Klasika Viva zve na Jiřího Bártu a také na soubor Musica Bohemica

Šumperk 6. listopadu (PROTEXT)

MUSICA BOHEMICA

MUSICA BOHEMICA

Jan Krček Jiří Bárta, Terézie Fialová

Cyklus koncertů Klasika Viva pokračuje dalšími koncerty v listopadu a prosinci. Po mimořádně vydařeném koncertu k výročí založení samostatného státu, na kterém vystoupila Moravská filharmonie Olomouc, bude v listopadu v Šumperku následovat koncert komorní. V pondělí 20. listopadu přivítáme od 19.00 v klášterním kostele v Šumperku jednoho z nejlepších evropských hráčů na violoncello, JIŘÍHO BÁRTU. "Nevzpomínám si, že by za posledních 20 let v Šumperku vystoupil někdo takový,“ říká umělecký ředitel cyklu Roman Janků. "Jiří Bárta patří nejen k nejlepším evropským violoncellistům současnosti, ale také je uměleckým ředitelem Mezinárodního festivalu Kutná Hora. Je tedy velice vytížený a také hodně aktivní. Koncert v Šumperku má podtitul "Melancholia", což je název jedné ze skladeb programu, a spolu s Jiřím na koncertě vystoupí klavíristka TERÉZIE FIALOVÁ. Těšit se můžeme na díla Jeana Sibelia, Ludwiga van Beethovena a také Dmitrije Šostakoviče," doplnil Janků.

Prosincový koncert již bude ve znamení blížících se Vánoc. Netradičně v úterý 12. prosince vystoupí na posledním letošním koncertu od 19.00 v klášterním kostele v Šumperku soubor, který již tak trochu k tradicím Vánoc patří. MUSICA BOHEMICA je soubor, který se proslavil především interpretací historické lidové hudby různých národů. Uměleckým vedoucím souboru je od založení v roce 1975 Jaroslav Krček, který pro soubor nejen hledá repertoár, upravuje nalezené a objevené skladby, ale také komponuje. Pro Českou televizi připravil spolu se souborem Musica Bohemica např. cyklus Zpívánky. Pro svůj šumperský koncert si Musica Bohemica připravila veskrze vánoční program. Zazní nejen díla Jaroslava Krčka, ale také vánoční písně a legendy staré Evropy a samozřejmě nebudou chybět písně a koledy české.

Nabídka koncertů Klasika Viva je tedy i před koncem roku velice pestrá. Všichni zájemci o návštěvu koncertů mají možnost zakoupit vstupenky v pokladně DK Šumperk nebo zakoupit online na internetových stránkách Klasika Viva. V současnosti jsou také v prodeji dárkové poukazy, které je možné využít k nákupu vstupenek na akce pořádané agenturou Roman Janků Management v roce 2017 a 2018. Vstupenky na koncerty v klášterním kostele se prodávají na místa, doporučujeme zakoupit v předstihu. Před koncertem již nemůže být brán zřetel na všechny požadavky zájemců.

Kontakt:

MgA. Roman Janků

http://www.klasikaviva.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hudba-Klasika Viva-Agentura J+D

Oblast
Olomoucký (ol)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.