Společnost Merck otevřela první komplexní centrum biologického vývoje BioReliance® v Šanghaji

Darmstadt (Německo) 22. září (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Merck otevřela první komplexní centrum biologického vývoje BioReliance® v Číně (PRNewsfoto/Merck)

Společnost Merck otevřela první komplexní centrum biologického vývoje BioReliance® v Číně (PRNewsfoto/Merck)

- První komplexní centrum společnosti mimo Evropu

- Urychluje klinický vývoj od molekul až po komerční výrobu

Přední vědeckotechnologická společnost Merck dnes oznámila otevření svého prvního komplexního centra biologického vývoje BioReliance® v oblasti Asie a Tichomoří (APAC). Centrum v čínském Šanghaji poskytne plnou škálu schopností a služeb pro vývoj procesů, včetně vývoje buněčných linií, vývoje předcházejících a navazujících procesů a klinické produkce bez certifikace správné výrobní praxe (GMP).

„Naše nové komplexní centrum biologického vývoje BioReliance® bude sloužit drobným výrobcům léčiv, kteří pracují na klinických studiích v rané fázi," uvedl Udit Batra, člen Výkonné rady společnosti Merck a generální ředitel společnosti Life Science. „Společnost Merck má 30 let zkušeností s vývojem procesů a zkušeností s poskytováním robustního klinického výrobního procesu a klinického materiálu v průběhu devíti až dvanácti měsíců. Těšíme se na přispění k pokroku v oblasti vědeckých objevů a inovací v Číně i mimo ni."

Šanghajské centrum je navrženo tak, aby vyhovovalo specifickým potřebám zákazníků v regionu APAC. Centrum s pracovníky z řad místních vědců a inženýrů bude poskytovat integrovanou sadu služeb pro farmaceutické společnosti v Číně a zemích APAC, aby urychlilo vývoj klinických léků od molekul až po komerční výrobu. Zákazníci získají plnou podporu, a to nejen při vývoji nebo výrobě procesů, ale také v oblasti regulace, kvality a školení.

„Společnost Merck je předním poskytovatelem řešení," uvedl Dr. Chengbin Wu, zakladatel a generální ředitel společnosti EpimAb Biotherapeutics, soukromé začínající společnosti, která se zabývá výrobou nových bi-specifických protilátek v onkologii a imunologické onkologii na základě vlastní platformy FIT-Ig (Fabs-In-Tandem). „Otevření tohoto centra poskytne farmaceutickým a rozvíjejícím se biotechnologickým společnostem, jako jsme my, přístup k nejnovějším technologiím a zkušeným vědcům, což nám pomůže urychlit vývoj našich léčiv a poskytnout pacientům cenově dostupnější léky."

Komplexní celosvětový tým společnosti Merck má zkušenosti s provedením téměř 240 velkých molekulárních projektů v rozsahu od tří do 2 000 litrů. Začínajícím společnostem s omezenými zdroji a infrastrukturou pomáhá využívání obsáhlých znalostí a zkušeností spojených s vývojovými procesy a klinickou výrobou s certifikací správné výrobní praxe (GMP), aby tak mohly urychlit první programy klinického vývoje. Kromě toho může komplexní přístup společnosti Merck usnadnit a urychlit škálování, validaci procesů a analytických metod a technický přesun celého procesu na místo určené zákazníkem.

Komplexní nabídka společnosti Merck přináší důležité výhody a řešení klíčových výzev pro farmaceutické společnosti ve všech fázích vývoje molekul a komercializace v jakékoli části světa.

Centrum biologického rozvoje společnosti Merck v Martillac ve Francii je plně funkčním zařízením s certifikací správné výrobní praxe (GMP), zaměřeným pouze na výrobu šarží v klinické fázi. Centrum v Martillac nabízí farmaceutickým společnostem kompletní řešení pro podporu jejich programů klinického vývoje díky úplné řadě technologií Merck, včetně bioreaktoru Mobius® s kapacitou 2000 litrů.

Centrum biologického rozvoje BioReliance® společnosti Merck v Burlingtonu ve státě Massachusetts v USA bude poskytovat plný rozsah schopností a služeb pro vývoj procesů. Zahrnuje to také služby pro vývoj buněčných linií, vývoj předcházejících a navazujících procesů a klinickou produkci bez certifikace správné výrobní praxe (GMP).

Tato nová investice v Číně představuje pro společnost Merck další milník v jednom z nejdynamičtějších biotechnologických trhů v Asii. V listopadu 2016 společnost Merck oznámila investici do hodnotového řetězce v Nantongu ve výši 250 milionů EUR, která byla věnována jak výrobě léčiv ze seznamu nezbytných léčiv v Číně, tak i výrobě řady inovativních produktů a služeb pro farmaceutický, biofarmaceutický a biologický průmysl.

Všechny tiskové zprávy společnosti Merck jsou odesílány e-mailem ve stejnou dobu, kdy jsou zveřejněny na webových stránkách společnosti Merck. Pro online registraci, změnu vašeho výběru nebo ukončení této služby přejděte zde: www.merckgroup.com/subscribe.

O společnosti Merck

Společnost Merck zaujímá přední místo v oblasti produktů pro zdravotnictví, biologické vědy a speciální materiály. Přibližně 50 000 zaměstnanců pracuje na vývoji technologií, které usnadňují a zlepšují život, od biofarmaceutických terapií k léčbě rakoviny nebo roztroušené sklerózy, nejmodernějších systémů pro vědecký výzkum a výrobu až po tekuté krystaly do smartphonů a LCD televizí. Prodeje společnosti Merck vygenerovaly v roce 2016 v 66 zemích až 15 miliard EUR.

Společnost Merck, založená v roce 1668, je světově nejstarší farmaceutickou a chemickou společností. Rodina zakladatelů je dodnes většinovým vlastníkem společnosti. Společnost Merck vlastní světová práva na název a značku Merck. Jedinou výjimkou jsou Kanada a Spojené státy americké, kde společnost působí pod názvy EMD Serono, EMD Millipore a EMD Performance Materials.

Foto - http://mma.prnewswire.com/media/558527/Merck_BioReliance_Center_in_China.jpg

KONTAKT: Paní Karen Tiano +49 6151 72 44461

Klíčová slova Německo-věda-zdraví-farmacie-Merck

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.