bee@PORR: PORR dává včelám domov

Vídeň 28. srpna (PROTEXT)

Siegmar Lengauer, pracovník firmy PORR, v roli včelaře: při práci se svými včelami se musí velice soustředit. © PORR

Siegmar Lengauer, pracovník firmy PORR, v roli včelaře: při práci se svými včelami se musí velice soustředit. © PORR

Bee@PORR: Pod heslem „Sledovat včely. Formovat budoucnost.“ podniká PORR a dceřiné společnosti koncernu aktivní kroky proti zvýšenému úhynu včel. © PORR Úly na střeše centrály koncernu PORR ve Vídni. © PORR

Pod heslem "Sledovat včely. Formovat budoucnost." podniká koncern PORR spolu se svými dceřinými společnostmi aktivní kroky proti zvýšenému úhynu včel. Díky iniciativě "bee@PORR" byl včelstvům poskytnut nový domov aktuálně již na více než 30 místech - a stále jich přibývá. Angažovanost společnosti PORR tím však nekončí: Podporuje vzdělávání a odbornou přípravu mladých včelařů.

Ve světě jsou oblasti, ve kterých ubývá včel, čím dál větší. Z aktuálního průzkumu univerzity v Grazu vyplývá, že v celém Rakousku nepřežila zimu přibližně čtvrtina včelstev. Jedná se o třetí nejvyšší ztráty za posledních deset let. Důvodů pro tento úhyn je více. Význam včel pro naše životní prostředí a hospodářství je přitom nesporný. Po skotu a praseti je včela třetím nejvýznamnějším užitkovým živočichem.

Iniciativa bee@PORR vytváří životní prostor

Společnost PORR proto v celém svém koncernu zahájila iniciativu bee@PORR, která stojí na třech pilířích. PORR vytváří prostory pro včelstva a poskytuje včelařům tolik potřebná místa. Již na více než 30 lokalitách se na pozemcích poboček nebo na jejich střechách ve všech domovských zemích koncernu PORR nacházejí úly. Jen na střeše ústředny koncernu ve Vídni je umístěno 250 úlů, ve kterých žije zhruba 60.000 včel.

Kromě toho se PORR angažuje v oblasti vzdělávání a odborné přípravy včelařů. Například od dubna 2017 se na střeše ústředny PORR nachází speciální včelín Vídeňského zemského spolku pro chov včel. K dispozici ho má Včelařská škola ve Vídni, která zde pořádá kurzy zaměřené na chov včel ve městech, speciálně na střechách budov.

PORR nakupuje úly a včelstva nejen pro mladé včelaře, ale také pro své zaměstnankyně a zaměstnance. I mezi pracovníky PORR je totiž několik včelařů - amatérů a jejich počet stále stoupá. Kdo má zájem stát se včelařem, může se obrátit na místního příslušného podnikového "včelaře - specialistu", který ho v realizaci jeho záměru bude podporovat.

Na trvalou udržitelnost sází bee@PORR důsledně i v detailech. Včelaři PORR používají přednostně úly z neupraveného dřeva namísto styroporu. Část úlů, objednaných pro Rakousko, koupila společnost PORR přes organizaci "Zelený kruh", což je zařízení pro rehabilitaci a integraci lidí závislých na návykových látkách.

PORRce medu neboli med od firmy PORR

"PORR coby mezinárodní stavební společnost staví a formuje životní prostor pro celé generace. Zásady trvale udržitelného chování jsou ve firmě hluboce zakotveny. Stavět inteligentně totiž také znamená převzít odpovědnost - jak za člověka, tak i za životní prostředí," poznamenává CEO Karl-Heinz Strauss. "Vzhledem k vysokým ztrátám včel a k jejich významu je třeba včelám pomoci. Naše společnost PORR k tomu chce přispět."

Dvě třetiny vyrobeného medu zůstávají včelařům. Zbytek obdrží firma. "PORRce medu" se naplní do speciálních skleniček, které PORR rozdává jako sladký dárek při zvláštních příležitostech.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Sandra C. Bauer

Vedení PR | mluvčí koncernu PORR AG

T. +43 50 626-3338

M. +43 664 626-3338

sandra.bauer@porr.at

porr-group.com

Jiří Římánek

E-mail: rimanek.jiri@gmail.com

Tel.: +420 777 124 879

Klíčová slova Rakousko-ČR-hobby-trh-včelaři-firmy-PORR

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zemědělství, životní prostředí
Stavebnictví, bydlení a reality
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.