Esa klasické hudby zahrají pro Motýlek

Praha 18. října (PROTEXT)

Václav Hudeček, Lukáš Klánský

Václav Hudeček, Lukáš Klánský

Václav Hudeček s Lukášem Klánským

Tři sta stojí vstupenka na jedinečný koncert, kdy díla starých mistrů zazní v podání věhlasného houslisty Václava Hudečka a talentovaného klavíristy Lukáše Klánského. Oba umějí svým mistrovstvím okouzlit diváky bez rozdílu věku. Přidejte se i vy a staňte se publikem benefičního koncertu pro Motýlek dne 2. 11. 2017. Třemi sty tak zajistíte jednu specializovanou terapii jednomu dítěti s handicapem. Večer zahájí v 18 hodin v Komunitním centru Matky Terezy v Praze 11 moderátorka Ester Janečková.

Legendární houslový virtuos Václav Hudeček a jeden z nejžádanějších klavíristů mladé generace Lukáš Klánský přijali prosbu o vystoupení ve prospěch klientů Komunitního centra Motýlek. Zazní díla starých mistrů - Mozarta, Beethovena, Chopina či Dvořáka -, kteří jsou zárukou večera plného krásné hudby. Oblíbená moderátorka a patronka Motýlku Ester Janečková doprovodí koncert mluveným slovem.

Lukáš Klánský ke spolupráci s Václavem Hudečkem říká: "Vážím si toho, že si umělec Václavova formátu vybral pro své recitály mě. Spolupráce s ním je umělecky inspirativní a lidsky moc příjemná. Václav patří k těm lidem, kteří kolem sebe šíří pohodu a dobrou atmosféru."

Pohodu a příjemnou atmosféru zažívají také klienti i jejich rodiče, kteří docházejí do Komunitního centra Motýlek na Černém Mostě. Centrum pořádá koncerty od svého vzniku v roce 2001 a ředitelka PhDr. Hana Urbanová k benefičnímu večeru doplňuje: "Pořádání koncertu je naší každoroční aktivitou a jsem potěšena, že máme možnost setkat se s našimi podporovateli už posedmnácté. Touto cestou děkujeme jak dlouhodobým partnerům, tak mnoha drobným dárcům a dobrovolníkům. Díky jejich důvěře a sdílení našeho poslání za námi dnes stojí dobře fungující centrum, které je v celé Praze jedinou sociální službou tohoto druhu. Smysluplně tu tráví svůj čas a nacházejí odbornou pomoc stovky potřebných dětí i dospělých, jež se musejí vyrovnávat se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním."

Za tři sta korun si divák koncertu dopřeje hodinu krásné hudby a bude jistě okouzlen mistrovstvím interpretů. Oba umělci dokážou spojit technickou suverenitu s vervně tvořeným a emocionálně bohatým tónem. A radost z hudby umějí nezaměnitelným způsobem přenášet do publika. Zároveň každá prodaná vstupenka zajistí jednu hodinu specializované aktivity, např. muzikoterapie, canisterapie či klub pro rozvoj dovedností, dětem se zdravotním znevýhodněním (Downův syndrom, autismus atp.) nebo dětem žijícím v ohrožujícím rodinném prostředí.

Václav Hudeček & Lukáš Klánský hrají pro Motýlek

Kdy: 2. listopadu v 18 hodin

Kde: Komunitní centrum Matky Terezy, U Modré školy 2337/1, Praha 11, metro C - Háje

Vstupné: 300 Kč / 150 Kč studenti a senioři 60+; bezbariérový přístup

Vstupenky: v síti Ticketportal

https://www.ticketportal.cz/Event/Vaclav_Hudecek_Lukas_Klansky_hraji_pro_Motylek

Více informací: www.motylek.org a www.kcmt.cz

O Sdružení na pomoc dětem s handicapy, z.ú.

Sdružení poskytuje specializované služby dětem se zdravotním a sociálním znevýhodněním od roku 2001. V provozovaném Komunitním centru Motýlek nacházejí podporu klienti a jejich rodiny, jejichž život vyžaduje specifický přístup ať už z důvodu zdravotního postižení či sociálního vyloučení, nebo potřebují pomoc při řešení náročných životních událostí. Ročně jím projdou stovky klientů.

KC Motýlek je držitelem certifikátu "Společnost přátelská rodině" a Ceny Martina Palase, udělované Kontem Bariéry za přínos k integraci dětí se zdravotním postižením.

Děkujeme za významnou pomoc všem dárcům a mediálním partnerům, kteří poskytli propagační plochy zdarma.

Pro více informací se neváhejte obrátit na:

Mgr. Eriku Vosáhlovou, organizátorku koncertu, tel. 605 253 781, vosahlova@motylek.org nebo

PhDr. Hanu Urbanovou, ředitelku centra, tel. 777 964 764, urbanova@motylek.org

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hudba-menšiny-handicapovaní-děti-Komunitní centrum Motýlek

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.