Condurango a Maltoferrochin: Sladová vína jako aperitiv/digestiv pomáhají při potížích se zažíváním i při chudokrevnosti

Praha 31. října (PROTEXT)

Herbadent MALTOFERROCHIN - železité sladové víno Herbadent CONDURANGO - sladové víno na žaludek

Medicinální sladová vína Condurango a Maltoferrochin poslouží jako výborný digestiv nebo aperitiv, zároveň však napomáhají žaludku k dobrému zažívání i při chudokrevnosti a nedostatku železa. Sladová vína Herbadent, která pamatují i naše babičky, slaví letos 120 let. Díky originální receptuře mají na svém kontě mnoho významných ocenění na světových výstavách v evropských metropolích (v Praze, Paříži, Bruselu, Amsterodamu, Berlíně, Hamburku či Vídni).

CONDURANGO - sladové víno / na žaludek / 750 ml

Condurango je sladové víno na podporu správného trávení. Obsahuje extrakt z kůry popínavé tropické liány Marsdenia Condurango, která má pozitivní vliv při problémech s trávením, žaludeční slabosti nebo při nechutenství. Má vyváženou chuť, která připomíná portské víno. Originální recepturu Conduranga vyvinuli zakladatelé firmy Herbadent, bratři Svatkové, již v roce 1897. Tehdy se jejich pražská továrna nazývala První kvasírny a sklepy maltonových vín Praha Smíchov. Tradiční sladová vína se dodnes vyrábějí v původních prostorách, včetně sklepů.

Condurango je vyrobeno ze sladového vína obohaceného o extrakt z kůry jihoamerické liány Marsdenia Condurango. Marsdenia Condurango je popínavá liána, která roste v horských džunglích a mlžných pralesích v nadmořské výšce kolem 3000 metrů, zejména na svazích And v Peru, Ekvádoru a Kolumbii. Od dávných dob se používá na žaludeční a zažívací obtíže, eliminuje nevolnost, zvyšuje chuť k jídlu, podporuje vylučování žluči a snižuje nadýmání.

K dostání v lékárnách nebo na www.herbadent.cz za 189 Kč.

MALTOFERROCHIN - sladové víno / s obsahem železa / 750 ml

Maltoferrochin je sladové víno, které obsahuje železo a extrakt z kůry Chinovníku lékařského. Železo přispívá k tvorbě červených krvinek (hemoglobinu, k optimálnímu přenosu kyslíku v těle), k lepší funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, podílí se na procesu dělení buněk a na mnoha dalších pro organismus důležitých funkcích. Chinovník lékařský je tropická rostlina, která původně rostla v Andách Jižní Ameriky. Kůra chinovníku obsahuje chinin, který se používal i jako prostředek proti malárii. Extrakt z kůry chinovníku podporuje tvorbu žaludečních šťáv, což v přítomnosti organických železnatých a železitých komplexů umožňuje lidskému tělu snazší vstřebávání železa v trávicím traktu.

MALTOFERROCHIN se vyrábí již více než 120 let podle původní receptury a zraje v klasických dubových sudech.

- vhodný při chudokrevnosti

- obsahuje ionty železa

- obsahuje výtažek z chinovníku lékářského

- pro lepší rekonvalescenci

- vhodný pro doplnění železa v organismu

K dostání v lékárnách nebo na www.herbadent.cz za 189 Kč.

Kontakty:

Herbadent: www.Herbadent.cz

Facebook Herbadent: https://www.facebook.com/Herbadentlecivebyliny/

Mediální servis:

2media.cz s.r.o., Pařížská 13, Praha 1

www.2media.cz, www.facebook.com/2media.cz, www.instagram.com/2mediacz

Lucie van Koten

Lucie.vankoten@2media.cz

tel.: 601 081 919

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-zdraví-víno-Herbadent

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.