné komunity EMD založené na partnerství. Prodejní možnosti naší společnosti se díky tomu ještě rozšíří. EMD nám nabízí mnoho kategorií výrobků a marketingových nástrojů, které nám umožní urychlit náš rozvoj orientovaný na zákazníky na ruském trhu."

Všem výrobcům, kteří působí v oblasti rychloobrátkového spotřebního zboží, otevře partnerství se společností Lenta nové možnosti.

O společnosti Lenta

Lenta je největší řetězec hypermarketů v Rusku a čtvrtý největší maloobchodní řetězec v zemi. Společnost byla založena v roce 1993 v Petrohradě, provozuje 214 hypermarketů v 79 městech po celém Rusku a 71 supermarketů v Moskvě, Petrohradě, Novosibirsku, Jekatěrinburgu a centrální oblasti s celkovou prodejní plochou zhruba 1 282 520 čtverečních metrů. Hypermarket Lenta má v průměru prodejní plochu zhruba 5 700 m2. Supermarket Lenta prodává v průměru zboží na ploše zhruba 900 m2. Společnost provozuje sedm vlastních distribučních center.

Největšími akcionáři společnosti Lenta jsou firma TPG Capital a Evropská banka pro obnovu a rozvoj, které obě usilují o udržení nejvyšších standardů v oblasti firemního dohledu. Akcie společnosti Lenta jsou zalistovány na burze cenných papírů v Londýně a Moskvě.

O skupině EMD

Skupina EMD je zastoupena ve 20 evropských zemích a také v Austrálii a na Novém Zélandu. Skupina spolupracuje v oblasti obchodování s produkty pod privátní značkou na celém světě a zabývá se uzavíráním smluv s výrobci značkových produktů na nadnárodní úrovni. Společnost EMD byla založena v roce 1989 a je přední obchodní skupinou v Evropě. Její tržby z prodeje spotřebního zboží v Evropě a Rusku dosáhly zhruba 184 miliard EUR.

EMD má od svého založení pověst výkonného a efektivního partnera v oblasti zdrojů a rozvoje podnikání.

Následující společnosti, které jsou členy skupiny European Marketing Distribution (EMD), budou profitovat z úzké spolupráce ve 22 zemích:

Spojené království: ASDAFinsko: Tuko Logistics
Nizozemí: SuperunieŠvédsko: Axfood
Německo: MARKANT AGDánsko: Dagrofa
Francie: Groupe CasinoČeská republika: MARKANT
Švýcarsko: MARKANT Syntrade Slovensko: MARKANT
Španělsko: Euromadi IbericaPolsko: Kaufland
Portugalsko: EuromadiPortChorvatsko: Kaufland
Rakousko: MARKANT ÖsterreichRumunsko: Kaufand
Itálie: ESD ItaliaBulharsko: Kaufland
Norsko: Unil/Norges GruppenRusko: Lenta
Austrálie: Woolworths Ltd.Nový Zéland: Woolworths Ltd.

Pokud chcete získat další informace, kontaktujte:

Uwe Rosmanith

Rosmanith & Rosmanith

The Art Of Communication

Unter den Eichen 7

D-65195 Wiesbaden

Telefon: +49(0)611/716-547-920

Email : uwe@rosmanith.de

http://www.rosmanith.de

Zdroj: EMD - European Marketing Distribution

Klíčová slova Švýcarsko-obchod-trh-EMD

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.