Dobrovolná nabídka převzetí akcií PEGAS NONWOVENS SA

Praha 25. srpna (PROTEXT)

R2G Rohan Czech s.r.o. ("R2G Rohan") oznamuje zahájení závaznosti své dobrovolné nabídky převzetí adresované všem akcionářům společnosti PEGAS NONWOVENS SA ("Pegas") za cenu 1010 Kč za jednu akcii.

Nabízená cena byla jednomyslně podpořena představenstvem společnosti Pegas. Stanovisko představenstva společnosti Pegas bude uveřejněno celé současně s textem nabídkového dokumentu, které jsou k dispozici v českém, anglickém a polském jazyce na https://www.r2g-rohan.cz/.

Nabízená cena představuje 8% prémii k ceně 935,10 Kč, za níž ukončily akcie společnosti Pegas obchodování na pražské burze cenných papírů dne 14.7.2017 a historicky maximální cenu před oznámením úmyslu R2G Rohan učinit nabídku převzetí.

Nabídku převzetí je možno akceptovat do 25. září 2017.

Jakub Dyba, vedoucí přímých investice R2G, komentoval zahájení závaznosti nabídky převzetí takto: "S potěšením oznamujeme oficiální zahájení naší nabídky převzetí za nabídkovou cenou, kterou podpořilo představenstvo společnosti Pegas, a která je vysoce atraktivní pro akcionáře."

R2G Rohan, jakožto dlouhodobý investor, podpoří strategický růst společnosti Pegas v Evropě i mimo ni, a bude partnerem vedení Pegasu. Společnost R2G Rohan je přesvědčena, že je v dlouhodobém zájmu společnosti Pegas akumulovat hotovost tak, aby společnost mohla realizovat akvizice v sektoru výrobců netkaných textilií.

R2G Rohan je investiční společností nepřímo vlastněnou rodinou nadací Oldřicha Šlemra a softwarovými průkopníky a podnikateli Eduardem Kučerou a Pavlem Baudišem. K zahájení nabídky převzetí vlastní R2G Rohan 10,83 % společnosti Pegas.

Pegas je významný výrobce netkaných textilií využívaných převážně pro produkty osobní hygieny, v menší míře pak ve stavebnictví, zemědělství a medicínských aplikacích. Je aktivní především na trzích v Evropě, na Středním východě a v Africe.

R2G je rodinná investiční kancelář a správce rodinného majetku se sídlem v Praze, kterou v srpnu 2016 založil průmyslník Oldřich Šlemr.

Klíčová slova ČR-textil-finance-firmy-R2G-Pegas Nonwovens

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.