Listopadové TRADE NEWS právě vychází

Praha 8. listopadu (PROTEXT)

V novém čísle TRADE NEWS představujeme izraelský zázrak a pokoušíme se zodpovědět, kde jsou příčiny toho, že se Izrael stal Mekkou technologických inovací a druhým největším světovým centrem po americkém Silicon Valley. Vždyť i finanční magazín Bloomberg jej letos zařadil do prestižní desítky nejvíce inovativních států světa.

Přinášíme exkluzivní rozhovor se Sethem M. Siegelem, autorem knihy Budiž voda - Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody, která nedávno vyšla i u nás. Ten tvrdí, že příčiny fantastického ekonomického vzestupu Izraele spočívají v propracované státní podpoře start-upů a malých firem, v přílivu technicky zdatných pracovníků ze zahraničí, ve vynikající úrovni univerzit i v určitém klaustrofobickém pocitu vyplývajícím z toho, že Izrael je malou zemí obklopenou de facto nepřátelskými státy, což vedlo k jeho silné orientaci na exportní trhy. Ale také je to prý tím, že se Izraelci vyžívají v improvizaci a nedělají si moc hlavu z neúspěchů. Když to nejde určitým způsobem, zkusí to prostě jinak.

V čísle se také dozvíte, že v Íránu dnes vládne opatrný optimismus a původní euforii po zrušení plošných sankcí vystřídalo vystřízlivění. Pro české exportéry je však obrovskou výzvou, protože se jedná o osmdesátimilionový trh, který nově vstoupil na pole světového obchodu, a nabízí tak slibné příležitosti ve většině odvětví.

Dále vás zavedeme do Maroka a Jordánska, naučíme vás bránit se proti kybernetickým útokům a položíme si otázku, zda se dá zastavit sdílená ekonomika, nebo je to prostě nová realita, na kterou si budeme muset zvyknout.

TRADE NEWS 5/2017 právě vychází tištěným nákladem 8200 kusů na 88 stranách. Jako vždy v něm najdete exkluzivní rozhovory, články, analýzy, inspirativní příběhy úspěšných českých firem, původní infografiky a další zajímavé novinky ze světového i domácího byznysu. Dvouměsíčník TRADE NEWS vydává již šestým rokem agentura ANTECOM jako magazín Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

TRADE NEWS je distribuován bezúplatně přímo k manažerům firem s rozhodující pravomocí. Zdaleka se nejedná pouze o členy AMSP ČR, ale také o další společnosti a instituce. Je připravován ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, proexportní agenturou CzechTrade a ostatními institucemi podporujícími český vývoz, jako jsou například EGAP, ČEB, CzechInvest, ICC ČR aj.

Více informací také na: http://www.itradenews.czhttp://www.tradenews.cz

Kontakt:

ANTECOM s.r.o.

TRADE NEWS

Redakční servis: +420 602 313 176

produkce@antecom.cz

http://www.itradenews.cz

http://www.tradenews.cz

http://www.techedu.cz

http://www.age-management.cz

http://www.srdceslaskou.cz

priloha

priloha

priloha

Klíčová slova ČR-hospodářství-média-obchod-firmy-Trade News-Antecom

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Média, společnost a životní styl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.