Dr. Sanusi Umar ze společnosti Dr. U Devices Inc. podává žalobu proti Dr. Jeanovi Devroye a společnosti Devroye Instruments, Inc za porušení patentu vlasové transplantace metodou FUE

Redondo Beach (Kalifornie) 15. listopadu (PROTEXT/PRNewswire)

UPunch Rotor IV (PRNewsfoto/Dr. U Devices Inc.)

UPunch Rotor IV (PRNewsfoto/Dr. U Devices Inc.)

Dr. Sanusi Umar, majitel společnosti Dr. U Devices Inc., která je výrobcem přístrojů Dr. UGraft a Dr. UPunch pro transplantaci vlasů s několika patenty na nástroje používané při vlasových transplantacích metodou folikulární extrakce (FUE), dnes oznámil, že podal stížnost proti Dr. Jeanovi Devroye a společnosti Devroye Instruments, Inc. u Spolkového okresního soudu v Německu.

Tato stížnost uvádí, že Dr. Devroye a Devroye Instruments prodávají zařízení, které se běžně prodává pod ochrannými známkami WAW Punch a Trumpet Punch, což je porušením patentu, který vlastní Dr. Umar. Patent se obecně týká vlasového razníku, který dokáže účinně odstraňovat vlasové folikuly ze skalpu pacienta s minimálním poškozením vlasových štěpů.

„Společnost Dr. U Devices Inc. je hrdá na svůj netradiční přístup a uvažování, které vyvrcholilo několika patentovanými technologiemi v oboru transplantace vlasů," vysvětluje Dr. Umar. „Jiní chirurgové mne žádali o prodej některých zařízení, která jsem patentoval. Nechtějí, aby se stali odpovědnými za porušení patentů tím, že si koupili neoprávněné vlasové dírkovače."

Dr. Umar vysvětlil: „Naše patentované dírkovače a technologie FUE pro transplantaci vlasů vyžadovaly přibližně 10 let výzkumu a vývoje, který vyvrcholil několika publikacemi ve významných odborných časopisech a mnoha vydanými patenty po celém světě. Výsledkem je konečná technologie FUE, která je cenově dostupná, přenosná a v mnoha ohledech omezila dobu učení potřebnou k provedení základní i pokročilé transplantace metodou FUE včetně folikulárních extrakcí z hlavy, na zádech, těle, vousech a tvrdých afro-texturovaných vlasech. Jsou to investice, které vynálezci přinášejí pro změny v průmyslových odvětvích a pro status quo. Právě proto je třeba patenty respektovat." Jediným licencovaným distributorem patentovaných přístrojů Dr. UGraft a Dr. UPunch Advanced FUE je společnost Ellis Instruments, Inc. z Madison v New Jersey. Objednávky lze navíc podávat přímo na internetu prostřednictvím webových stránek https://ugraft.com/, kde lze nalézt aktuální informace o technologiích Dr. UGraft a Dr. UPunch. Dr. Umar varoval: „Kupující by měli také vědět o falešných zařízeních UGraft a UPunch na trhu. Originální nástroje jsou označeny logy a každý nástroj, který není zakoupen v jedné z těchto autorizovaných prodejen, je pravděpodobně falešnou pirátskou imitací."

Dr. Umar pokračoval: „Mnoho zemí zavedlo pro podporu inovací patentový systém, který motivuje kreativitu a chrání práva vynálezců, kteří často procházejí neuvěřitelnými těžkostmi, aby uvedli své sny do reality. Tuto žalobu jsem podal hned poté, když bylo jasné, že Dr. Devroye využíval aspekty mé technologie k prodeji vlasových razníků po celém světě."

Dr. Umar v německém soudním řízení požaduje peněžité odškodnění, soudní opatření a úhradu vzniklých zákonných poplatků a nákladů. Dr. Umar uvádí, že probíhají další šetření týkající se dalších potenciálních porušení patentů u zařízení na celém světě a pokud budou zjištěny další případy porušení patentů, podá další žaloby ohledně porušení předpisů.

Video - https://www.youtube.com/watch?v=t4hsOGbAgoM&t=64s

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/603527/Dr_U_Devices_Inc___UPunch_Rotor_IV.jpg

KONTAKT: Sanusi Umar, drumar@dru.com, 310-318-1500

Klíčová slova USA-soud-zdraví-služby-Dr. U Devices Inc.

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.