Přichází muzikál ROMEO a JULIE. Ze Soulu, přes Hlubokou až do Hybernie!

Praha 10. listopadu (PROTEXT)

Věčný Příběh lásky mladých milenců a nenávisti rodů Monteků a Kapuletů ROMEO a JULIE podle předlohy Williama Shakespeara, který v jedinečném zpracování hudebního skladatele Zdeňka Bartáka s texty Eduarda Krečmara a hudebního aranžmá Daniela Bartáka a Ivana Zelenky se veleúspěšně hrál v korejském Soulu a následně i na pohádkovém zámku Hluboká, se nyní přesouvá do pražského Divadla Hybernia! Uvidíte tak napínavé představení se zajímavou scénou, rozmanitými kostýmy, akčními scénami, včetně šermířských scén...

Na tiskové konferenci 9. listopadu byly odhaleny všechny hlavní a vedlejší role a company. Premiéra se uskuteční 23. listopadu v 19 hodin za účasti celé řady vzácných hostí i známých osobností. Doposud Praha toto zpracování Romea a Julie neviděla. Zažít jej mohli diváci v jihokorejském Soulu, kde měl muzikál v roce 2002 veleúspěšnou premiéru, a na Hluboké. Zde se opět veleúspěšně hrál po čtyři letní sezony.

Zdeněk Barták si spolu s producentkou Emou Krahulíkovou řekli, že nyní je ten pravý čas předvést dílo také v "Mekce českého muzikálu", v Praze. Právě skladatel Zdeněk Barták je dokonce i držitelem ocenění GRAND PRIX za nejlepší muzikál asijského kontinentu (získal dva asijské Oscary).

Příběh se tak z jednoho z nejkrásnějších zámků přestěhoval do jednoho z největších pražských a nejoblíbenějších muzikálových divadel.

"Mám z toho velikou radost, protože ten příběh je krásný, hudba je úžasná, texty, scéna, kostýmy a myslím si, že jsme také vybrali skvělé obsazení," pochvaluje si jediná česká muzikálová producentka Ema Krahulíková.

Zajímavostí bezesporu je i to, že se v pražském nastudování Romea a Julie objeví zpěváci a herci, kteří již s tímto představením mají své zkušenosti, protože jej hráli právě na Hluboké. "Jsou to Lukáš Randák, Ladislav Korbel či Petr Dopita," podotkl Zdeněk Barták.

Jinak se ale v muzikálu objeví i nové tváře, respektive "staré známé" tváře a hlasy, ale nové právě v tomto obsazení, jako například: Michaela Bábor Nosková, Ondřej Bábor, Oldřich Kříž, Jiří Zonyga, Martin Pošta, Dita Hořínková, Vlasta Korec, Miloš Knor, Ivana Korolová a celá řada dalších...

"Chtěli jsme dát šanci i dalším velmi šikovným lidem, i těm, kteří mají s divadlem a muzikály zkušenosti. Z castingů vzešli ale třeba i nováčci, kteří neměli doposud velké zkušenosti s tímto uměleckým odvětvím, ale zaujali nás svým talentem i odhodláním pustit se do poměrně těžkého představení po herecké, pěvecké i choreografické stránce," zdůraznil režisér Roman Štolpa, kterého veřejnost znala doposud jako vesměs televizního, filmového a divadelního herce.

VSTUPENKY na generálky, premiéru a další sérii představení pro sezónu 2017/2018, si můžete zakoupit on-line zde: https://www.ticketportal.cz/Event/Romeo_a_Julie_Muzikal?idp=872580 případně na pokladně Divadla Hybernia

Realizační tým a kompletní obsazení muzikálu ROMEO a JULIE:

Hudba: Zdeněk Barták

Texty písní: Eduard Krečmar

Hudební aranžmá: Daniel Barták a Ivan Zelenka

Překlad: Jiří Josek

Režie: Roman Štolpa

Choreografie: Lukáš Vilt

Šermy: Borek Belfín

Scéna, projekce: Ariadna Nikiforova

Kostýmy: Lucie Ulíková

Asistentka režie: Hana Sršňová

Producentka: Ema Krahulíková

PR: René Kekely

Romeo: Lukáš Randák / Štěpán Komárek / Filip Hořejš

Julie: Ivana Korolová / Simona Tlustá / Nikola Ďuricová

Mercuzio: Oldřich Smysl / Filip Hořejš

Lorenzo: Dalibor Tolaš / Martin Pošta

Chůva: Dita Hořínková / Michaela Bábor Nosková

Tybalt: Ladislav Korbel / Jan Urban

Vévoda: Petr Dopita / Oldřich Kříž

Kapulet: Jiří Zonyga / Petr Matuszek

Kapuletová: Jana Vaculíková Fučíková / Hana Sršňová

Petr: Vlastimil Korec / Jakub Šlégr

Benvolio: Ondřej Bábor / Ondřej Pilnaj

Paris: Miloš Knor / Tomáš Turek

Socha: Petr Semerád / Jonáš Janků / Matěj Kohout

Montek: Tomáš Böhm / Miroslav A. Maxant

Monteková: Marie Šlehoferová / Helena Kubelková

Lékárník: Jaroslav Parči / Jakub Švec

Taneční a pěvecká company:

Jitka Antošíková, Barbora Březinová, Adéla Částková, Aneta Dobešová, Nikola Ďuricová, Jan Franc, David Hirschkorn, Zuzana Holbeinová, Vojtěch Janák, Jan Jech, Lukáš Kofroň, Ondřej Krysmánek, Veronika Morávková, Jaroslav Parči, Barbora Katharine Selešiová, Eva Skácelíková, Václav Šmíd, Petr Špinar, Martina Šťastná, Jakub Švec, Radek Tejkl, Karel Valenta, Zuzana Žáková.

Kontakt pro média:

René Kekely

PR & mediální zastoupení

tel.: 724 850 690

e-mail: rene.kekely@seznam.cz

Martin Bujárek

produkce Musical Production s.r.o.

tel.: 776 110 677

e-mail: produkce@musical-production.cz

Klíčová slova ČR-zábava-divadlo-muzikál

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.