Společnost Merck poskytla aktualizaci programu EU Horizon 2020 pro zlepšení zpracování biofarmaceutických přípravků

Darmstadt (Německo) 28. září (PROTEXT/PRNewswire)

Merck is providing expertise in continuous and flow-through downstream processing approaches and single-use systems as part of the nextBioPharmDSP, a consortium of seven public and private organizations developing a more efficient, cost-effective and environmentally friendly downstream process to manufacture monoclonal antibodies and biosimilars (PRNewsfoto/Merck)

Merck is providing expertise in continuous and flow-through downstream processing approaches and single-use systems as part of the nextBioPharmDSP, a consortium of seven public and private organizations developing a more efficient, cost-effective and environmentally friendly downstream process to manufacture monoclonal antibodies and biosimilars (PRNewsfoto/Merck)

- ProjektnextBioPharmDSP Horizon 2020 vedený společností Lek Pharmaceuticals, která je součástí konsorcia Sandoz ve Slovinsku, je úspěšným příběhem výzkumu a inovací

- Dokončení 18měsíčního milníku předložení EU

- Společnost Merck poskytuje odborné znalosti v oblasti nepřetržitého a plynulého zpracování a jednorázových systémů

Merck, přední vědecká a technologická společnost, dnes oznámila aktualizaci své účasti na programu Horizon 2020, rámcovém programu EU pro výzkum a inovace s cílem zlepšit zpracovávání biofarmaceutických výrobků.

„Biofarmaceutický průmysl je vystaven tlaku na snižování výrobních nákladů a dosažení vyšší efektivity, přičemž všechny jsou odpovědné za životní prostředí," uvedl Udit Batra, člen výkonné rady společnosti Merck a generální ředitel společnosti Life Science. „Je důležité, aby společnosti jako Merck a naši zákazníci pomohli řešit problémy v celém odvětví a urychlili proces dodávání léků pacientům v nouzi. Členové konsorcia již přinášejí prostřednictvím programu Horizont 2020 významný pokrok v oblasti následného zpracování."

Výsledky spolupráce budou zahrnovat snížení velikosti a počtu následných provozních operací a také eliminaci potřeby odstřeďování. Očekává se, že alternativní přístupy pro krok zachycení zlepší účinnost a sníží potřebu nákladného objemu pryskyřice. Zachytávání pomocí srážení je také zkoumáno jako náhrada za chromatografii s proteinem A.

Jednorázový systém kontinuální chromatografie je ve vývoji s novými analytickými nástroji a snímači, které jsou také aplikovány v jiných částech procesu zpracování. Jednorázová technologie pro všechny následné zpracovatelské operace bude vyhodnocena a následně budou zaváděny plynulé kroky leštění, které budou průběžně odstraňovat nečistoty. Vybrané přístupy budou integrovány do propojeného kontinuálního jednorázového procesu.

„Strategie biozpracování nové generace zlepší schopnost našeho průmyslu efektivně a úsporně dodávat vysoce kvalitní léky," uvedl Uroš Urleb, ředitel technologického vývoje biosimilárních přípravků oddělení technického vývoje a výroby biofarmaceutik společnosti Novartis. „Konsorcium přináší nové přístupy ke konvenčnímu výrobnímu procesu a my očekáváme, že výsledky našeho úsilí pomohou řešit rozdíly v kapacitních potřebách, umožnit trvalé dodávky léků a nabídnout významný přínos pro životní prostředí."

Projekt NextBioPharmDSP je součástí iniciativy Horizont 2020, největšího evropského programu tohoto druhu, který disponuje na sedm let (2014-2020) rozpočtem ve výši 80 miliard EUR. Cílem programu je zajistit, aby Evropa vytvořila vědu světové úrovně pomocí odstranění překážek pro inovace a spolupráce mezi veřejným a soukromým sektorem. Je příslibem většího počtu průlomových objevů, vynálezů a světových primátů díky tomu, že skvělé nápady přenese z laboratoře na trh.

Projekt koordinuje společnost Lek Pharmaceuticals, součást konsorcia Sandoz ve Slovinsku. Mezi členy konsorcia patří Sandoz GmbH (Rakousko), Univerzita přírodních zdrojů a biologických věd, Vídeň (Rakousko), Technologický institut v Karlsruhe (Německo), Národní chemický institut (Slovinsko) a společnost National Systems srl (Itálie). Společnost Merck je částí konsorcia prostřednictvím své francouzské dceřiné společnosti Millipore S.A.S. Další informace naleznete na webových stránkách projektu http://nextbiopharmdsp.eu/.

O společnosti Merck

Merck je přední vědeckotechnologická společnost v oblasti zdravotnictví, věd o živé přírodě a speciálních vysoce výkonných materiálů. Přibližně 50 tisíc jejích zaměstnanců usiluje o další rozvoj technologií, které zlepšují a usnadňují život - od biofarmaceutických terapií na léčbu rakoviny nebo roztroušené sklerózy, nejmodernějších systémů pro vědecký výzkum a výrobu, až po tekuté krystaly pro chytré telefony a LCD televize. V roce 2015 dosáhl obrat společnosti Merck 12,85 miliardy EUR v 66 zemích.

Společnost Merck, založená v roce 1668, představuje světově nejstarší farmaceutickou a chemickou společnost. Většinovým vlastníkem této veřejně obchodovatelné společnosti dodnes zůstává rodina, která Merck založila. Společnost Merck se sídlem v německém Darmstadtu vlastní světová práva na název a značku Merck. Jedinou výjimkou je Kanada a Spojené státy americké, kde působí pod názvy EMD Serono, MilliporeSigma a EMD Performance Materials.

Všechny tiskové zprávy společnosti Merck jsou odesílány e-mailem ve stejnou dobu, kdy jsou zveřejněny na webových stránkách Merck. Pro online registraci, změnu vaší volby nebo ukončení této služby přejděte zde: www.merckgroup.com/subscribe.

Oznámení:

Tento projekt obdržel finanční prostředky z programu Evropské unie pro výzkum a inovace Horizont 2020 v rámci grantové dohody č. 635557.

Foto - http://mma.prnewswire.com/media/562222/Merck_Horizon_2020_Infographic.jpg

KONTAKT: Karen Tiano +49 6151 72 44461

Klíčová slova Německo-farmacie-Merck

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.