Generální ředitel společnosti Mars: Průmysl musí opravit „pokažený" motor globálního podnikání s ohledem na naléhavé klimatické a sociální hrozby

MCLEAN (Virginie) 6. září (PROTEXT/PRNewswire)

Větrná farma společnosti Mars Incorporated ve Skotsku (PRNewsfoto/Mars, Incorporated)

Větrná farma společnosti Mars Incorporated ve Skotsku (PRNewsfoto/Mars, Incorporated)

- GENERÁLNÍ ŘEDITEL GRANT REID, KTERÝ HOVOŘIL PŘED GENERÁLNÍM SHROMÁŽDĚNÍM OSN A NA TÝDNU KLIMATU, SE DOMNÍVÁ, ŽE MOTOR GLOBÁLNÍHO PODNIKÁNÍ - JEHO DODAVATELSKÝ ŘETĚZ - JE NARUŠEN A K NÁPRAVĚ VYŽADUJE TRANSFORMAČNÍ SPOLUPRÁCI V OBLASTI CELÉHO PRŮMYSLU

- UVÁDÍ, ŽE PRO DOSAŽENÍ CÍLŮ UDRŽITELNÉHO ROZVOJE A PAŘÍŽSKÉ DOHODY JE NUTNÉ ROZŠÍŘENÍ ZAMĚŘENÍ NA SOCIÁLNÍ A ENVIRONMENTÁLNÍ DOPADY DALEKO ZA HRANICE PŘÍMÝCH OPERACÍ

- POZNÁMKY PŘICHÁZEJÍ V DOBĚ, KDY SPOLEČNOST MARS ZAVÁDÍ SVŮJ „SUSTAINABLE IN A GENERATION PLAN", DO KTERÉHO V PRŮBĚHU NĚKOLIKA NÁSLEDUJÍCÍ LET INVESTUJE TÉMĚŘ 1 MILIARDU USD, ABY ŘEŠILA NALÉHAVÉ HROZBY ZMĚNY KLIMATU, CHUDOBY V DODAVATELSKÝCH ŘETĚZCÍCH A NEDOSTATKU ZDROJŮ

- M&M'S, JEDNA Z NEJZNÁMĚJŠÍCH ZNAČEK NA SVĚTĚ, UČINILA KROKY K ZAPOJENÍ SPOTŘEBITELŮ DO ŘEŠENÍ KRITICKÝCH PROBLÉMŮ UDRŽITELNOSTI

Generální ředitel společnosti Mars Grant F. Reid dnes uvedl, že průmysl musí provést „transformační změnu", aby řešil nejnaléhavější hrozby, jimž čelí planeta a její obyvatelé.

Během svého proslovu před Generálním shromážděním OSN a na Týdnu klimatu, který se uskutečnil tento měsíc v New Yorku, Pan Reid uvedl, že zodpovědnost za průmysl nikdy nebyla větší: „Máme-li pomoci dosáhnout cílů dohodnutých v Paříži a cílů OSN pro udržitelný rozvoj, musí se uskutečnit obrovská pokroková změna. Zatímco mnoho společností pracuje na tom, aby byla udržitelnější, současná úroveň pokroku není zdaleka dostatečná."

„Společnost Mars podniká po čtyři generace a má v úmyslu pokračovat příští čtyři generace. Jediným způsobem, jak toho dosáhnout, je to, že budeme věci dělat jinak, abychom zajistili, že planeta je zdravá a všichni lidé v našich rozšířených dodavatelských řetězcích budou mít příležitost prosperovat. Musíme pracovat společně, protože motor celosvětového podnikání - jeho dodavatelský řetězec - je narušený a k nápravě vyžaduje spolupráci celého průmyslu."

Pan Reid uvedl, že kupříkladu při řešení emisí skleníkových plynů mnohé podniky včetně Marsu dosáhly dobrého pokroku v oblasti dopadu svých přímých operací, ale nedosáhly dostatečného pokroku ve svých širších dodavatelských řetězcích. Dodal, že snahy řešit chudobu a lidská práva v globálním dodavatelském řetězci byly dobře zamýšleny, ale nepřinesly uspokojivý pokrok.

„Data a konektivita nám pomáhají každým rokem lépe pochopit náš dopad. Dnes je věda o klimatu jasná a rozumíme ekologickým a společenským výzvám v našem dodavatelském řetězci lépe než kdy předtím. S tímto vědomím je zřejmé, že rozsah intervencí musí být mnohem odvážnější - nyní je čas, aby průmysl přehodnotil svou roli a odpovědnost ve světle faktů."

Jako součást své reakce na tyto výzvy společnost Mars dnes oznámila svůj „Sustainable in a Generation Plan". Plán obsahuje řadu dalekosáhlých cílů a ambicí, které jsou založeny na vědě a odhodlání ovlivňovat dopad v rámci rozšířeného dodavatelského řetězce. Pro urychlení pokroku společnost Mars zainvestuje přibližně 1 miliardu USD do svého Sustainable in a Generation Plan. Plán se zaměřuje na oblasti, kde společnost Mars může ovlivnit změny některých z největších problémů světa, které jsou definovány v cílech OSN pro udržitelný rozvoj. Sustainable in a Generation Plan vyznačuje tři propojené cíle:

- Zdravá planeta - s ambicí snížit dopady na životní prostředí v souladu s vědeckými poznatky je nezbytné udržení zdravé planety - se zaměřením na opatření v oblasti klimatu, vodohospodářství a hospodaření s půdou. Například společnost Mars oznámila cíl snížit emise skleníkových plynů ve svém hodnotovém řetězci o 67 % do roku 2050, čímž dramaticky rozšiřuje předchozí cíle snížení emisí skleníkových plynů ve své činnosti.

- Prosperující lidé - s ambicí smysluplně zlepšit pracovní život jednoho milionu lidí ve svém hodnotovém řetězci, pro umožnění jejich prosperity, se zaměřením na zvyšování příjmů, dodržování lidských práv a uvolňování příležitostí pro ženy. Založili jsme například Fond živobytí pro rodinné zemědělství, abychom podpořili udržitelnost a snižování chudoby v rozšířených dodavatelských řetězcích a Laboratoř farmářských příjmů, spolupracující „think-tank" zaměřený na získání chybějících znalostí potřebných k vymýcení drobné chudoby.

- Dostatečná výživa - s ambicí pokročit v oblasti vědy, inovací a marketingu způsobem, který pomáhá miliardám lidí a jejich zvířecím miláčkům vést zdravější a šťastnější život. Toto pokračuje v současném úsilí o bezpečnost potravin; renovaci výrobků a přísad; a zodpovědný marketing.

Pan Reid dodal: „Tento plán se týká nejen toho, abychom dělali věci lépe, ale dělali to, co je nezbytné. Děláme to proto, že je to správná věc, ale také proto, že je to dobrý obchod." Vytváření vzájemných výhod pro lidi v našem dodavatelském řetězci a zmírnění našeho dopadu na životní prostředí jsou rozumnými obchodními volbami. Víme také, že se naši spotřebitelé stále více o tyto záležitosti zajímají, stejně jako my."

Během Valného shromáždění OSN představí společnost Mars plány na zapojení spotřebitelů do této oblasti prostřednictvím jedné z největších světových značek M&M's. Nová kampaň využívá obrovský dosah společnosti Mars ke spotřebitelům, aby propagovala sílu obnovitelné energie a zdůraznila potřebu opatření v oblasti řešení klimatických změn. Mars nakupuje dostatek větrné energie, aby kompenzovala elektřinu potřebnou pro výrobu všech produktů M&M's v USA. Obnovitelná energie také hraje důležitou roli v Sustainable in a Generation Plan společnosti Mars a klíčové trhy (USA a Spojené království) ji již využívají k napájení 100 % provozu, přičemž v roce 2018 budou následovat další trhy.

Pan Reid řekl: „Prostřednictvím naší velmi oblíbené značky M&M's můžeme spotřebitele v tomto důležitém tématu inspirovat a zaměřit jejich pozornost na obnovitelné energie - jedno z řešení, které nám pomůže vypořádat se s klimatickými změnami a splnit cíle OSN pro udržitelný rozvoj."

Společnost Mars v minulosti spolupracovala na udržitelnosti s ostatními, včetně pomoci při vytváření sjednocené globální fronty pro reakci na změny klimatu. Společnost se v loňském roce vyjádřila na konferenci OSN o změně klimatu (COP22) v Marrákeši tím, že podepsala dopis vyzývající světové lídry, aby se zavázali k Pařížské dohodě o klimatu, a v loňském roce otevřela svou větrnou farmu Moy ve Skotské vysočině, která dodává obnovitelnou energii v objemu srovnatelném se spotřebou všech provozoven společnosti ve Spojeném království.

Barry Parkin, hlavní ředitel pro udržitelnost a zdravotní péči společnosti Mars řekl: „Víme, že nemůžeme růst a prosperovat, pokud planeta, lidé a komunity, na které se spoléháme, nejsou zdravé a prosperující."

„Dělat to, co je správné, ne pouze dělat lépe, je samotným jádrem našeho nového plánu. Jedná se o posunutí hranic a rozšiřování našich odvážných ambicí v našem rozsáhlém dodavatelském řetězci. Když to uděláme a ostatní se k nám připojí, pouze tehdy budeme mít největší dopad."

Více informací o Sustainable in a Generation Plan společnosti Mars najdete na webových stránkách: www.SustainableInAGeneration.com.

O společnosti Mars, Incorporated

Společnost Mars je rodinný podnik s více než stoletou historií výroby různorodých produktů a nabídky služeb pro lidi a milovníky zvířecích mazlíčků. S prodejem téměř 35 miliard dolarů je společnost globálním podnikem, který vyrábí některé z nejoblíbenějších značek na světě: M&M's®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5TM, SKITTLES®, UNCLE BEN'S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars také poskytuje veterinární služby, které zahrnují nemocnice pro zvířata BANFIELD®. Společnost sídlí ve městě McLean ve Virginii a působí ve více než 80 zemích světa. Pět principů společnosti Mars - kvalita, zodpovědnost, vzájemnost, efektivita a svoboda - inspirují více než 85 000 spolupracovníků k vytváření hodnot pro všechny své partnery a růstu, na který jsou hrdí každý den.

Více informací o společnosti Mars najdete na webových stránkách www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram a YouTube.

Video - http://origin-qps.onstreammedia.com/origin/multivu_archive/PRNA/ENR/GrantReid_SIAG_External.mp4

Foto - http://mma.prnewswire.com/media/551384/Mars_Incorporated_Moy_Wind_Farm_Scotland.jpg

Foto - http://mma.prnewswire.com/media/551385/Mars_Incorporated_Mesquite_Creek_Wind_Farm_TX.jpg

Logo - http://mma.prnewswire.com/media/74984/mars__incorporated_logo.jpg

Logo - http://mma.prnewswire.com/media/551388/Mars_Incorporated_SIG_Logo.jpg

KONTAKT: Denise Young, Mars, Denise.Young@effem.com / POZNÁMKA PRO REDAKTORY: Související fotografie a videa si můžete stáhnout na webových stránkách sigplanmedia.com (https://protect-eu.mimecast.com/s/GrltBZV7r7I1)

Klíčová slova USA-průmysl-ekologie-potraviny-Mars

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.