Cena LUI Che Woo - Slavnostní předávání Cen za světovou civilizaci za rok 2017

Hongkong 4. října (PROTEXT/PRNewswire)

LUI Che Woo Prize - Prize for World Civilisation held its second Prize Presentation Ceremony on 3 October 2017. From left: Sir Philip Craven, President of International Paralympic Committee (IPC), representing IPC, Positive Energy Prize Laureate; Mr. Xie Zhenhua, Sustainability Prize Laureate; Dr. Lui Che Woo, Prize Founder; Mr. Chris Jochnick, President and CEO of Landesa, representing Landesa, Welfare Betterment Prize Laureate. (PRNewsfoto/LUI Che Woo Prize Limited)

LUI Che Woo Prize - Prize for World Civilisation held its second Prize Presentation Ceremony on 3 October 2017. From left: Sir Philip Craven, President of International Paralympic Committee (IPC), representing IPC, Positive Energy Prize Laureate; Mr. Xie Zhenhua, Sustainability Prize Laureate; Dr. Lui Che Woo, Prize Founder; Mr. Chris Jochnick, President and CEO of Landesa, representing Landesa, Welfare Betterment Prize Laureate. (PRNewsfoto/LUI Che Woo Prize Limited)

Dr. Lui Che Woo, Founder, LUI Che Woo Prize - Prize for World Civilisation. (PRNewsfoto/LUI Che Woo Prize Limited) Mr. Xie Zhenhua receiving the Sustainability Prize of LUI Che Woo Prize - Prize for World Civilisation 2017. (PRNewsfoto/LUI Che Woo Prize Limited) Mr. Chris Jochnick, President and CEO of Landesa, on behalf of Landesa, receiving the Welfare Betterment Prize of LUI Che Woo Prize - Prize for World Civilisation 2017. (PRNewsfoto/LUI Che Woo Prize Limited) Sir Philip Craven, President of International Paralympic Committee (IPC), representing IPC, receiving the Positive Energy Prize of LUI Che Woo Prize - Prize for World Civilisation 2017. (PRNewsfoto/LUI Che Woo Prize Limited)

Cena LUI Che Woo - Cena za světovou civilizaci (dále jen „Cena LUI Che Woo" nebo „Cena") 3. října v Hongkongu uspořádala své druhé slavnostní předávání ocenění třem laureátům za významný přínos pro světovou civilizaci. Této akce se zúčastnilo více než tisíc významných hostů, kteří sdílejí hodnotu budování harmoničtějšího světa podporovanou touto cenou.

Tiskovou zprávu pro multimédia zobrazíte kliknutím zde: http://www.prnasia.com/mnr/lcw_201710.shtml

Pan Xie Zhenhua získal cenu LUI Che Woo Prize 2017 v kategorii udržitelnosti se zvláštním zaměřením na „zabránění klimatickým změnám" za jeho zásadní úlohu při prosazování mezinárodních jednání, které vyvrcholily úspěšným uzavřením Pařížské dohody v roce 2015 a jeho úsilím o koordinaci a podporu předcházení změnám klimatu v Číně. Ustanovení, která pan Xie navrhoval, prosazoval a implementoval, se stala modelem pro ostatní rozvíjející se ekonomiky.

Pan Xie řekl: „Získat cenu LUI Che Woo je pro mě velkým povzbuzením. Implementace Pařížské dohody a realizace globálního udržitelného rozvoje je stále nesmírně důležitým úkolem. Abychom si udrželi ducha ceny LUI Che Woo, všechny finanční prostředky obdržené spolu s Cenou daruji vzdělávací nadaci Tsinghua University na podporu prevence klimatických změn, podporu výstavby ekologické civilizace a pokračování podpory udržitelného rozvoje a blahobytu budoucích generací."

Společnost Landesa získala cenu LUI Che Woo 2017 v kategorii zlepšení životních podmínek, se specifickou oblastí zaměření na „zmírnění chudoby", za svou podporu myšlenky „půda oráčům" a její úspěch při zajišťování pozemkových práv pro více než 120 milionů nejchudších rodin světa ve více než 50 zemích za posledních 50 let.

Chris Jochnick, předseda a generální ředitel společnosti Landesa, řekl: „Jménem společnosti Landesa je mi ctí převzít Cenu LUI Che Woo za zlepšení životních podmínek. Ačkoli Landesa získává cenu za svou práci zaměřenou na zmírnění chudoby v kategorii „zlepšení životních podmínek lidstva", máme za to, že práce nad pozemkovými právy, která je naším zaměřením, se ve skutečnosti týká všech tří ušlechtilých cílů této ceny. Ještě je stále potřeba vykonat mnoho práce, aby bylo možné posílit pozemková práva na celém světě. Vyzývám vás k připojení se k rostoucímu hnutí za pozemková práva, abychom změnili svět."

Mezinárodní paralympijský výbor získal Cenu LUI Che Woo 2017 v kategorii pozitivní energie se specifickou oblastí zaměření na „propagaci harmonie mezi různými skupinami" za vynikající práci při výzvě zdravotně postižených sportovců z celého světa k oslavám a účasti na sportovním soutěžení, změně dlouhotrvajícího předsudku společnosti vůči lidem s postižením a nabízení naděje. Sir Philip Craven, předseda Mezinárodního paralympijského výboru, řekl: „Chtěl bych jen říct, jak jsem hrdý na to, čeho dosud výbor IPC a Paralympijské hnutí dosáhlo. Mezinárodní paralympijský výbor již není vnímán jako organizace zdravotně postižených, ale velmi respektovaná a důvěryhodná mezinárodní sportovní organizace, která obohatila životy milionů lidí na celém světě. Díky této ceně můžeme učinit ještě více pro to, abychom světu ukázali, že s pozitivní energií je v životě možné vše."

Každý laureát obdrží finanční odměnu ve výši 20 milionů HKD (což odpovídá přibližně 2,56 milionu USD), certifikát a trofej.

„Tři letošní laureáti Ceny LUI Che Woo, kteří pocházejí z různých zemí, jsou ve svých oblastech vzory," uvedl Dr. Lui Che Woo, zakladatel a předseda Rady guvernérů Ceny LUI Che Woo. „Velmi tvrdě pracují na tom, aby zajistili lepší zítřek. Tito tři laureáti nejen přispívají k posílení světové civilizace, ale také plně prokazují ducha „vděčnosti", „jednoty" a „harmonie". Doufám, že i nadále budete podporovat Cenu LUI Che Woo a sdílet naši vizi budování mírumilovného a milujícího světa, aby se tento zárodek neustále rozvíjel a šířil ve společnosti více pozitivní energie."

Dnešní ceremoniál předávání cen svou oficiální účastí poctili vážený pan Tung Chee-hwa, člen Rady ceny a místopředseda Rady 12. národního výboru Čínské lidové politické konzultativní konference; vážená paní Carrie Lam Cheng Yuet-ngor, generální ředitelka Zvláštní správní oblasti Hongkong, Dr. Tan Tieniu, tajemník ministra Styčného úřadu ústřední lidové vlády ve Zvláštní administrativní oblasti Hongkong, a pan Hu Jianzhong, zástupce komisaře Kanceláře komisaře Ministerstva zahraničních věcí ve Zvláštní administrativní oblasti Hongkong.

Z Pekingu do Hongkongu speciálně přiletěli významní hosté pan Yang Chonghui, člen stálého výboru v rámci Národního výboru CPPCC a bývalý předseda Výboru pro vztahy s Hongkongem, Macao, Tchaj-wanem a Číňany žijícími v zahraničí v rámci Národního výboru CPPCC a také pan Chen Zuoer, zakládající předseda Čínské asociace pro studia Hongkongu a Macao a bývalý zástupce ředitele Kanceláře pro záležitosti Hongkongu a Macao v rámci Státní rady, aby se zúčastnili a vyjádřili své gratulace. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnilo více než 1 000 vládních úředníků, akademických pracovníků, náboženských lídrů, konzulů, zástupců elit podnikatelského sektoru a místních a mezinárodních sdělovacích prostředků, aby třem zmiňovaným laureátům pogratulovali k jejich přínosu.

Navíc více než 80 mladých lidí z nadace Music for Our Young (MOY) předvedlo společně s orchestrem Civil Aid Service (CAS) všem hostům impozantní a nezapomenutelný hudební výkon. MOY je charitativní organizace se zaměřením na hudební vzdělávání mládeže. Cílem organizace MOY je učit mladé lidi, aby pracovali tvrdě a byli odhodláni dosáhnout cílů odrážejících pozitivní energii, kterou vyznamenává cena LUI Che Woo.

Cena LUI Che Woo je mezinárodní cenou za inovaci pro různá odvětví. Byla založena s cílem reagovat na stále přítomné globální potřeby a výzvy. Cena bude každoročně v každé kategorii zahrnovat zvláštní oblast zaměření.

Zvláštní oblasti zaměření pro kategorie cen v roce 2018 jsou následující:

Kategorie cenyZvláštní oblast zaměření 2018
Cena za udržitelnostVývoj obnovitelných energií
Cena za zlepšení životních podmínekOmezení dopadu přírodních katastrof
Cena za pozitivní energiiEliminace negramotnosti

Více informací o ceně LUI Che Woo Prize naleznete na webových stránkách Ceny: www.luiprize.org.

Pro dotazy z médií kontaktujte zástupce Creative Consulting Group:

Paní Belinda Chan

Tel: +852 3159 2988 / +852 9379 3045

E-mail: belinda.chan@creativegp.com

Paní Theodora Lam

Tel: +852 3159 2933 / +852 9836 4731

E-mail: theodora.lam@creativegp.com

Video - https://www.youtube.com/watch?v=BzYfgfo-UyE&feature=youtu.be

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/566826/LCW_1.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/566827/LCW_2.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/566828/LCW_3.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/566829/LCW_4.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/566830/LCW_5.jpg

Klíčová slova Čína-společnost-energie-ekologie-lidé-LUI Che Woo Prize Limited

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.