V Praze odstartoval svátek všech milovníků šampaňského – festival Grand Jour de Champagne 2017

1. listopadu (PROTEXT)

V Praze odstartoval svátek všech milovníků šampaňského – festival Grand Jour de Champagne 2017. Příští týden se přesune do Brna

V Praze začal XI. ročník unikátního festivalu šampaňského – Grand Jour de Champagne 2017. Letošní ročník je mimořádný hned v několika ohledech. Jedná se totiž o jeden z nejbohatších ročníků, co se týká programu, zúčastněných domů nebo gastronomických eventů. Příští týden se přesune do Brna, kde potrvá do 8. listopadu.

Co lze ochutnat na galadegustaci Champagne Exhibition?

S velkým očekáváním je vždy spojena galadegustace Champagne Exhibition, která se uskuteční v pátek 3. listopadu na půdě francouzské ambasády v Praze. I v tomto případě bude letošní ročník mimořádně silný – kromě tradičních účastníků, jako je Mailly Grand Cru, deVenoge, Delamotte, Diebolt Vallois, Taiitinger, Louis Roederer nebo R&L Legras, potvrdily svou účast i další champagne domy. Mezi nováčky patří Gosset, Billecart Salmon, J.-M. Séléqu, Joseph Perrier nebo Vallart. Velmi zajímavou zkušeností je spolupráce s domem Club Trésors de Champagne, který má 24 členů. Hosté budou moci okusit víno ze dvou z nich - Forget Chemin a Rémy Massin et Fils.

Letošní michelinský šéfkuchař je z Provence

Je tradicí, že pozvání na festival přijme každý rok hvězda kulinářského nebe. Letos jí je Glenn Viel, šéfkuchař kultovní restaurace L´Oustau de Baumani?re v Provence, oceněné dvěma michelinskými hvězdami. Glenn Viel patří mezi nejnadanější francouzské kuchaře současnosti, jako šéfa své restaurace si ho vybral přímo majitel Jean-André Charial. Letošní menu by podle znalců mělo patřit k těm nejlepším v historii festivalu Grand Jour de Champagne. Glenn Viel si zakládá na používání kvalitních produktů, kombinaci různých, zdánlivě nesourodých chutí i na těch nejmenších detailech.

Netradiční spojení chutí v Praze a nováček v Brně

Jedna z velmi očekávaných akcí se odehraje ve vyhlášené pražské restauraci SaSaZu. Na milovníky champagne zde čeká netypické snoubení chutí s názvem „Asie welcomes Champagne“. Brněnská část festivalu se tradičně odehraje v hotelu International (BEST WESTERN PREMIER Hotel International Brno), novinkou je zapojení čerstvé hvězdy mezi moravskými podniky – designové restaurace Signature. Její zakladatelé, Jiří Lešikar (mj. ambasador champagne domu de Venoge) a Lumír Sendrei, se rozhodli zlepšit gastronomickou úroveň D1, což se jim bezezbytku podařilo. Pomáhá jim v tom také šéfkuchař Pavel Veltruský, který vařil i pro hollywoodské hvězdy Jakea Gyllenhaala nebo Julii Roberts.

Informace naleznete na http://www.champagne-grandjour.cz a na FCB, několik posledních vstupenek lze rezervovat na event@champagne-grandjour.cz.

Partnerem festivalu je společnost De'Longhi.

Výběr z programu Grand Jour de Champagne 2017

Středa 1. listopadu

Banket - Champagne menu Glenn Viel (**), Francouzská restaurace, Obecní dům, Praha

Čtvrtek 2. listopadu

Banket - Champagne menu Glenn Viel (**), 20:00, Buquoyský palác, Velvyslanectví Francie, Praha

Pátek 3. listopadu

Champagne Exhibition, 13:00 - 18:00, Buquoyský palác, Velvyslanectví Francouzské republiky, Praha

Sobota 4. listopadu

Snídaně s champagne a lanýži, 9:30 - 12:00, Buquoyský palác, Velvyslanectví Francouzské republiky, Praha

Úterý 7. listopadu

Champagne Exhibition, 13:00- 17:00, hotel International, Brno

Středa 8. listopadu

Signature de Venoge Embassy Dinner, Restaurant Signature, Brno

Opusy předních enologů 90. let, Ellory Cafe, Praha

Čtvrtek 9. listopadu

Asia welcomes Champagne, SaSaZu

Kontakt pro média:

Mariana Pohlová

Tel.: 724 351 554

E-mail: pohlova@m-communication.cz

www.champagne-grandjour.cz

FCB: Grand Jour de Champagne

Klíčová slova ČR-gastro-nápoje-zábava

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.