Společnost Mars Food oznámila úspěšné dokončení dříve avizované akvizice společností Preferred Brands International a Tasty Bite®

Brusel 2. listopadu (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Mars Food dnes dokončila akvizici společnosti Preferred Brands International se sídlem ve Stamfordu ve státě Connecticut, která je plně integrovaným výrobcem a obchodníkem se zcela přírodními předvařenými indickými a asijskými potravinami, jež se prodávají především pod značkou Tasty Bite®. Společnost Preferred Brands International má indickou dceřinou společnost, ve které drží většinový podíl a která je kótována na burze cenných papírů v Bombaji a na národní burze v Indii. Tato dceřiná společnost bude po akvizici nadále kótována.

Portfolio společnosti Tasty Bite® zahrnuje širokou škálu vegetariánských produktů, včetně indických/asijských předkrmů, sad předvařených a kořeněných jídel a bio rýže a čočky. Zatímco je většina prodeje generována ve Spojených státech, společnost Preferred Brands International a její dceřiné společnosti vyrábějí také produkty, které jsou prodávány prostřednictvím maloobchodních prodejen ve Velké Británii, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu a prostřednictvím potravinových služeb v Indii.

Tato dohoda spojuje dva silné potravinářské podniky zaměřené na poskytování zdravých a chutných potravinářských polotovarů, které přinášejí inspiraci a radost z večeře na celém světě. Mars Food, segment společnosti Mars Incorporated, má široké portfolio značek, které milují spotřebitelé po celém světě, včetně hotové a suché rýže a obilovin, hotových jídel omáček, dochucovacích směsí a koření pod značkami UNCLE BEN'S ®, MASTERFOODS®, DOLMIO®, SEEDS OF CHANGE® a dalších.

Výrobky společnosti Tasty Bite® jsou vyráběny v závodě v Pune v Indii a většina z nich je vyvážena do USA. Společnost Preferred Brands International vyvíjí také významnou obchodní činnost, při níž dodává potravinářské výrobky jiným předním indickým výrobcům potravin a restauracím rychlé obsluhy prostřednictvím své dceřiné společnosti v Indii.

Fiona Dawson, globální prezidentka společnosti Mars Food divize nápojů a hromadného prodeje, uvedla: „Jsem velmi potěšena, že jsme dokončili akvizici společností Preferred Brands International a Tasty Bite®. Od našeho prvního setkání s firmou jsme byli ohromeni silou jejich portfolia, schopnostmi a silnými hodnotami v rámci jejich podnikání, což nám umožňuje dodávat ve smyslu našeho poslání: Lepší potraviny dnes. Lepší svět zítra."

Společnost Morgan Stanley & Co. LLC působila během akvizice společnosti Preferred Brands International jako finanční poradce společnosti Mars Food. Společnost Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP byla právním poradcem společnosti Mars Food a společnost AZB & Partners působila jako právní poradce v Indii. Společnost Preferred Brands International byla zastupována společnostmi Goldman Sachs, Giannuzzi Group a Shardul Amarchand Mangaldas.

O společnosti Mars Food

Společnost Mars Food je segmentem společnosti Mars. Má přibližně 2000 spolupracovníků a 11 výrobních závodů. 12 značek společnosti Mars Food je k dispozici ve 28 zemích a zahrnuje některé z nejznámějších světových jmen v potravinovém průmyslu, včetně značek UNCLE BEN'S®, DOLMIO®, SEEDS OF CHANGE®, MASTERFOODS®, SUZI WAN®, EBLY®, ROYCO®, KAN TONG® a RARIS®. Světová centrála sídlí v Bruselu v Belgii, sídlo pro Severní Ameriku se nachází v Chicagu ve státě Illinois.

O společnostech Preferred Brands International a Tasty Bite

Společnost Preferred Brands International (PBI) je potravinářská společnost ve Stamfordu v Connecticutu, která vyrábí a prodává produkty Tasty Bite® a řadu přírodních, předvařených a speciálních potravin pomocí více než 100 skladových jednotek. Spotřebitelské podnikání společnosti Tasty Bite® zahrnuje trvanlivé indické a asijské předkrmy, bio rýži a obilniny, asijské nudle a sortiment omáčkových směsí Spice & Simmer. Produkty jsou k dispozici ve většině hlavních obchodů s potravinami a supermarketech v Severní Americe, Austrálii, na Novém Zélandu a ve Velké Británii.

Společnost Tasty Bite® Foodservice (TFS) má své sídlo v Indii a její produktová řada zahrnuje omáčky a mražené výrobky. Pro přední zástupce restaurací rychlého občerstvení je dnes oceněná společnost TFS vyhledávaným partnerem.

Každý produkt, který nese značku Tasty Bite®, je zcela přírodní. Mnoho z nich je v bio kvalitě a žádný z nich neobsahuje umělé přísady, jako jsou umělé konzervační látky, barviva, příchutě nebo GMO.

Veškerá výroba probíhá v závodě společnosti PBI v Indii - Tasty Bite Eatables Ltd (TBEL). TBEL je veřejná společnost kótovaná na burze cenných papírů v Bombaji (TSTY: IN). Její areál o rozloze 33 akrů v okolí Pune zahrnuje nejmodernější výrobní zařízení, akreditované výzkumné centrum Tasty Bite a středisko školení udržitelnosti a zemědělství. Společnost je hluboce oddána udržitelným postupům a spokojenosti zákazníků.

Společnost zaznamenává od doby svého založení před 23 lety nepřetržitý růst.

KONTAKT: Alison Clark, Mars Food (ve Spojeném království): Alison.M.Clark@effem.com; +44 7831154204; Nicole Nice, Mars Food (v USA): Nicole.Nice@effem.com; +1 2024941139; Prerna Korla, Edelman India (v Novém Dillí): Prerna.Korla@edelman.com; +91 9717022726

Klíčová slova Belgie-potraviny-trh-Mars Food

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.