Brněnský TESCAN investuje do 3D zobrazování vzorků

Brno 30. října (PROTEXT)

Přemysl Kršek, jednatel společnosti 3Dim Laboratory a ředitel vývoje medicínských systémů a Jaroslav Klíma při podpisu smlouvy

Přemysl Kršek, jednatel společnosti 3Dim Laboratory a ředitel vývoje medicínských systémů a Jaroslav Klíma při podpisu smlouvy

Společnosti TESCAN ORSAY HOLDING a 3Dim Laboratory se dohodly na vytvoření společného podniku TESCAN 3DIM s.r.o., který bude pro obě firmy vyvíjet software pro trojrozměrné zobrazování a analýzu dat.

3Dim Laboratory vložila do společného podniku svoji softwarovou divizi a TESCAN ORSAY HOLDING poskytl finanční vklad, který bude sloužit k rychlejšímu rozvoji podniku i vlastního vývoje. TOH vlastní v nové společnosti 51% podíl, 3Dim Laboratory zbývajících 49 %.

"Získali jsme zkušený tým vývojářů, který disponuje know-how v oblasti 3D zobrazování a 3D modelování včetně analýzy dat. Jejich zkušenosti chceme využít při vývoji našich elektronových mikroskopů a rozšířit tak možnosti jejich uplatnění," uvedl Jaroslav Klíma, CEO společnosti TESCAN ORSAY HOLDING.

"Podpora silného holdingu TESCAN zrychlí další rozvoj softwarového týmu a umožní sdílení znalostí a rychlejší vývoj softwaru jak pro využití v oblasti elektronové mikroskopie, tak i medicíny," uvedl Michal Španěl, vedoucí vývoje software 3Dim Laboratory.

Právě na propojení medicíny a trojrozměrné grafiky se 3Dim Laboratory specializuje. Od svého vzniku v roce 2008 se společnost intenzivně věnuje vývoji 3D aplikací pro zpracování, analýzu a vizualizaci medicínských obrazových dat zejména z počítačové tomografie (CT).

Kontakt:

Mgr. Magda Siroginová

Marketing Manager

p: +420 530 353 486

a: TESCAN ORSAY HOLDING, a.s. | Libušina třída 21, 623 00 Brno

w: www.tescan.com | e: magda.siroginova@tescan.com | marketing@tescan.cz

Klíčová slova ČR-elektronika-počítače-software-firmy-Tescan 3DIM

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
IT, telekomunikace
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.