Reurbanizace centra města Hostivice

Praha 30. října (PROTEXT)

JV pohled vymezení prostoru

JV pohled vymezení prostoru

JZ pohled vymezení prostoru

CZECH DEVELOP SERVICES S.R.O. VE SPOLUPRÁCI S MĚSTEM HOSTIVICE VYHLAŠUJE DNEM 30. 10. 2017 VEŘEJNOU URBANISTICKO - ARCHITEKTONICKOU SOUTĚŽ O IDEOVÝ NÁVRH REURBANIZACE CENTRA MĚSTA HOSTIVICE

S přípravou nového územního plánu nadešel čas se zamyslet nad stávajícím centrem města Hostivic. V posledních desetiletích se rozvíjelo především okolí města. Některé původně zemědělské stavby dávno dosloužily a jejich současná forma využívání v samotném centru města je nevhodná. Zároveň i některé další objekty bydlení nebo služeb jsou dávno za svým zenitem. Městu schází skutečně moderní a plně funkční centrum.

Veřejná urbanisticko-architektonická soutěž o ideový návrh reurbanizace centra města Hostivice skýtá možnost posbírat od soutěžících mnoho zajímavých a podnětných návrhů. Soutěž je otevřená, to znamená, že se jí mohou zúčastnit i studenti architektury nebo studenti stavebních fakult. Na regulérnost soutěže dohlíží Česká komora architektů.

Vyhlašovatel slibuje výherci soutěže sto padesát tisíc korun, druhé místo bude oceněno částkou sto tisíc korun a soutěžící třetí v pořadí obdrží cenu ve výši padesáti tisíc korun. Je rovněž pamatováno na mimořádnou cenu ve výši dvacet tisíc korun za pozoruhodné dílčí podněty nebo řešení.

Zájemci si mohou vyžádat soutěžní podmínky a podklady u vyhlašovatele. Soutěž začíná běžet dnem 30. října 2017. Soutěžní návrhy lze odevzdávat do 18. prosince 2017. Porota složená z laiků a odborníků pak vyhodnotí soutěžní návrhy a vyhlásí vítěze soutěže ještě do konce tohoto roku. Soutěžní návrhy budou vystaveny veřejnosti v lednu 2018 v prostorách městského úřadu Hostivic.

ikona Informace o soutěži

Podrobnější informace jsou uveřejněny na www.czdevelop.cz.

Klíčová slova ČR-správa-architektura-stavby-firmy-Czech Develop Services

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Politika, veřejná správa a soudy
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.