Skupina SPI vyhrála v rozhodnutí o ochraně známky Stoli v Brazílii

Lucembursko 3. listopadu (PROTEXT/PRNewswire)

Federální odvolací soud v Brazílii oznámil rozhodnutí ve prospěch společnosti SPI v dlouhodobém sporu o ochrannou známku Stolichnaya

V úterý 31. října 2017 Federální odvolací soud v Brazílii oznámil rozhodnutí o odvolání ve věci ochranné známky Stolichnaya, které potvrdilo vlastnické právo SPI Group na ochranné známky. Rozhodnutí odvolacího soudu bylo jednomyslné, přičemž soudci rozhodli v poměru 3-0 ve prospěch SPI.

Toto rozhodnutí znamená další porážku pro ruskou státem vlastněnou společnost FKP Sojuzplodoimport (dále jen „FKP") a tři další spřízněné strany po několika předběžných rozhodnutích, a to i na úrovni vrchního soudního dvora a rozhodnutí Federálního soudu v Rio de Janeiro z března 2016 ve prospěch SPI.

Z rozsudku čteného soudním zpravodajem vyplývá, že (1) rozsudek z roku 2001 vydaný ruským soudem ve prospěch ruského státu nepostačuje jako důvod pro uplatnění pohledávek FKP v Brazílii (2), neexistují žádné důkazy o tom, že společnost VVO Sojuzplodoimport, původně vlastník sporných ochranných známek, nadále existoval jako FGUP Sojuzplodoimport a (3) v každém případě jsou nároky promlčeny podle pětiletého promlčecího zákona brazilského práva.

Skupina SPI očekávala v Brazílii pozitivní výsledek (stejně jako tomu bylo v několika dalších jurisdikcích, kde společnost FKP předložila podobné nároky), neboť nároky v dlouhodobém sporu nemají žádné opodstatnění.

Skupina SPI a její přidružené společnosti vlastní ochranné známky Stolichnaya ve více než 180 zemích.

O společnosti SPI Group S.a r.l.

SPI Group je nezávislá společnost s talentovaným nadnárodním týmem se sídlem v Lucembursku s výrobními závody v USA, Lotyšsku, Mexiku, Argentině a Španělsku. Skupina se zavázala k vybudování respektovaného portfolia vybraných prémiových značek nápojů, kterého dosahuje pomocí kontroly a zdokonalování všech fází procesu od kultivace po distribuci.

KONTAKT: Paní Alison Walsh, 1-917-3012962, awalsh@stoli.com

Klíčová slova Lucembursko-Brazílie-nápoje-trh-SPI Group

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.