Společnosti Merck a Samsung BioLogics rozšiřují strategické partnerství

Darmstadt (Německo) 2. listopadu (PROTEXT/PRNewswire)

Zleva: Dr. Tae-Han Kim, prezident a výkonný ředitel společnosti Samsung BioLogics a Udit Batra, člen výkonné rady společnosti Merck a generální ředitel úseku biologických věd (PRNewsfoto/Merck)

Zleva: Dr. Tae-Han Kim, prezident a výkonný ředitel společnosti Samsung BioLogics a Udit Batra, člen výkonné rady společnosti Merck a generální ředitel úseku biologických věd (PRNewsfoto/Merck)

- Partnerství v oblasti bio farmaceutické výroby a procesu vývoje biologických léků

- Společnost Merck bude dodávat systémy jednorázového použití Mobius®, buněčné linie, média pro kultivaci buněk a chromatografii pro urychlení vývoje biologických léků

Merck, přední vědeckotechnologická společnost, dnes oznámila podepsání protokolu k dohodě se společností Samsung BioLogics v rámci strategického partnerství v oblasti bio farmaceutické výroby a procesu vývoje biologických léků.

Toto partnerství má urychlit vývoj procesů a výrobu klinického materiálu v malých začínajících biotechnologických společnostech zaměřených na vývoj nových léků, pro které je společnost Samsung BioLogics smluvním výrobcem. Podle této dohody bude společnost Merck poskytovat společnosti Samsung BioLogics kromě svých systémů jednorázového použití Mobius® také vývoj a podporu formou technického školení.

Nový protokol k dohodě je rozšířením protokolu podepsaného v roce 2014, který zahrnuje dlouhodobou dohodu o dodávkách, v rámci které má společnost Merck poskytovat suroviny pro biofarmaceutickou výrobu.

„Naše spolupráce se společností Samsung se touto dohodou dále posiluje," uvedl Udit Batra, člen výkonné rady společnosti Merck a generální ředitel úseku biologických věd. „Poznatky společnosti Merck v oblasti vývoj procesů a bioreaktorů Mobius® a široké portfolio biologického jednorázového zpracování umožní rychlejší nástup inovací ve prospěch našich pacientů."

Společnost Merck byla klíčovým poskytovatelem řešení pro společnost BioLogics během vývoje zařízení 30KL a 152KL v Koreji, kdy vyškolila tým společnosti Samsung BioLogics v oblasti budování robustního procesu vývoje biologických léků.

„Toto partnerství vytvoří synergie a zajistí maximální využití našeho technologického potenciálu," uvedl Dr. Tae-Han Kim, prezident a výkonný ředitel společnosti Samsung BioLogics.

Portfolio produktů jednorázového použití Mobius® společnosti Merck přináší větší flexibilitu a kontinuitu při zvyšovaní rozsahu, což snižuje potřebu rekvalifikace operátorů. Z důvodu takovýchto výhod se firmy jako například BioLogics společnosti Samsung staly prvými uživateli technologií společnosti Merck.

V centrech spolupráce M Lab(TM) společnosti Merck pracují zákazníci spolu s vědci a inženýry ve společném výzkumném prostředí na řešení nejsložitějších výzev v oblasti výroby biologických léků a pomáhají urychlit vývoj nových léčebných postupů. Společnost Merck má ve světě devět center spolupráce M LabTM, včetně jednoho centra v USA a jednoho centra v Koreji.

Společnost Merck je předním dodavatelem řešení vývojových postupů a výroby v klinické fázi a materiálů a služeb potřebných pro výrobu biofarmaceutických léčiv. Společnost se zavázala dodávat výrobcům špičkovou bioreaktorovou technologii a již několik výrobců ze Severní Ameriky, Evropy a Asie v této oblasti se společností spolupracuje.

Na rostoucím trhu s biofarmaceutickými výrobky výrobci přecházejí ke komplexním řešením. Ve snaze o úsporu a zvýšení kvality a efektivity zajišťují vše od vývoje procesů přes jejich škálování až po výrobu na předklinické, klinické a obchodní objednávky. Jednorázová zařízení a systémy na jedno použití jsou navíc stále více populární, protože nabízejí mnoho výhod oproti konvenčním systémům z nerezové oceli, jako je vyšší míra úspěšnosti šarží, menší riziko křížové kontaminace, snížení požadavků na vodu a odpadní vodu, zkrácení doby trvání projektu a snížení nákladů na projekty.

O společnosti Samsung BioLogics

Společnost Samsung BioLogics je globálním poskytovatelem celé řady služeb v oblasti vývoje smluvních procesů založených na kvalitě a osvědčené výrobní praxi pro celosvětový biofarmaceutický průmysl. Naše zařízení jsou navrhovaná pro monoklonální a rekombinantní výrobu s maximální flexibilitou. K našim jednorázovým službám patří generovaní buněčných linií, vývoj procesů a analytických metod, analytické služby, klinická a komerční výroba léčivých látek a léků v souladu s osvědčenou výrobní praxí včetně zajištění kvality, kontroly kvality, dodržování norem a podpory našich zákazníků. Další informace o společnosti naleznete na webových stránkách: www.samsungbiologics.com.

Všechny tiskové zprávy společnosti Merck jsou odesílány e-mailem ve stejnou dobu, kdy jsou zveřejněny na webových stránkách společnosti Merck. Pro online registraci, změnu vašich voleb nebo ukončení této služby přejděte zde: www.merckgroup.com/subscribe.

O společnosti Merck

Společnost Merck zaujímá přední místo v oblasti moderních a vysoce kvalitních špičkových produktů pro zdravotnictví, biologické vědy a speciální materiály. Přibližně 50 000 zaměstnanců pracuje na vývoji technologií, které usnadňují a zlepšují život, od biofarmaceutických terapií, léčby rakoviny nebo roztroušené sklerózy, nejmodernějších systémů pro vědecký výzkum a výrobu až po tekuté krystaly do smartphonů a LCD televizí. Prodeje společnosti Merck vygenerovaly v roce 2016 v 66 zemích až 15 miliard EUR.

Společnost Merck, založená v roce 1668 je světově nejstarší farmaceutickou a chemickou společností. Rodina zakladatelů je dodnes většinovým vlastníkem společnosti. Společnost Merck se sídlem v německém Darmstadtu vlastní světová práva na název a značku Merck. Jedinou výjimkou je Kanada a Spojené státy americké, kde společnost působí pod názvy EMD Serono, EMD Millipore a EMD Performance Materials.

Foto - http://mma.prnewswire.com/media/592939/Merck_Samsung_handshake.jpg

KONTAKT: Karen Tiano +49 6151 72 44461

Klíčová slova Německo-věda-farmacie-zdraví-Merck

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.