Slavnostní ceremoniál pro letošní produkci tradičních čínských destilátů společnosti Fenjiu Group získal mezinárodní pozornost

Fenyang (Čína) 30. září (PROTEXT/PRNewswire)

A wall made by 100 bottles of wine (PRNewsfoto/Fenjiu Group)

A wall made by 100 bottles of wine (PRNewsfoto/Fenjiu Group)

Jin Zhiguo\\'s collection certificate is awarded by Tan Zhongbao (PRNewsfoto/Fenjiu Group)

Společnost Fenjiu Group 28. září uspořádala výroční slavnostní ceremoniál ve Fenyangu v provincii Shanxi. Tisíce diváků se shromáždily, aby se staly svědky slavnostního oznámkování letošní várky čerstvě uvařené první kádě pyré fenjiu, vysoce kvalitního alkoholu bajjia, tedy tradičního čínského alkoholového produktu skupiny Fenjiu.

Jako součást otevření světové výstavy kultury vína v Shanxi 2017 byl tento slavnostní ceremoniál vrcholným bodem této mezinárodní výměnné akce.

První várka 100 džbánů z limitované edice pyré fenjiu z roku 2017 byla umístěna ve speciálních výstavních prostorách, které jsou nazývány stěnou 100 vín, kde byly nabízeny ke koupi. Na každém džbánu s alkoholem byla vygravírována jedinečná věta nebo čínské přísloví. Tyto byly pečlivě vybrány porotou z mnoha návrhů, které zaslaly online desítky tisíc znalců fenjiu. Každá věta vyjadřovala výrok nebo prohlášení o hlubokém významu. Celá šarže vína v omezené edici byla po této události rychle rozprodána.

Prodejní aukce je nejnapínavější částí ceremoniálu.

Desetilitrový džbán z první kádě puree fenjiu, původně vařeného v roce 1987, koupil známý čínský podnikatel Jin Zhiguo, předseda představenstva čínského operátora řetězce hypermarketů New Huadu Supercenter Co., Ltd., za rekordní cenu 3,20 milionu juanů.

Džbán třicetiletého archivního destilátu představuje díky dlouhému procesu stárnutí extrémně vysokou kvalitu, vzácný je také z důvodu jeho nedostatku. Každý džbán z této várky je ze strany opatřen společným podpisem 110letého čínského mistra míchače Qina Hanzhanga, předsedy představenstva společnosti Fenjiu Group Li Qiuxi a generálního ředitele Tan Zhongbao. V důsledku je tento var považován za jediný, který byl společně ověřen několika předními autoritami tohoto odvětví.

Inaugurační světové výstavy kultury vína, kde se většina zasedání konala v prostorách skupiny Fenjiu, se zúčastnil téměř každý z výrobců čínské značky baijiu a výrobců tradičních lihovin. Zástupci společnosti Fenjiu Group a většiny výrobců bajjiu z celé Číny vyjádřili nadšení pro mezinárodní rozvoj a očekává se, že tato událost bude znamenat začátek přítomnosti a podpory čínského bajjiu na mezinárodních trzích.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/563782/wall.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/563783/Tan_Zhongbao.jpg

KONTAKT: Jin Lu, +86-186-1824-2067, jinlu@fanctory.cn

Klíčová slova Čína-nápoje-firmy-Fenjiu Group

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.