MORAVSKÁ FILHARMONIE OLOMOUC JIŽ TRADIČNĚ

Šumperk 16. října (PROTEXT)

Jana Šrejma Kačírková Foto: Tamara Černá

Jana Šrejma Kačírková Foto: Tamara Černá

Cyklus koncertů Klasika Viva pokračuje ve své podzimní části koncertem k výročí založení samostatného státu. Již tradičně se ve dnech před 28. říjnem koná v Šumperku symfonický koncert. Nejinak tomu bude i v letošním roce. V úterý 24. října od 19.30 zahraje ve velkém sále DK Šumperk Moravská filharmonie Olomouc.

Program koncertu s názvem "KOUZLO BELCANTA" nabídne skladby italské romantické opery. Belcanto znamená v překladu krásný zpěv a my si tuto pěveckou techniku budeme moci vychutnat ve skladbách G. Rossiniho, G. Donizettiho a V. Belliniho. Zazní úryvky z oper Vilém Tell, Dcera Pluku, Norma, Anna Boleynová a další.

Sólistkou koncertu sopranistka Irena Šrejma Kačírková. Umělkyně je absolventkou Pražské konzervatoře a také má na svém kontě řadu ocenění z pěveckých soutěží např. Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Již během studií začala spolupracovat s našimi operními scénami jako jsou Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě, Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, vystupovala rovněž v divadle F. X. Šaldy v Liberci, divadle J. K. Tyla v Plzni a Národním divadle v Praze. Jana Šrejma Kačírková vystoupila na řadě významných mezinárodních hudebních festivalů - na letním festivalu v italském Ercolanu, v Teatro Politeama Greco v Lecce, na Pafos Afrodite Festival na Kypru, MHF Pražské jaro, MOF Smetanova Litomyšl, MHF Petera Dvorského a na MHF Český Krumlov, na kterém účinkovala společně s José Curou. Je dvojnásobnou držitelkou Ceny Thálie z let 2012 (za ztvárnění role Julie z opery Romeo a Julie Ch. Gounoda) a 2013 (za mimořádný jevištní výkon v titulní roli Anna Bolena ve stejnojmenné opeře G. Donizzetiho). Získala tři ocenění Jihočeských Thálií a čestnou cenu festivalu Opera 2013 „Libuška“ za mimořádnou interpretaci v roli Gilda z opery Rigoletto G. Verdiho. V roce 2013 byla oceněna Výroční cenou Opery Plus.

Dirigentské taktovky koncertu se ujme dirigent Robert Jindra, který v minulých sezónách působil mimo jiné jako hudební ředitel Opery Národního divadla v Praze.

Vstupenky na koncert je možné zakoupit v pokladně DK Šumperk.

Kontakt:

http://www.klasikaviva.cz

Klíčová slova ČR-hudba-Klasika Viva-firmy-Agentura J + D

Oblast
Olomoucký (ol)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.