Městské neurózy ovládnou divadelní sezónu 2017/2018 v MeetFactory

Praha 5. září (PROTEXT)

Tři světové premiéry a jedna předpremiéra, adaptace výjimečných textů současné literatury, významná jména literárního světa. Fernando Arrabal, Sara Baume, Petra Hůlová a Juli Zeh. Silné osobnosti a silné texty tvoří základ pro divadelní scénu MeetFactory. Stejně jako v předchozích sezónách si Divadlo MeetFactory klade za cíl pátrat v hlubinách lidské mysli, zkoumat psychologické procesy a mapovat zdánlivě obyčejné a běžné jednání. Celý koncept jednoduše popsal dramaturg Divadla MeetFactory Matěj Samec: "Hledáme slova pro prázdnotu kolem nás."

V rámci zahajovacího večera festivalu ...příští vlna / next wave... se v MeetFactory v úterý 19. září odehraje premiéra adaptace knihy Pohřeb sardinky, kterou napsal Fernando Arrabal, spoluzakladatel Panického hnutí, jehož členem je kromě něj také známější Alejandro Jodorowsky. Režie experimentální inscenace, tematizující podoby psychického násilí či sexuálního sadismu a erotického otroctví, se ujala v MeetFactory již známá režisérka Apolena Vanišová, v hlavní roli se představí Jakub Gottwald.

Další premiéra se odehraje v neděli 8. října, kdy se na divadelních prknech představí adaptace románu oceněného v letošním roce cenou Magnesia Litera za nejlepší překladovou knihu roku - prvotina mladé irské autorky Sary Baume Jasno lepo podstín zhyna. Inscenace o ničivých následcích izolace a hojivé síle soucitu, blízkosti a náklonnosti se na divadelní scéně objeví poprvé. V hlavní (a jediné) roli vystoupí Eva Salzmannová.

Divadlo MeetFactory se tradičně zapojí v sobotu 18. listopadu do akce Noc divadel a uvede ve formě scénického čtení nový divadelní text Petry Hůlové Strážci občanského dobra 2. Hra navazuje na děj autorčina stejnojmenného znepokojivého románu z roku 2010, který popisuje společenské změny v roce 1989 "očima poražených." Strážce občanského dobra 2 ukazují postavy z prvního dílu po dvaceti sedmi letech a popisují, s jakými problémy současnosti se musejí potýkat.

V březnu 2018 uvede Divadlo MeetFactory dramatizaci třetí knihy německé autorky Juli Zeh s názvem Temná energie. Hlavní hrdinové - geniální fyzikové. Hlavní téma - kvantová mechanika a teorie relativity na pozadí netradiční a pozoruhodné detektivní zápletky. Do MeetFactory se s touto hrou vrací režisérka Lucie Ferenzová, jejíž úspěšné inscenace Malina a Nespavost jsou stále na repertoáru této alternativní scény.

Další představení na repertoáru Divadla MeetFactory:

Irvine Welsh: Pohlavní životy siamských dvojčat

Judith Hermann: Počátek veškeré lásky

Sudabeh Mohafez: Hoří

Nespavost

Ingeborg Bachmann: Malina

Třetí lež

V oku smyčky

Více informací:

Začátek představení v 20:00, není-li uvedeno jinak.

Cena vstupenek je 200 CZK, pro studenty 120 CZK.

Rezervace vstupenek na rezervace@meetfactory.cz

Divadelní představení jsou uváděna s anglickými titulky, není-li uvedeno jinak.

Kontakty:

Zuzana Kolouchová - PR - +420 739 055 862

zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

Klíčová slova ČR-divadlo-MeetFactory

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.