Proběhl poslední charitativní turnaj s Klárou Spilkovou

Praha 11. srpna (PROTEXT)

Klára Spilková a Lída Šimáčková za Lymfom help

Klára Spilková a Lída Šimáčková za Lymfom help

pan Panáček Poděkování od Martina Bešty a Lídy Šimáčkové Vyhlašování proběhlo ve venkovním areálu Erpet Golf Centra

Ve středu 9.8. proběhl v Loreta Golf Club Pyšely poslední turnaj letošního charitativního Lymfom Help Golf Tour s Klárou Spilkovou. Tour se zakončila se skvělým výtěžkem, který poputuje na účet spolku Lymfom Help. Spolek tyto finanční prostředky využije na projekt "Zpátky ve hře", určený pacientům, kteří se poprali s maligním lymfomem a nyní je čeká návrat zpět do normálního života.

Letos se všech tří turnajů zúčastnilo přes 200 hráčů, kteří přišli podpořit spolek Lymfom Help a setkat se s Klárou Spilkovou. Ta se jako patronka zúčastnila turnaje v Sokolově, kde si s hráči zahrála PAR 3. Během tohoto turnaje se podařilo Jaromíru Hájkovi trefit na 5. jamce pětkou železem svůj druhý hole in one v životě! Na zbylých dvou turnajích hráči zahráli ve vložené soutěži na podporu Lymfom Help přes 50 birdies a soutěž best brutto vždy vyhrál pan Panáček s výkony pod 80 ran (78, 77).

Vyhlášení výsledků posledního turnaje probíhalo opět ve večerních hodinách na venkovní zahradě Erpet Golf Centra v Praze a jako vždy v přátelské atmosféře. Přes 60 hráčů se přišlo podívat na předávání cen a zhodnotit mezi sebou své herní výkony. Při předání vybraných výtěžků řekla Lída Šimáčková za spolek Lymfom Help, na jaké konkrétní účely byly v posledních letech vybrané prostředky použity a k čemu poslouží v letošním roce.

"Velice si vážíme podpory ze strany všech hráčů, kteří se zúčastnili naší letošní charitativní golfové tour. Vybrané finanční prostředky jsou tentokrát určeny na pomoc konkrétním pacientům. Věříme, že jim usnadní návrat do běžného života po ukončení onkologické léčby, anebo budou motivací k úspěšnému zvládnutí nemoci," uvedla Lída Šimáčková.

Lymfom Help Golf Tour s Klárou Spilkovou pořádá již čtvrtým rokem pro spolek Lymfom Help agentura Bestalent Golf v čele s Martinem Beštou. "Ani mi to nepřijde, že už je to tolik let, co Lymfom Help Golf Tour s Klárou Spilkovou organizujeme. Děkuji všem partnerům a hráčům, kteří tuto dobrou věc do této doby podporovali a byl bych moc rád, pokud se i v příštích letech najdou hráči, kteří se do této šňůry s námi zapojí a pomůžou tak nemocným pacientům."

Šest let nezapršelo!

Zajímavostí této tour je, že po dobu neuvěřitelných šesti let na žádném z turnajů nezapršelo a vždy hráčům přálo krásné počasí. "Ráno, když jsem vstala a viděla to počasí, tak jsem si řekla, že to se dnes teda moc dobře hrát nebude. Ale hned jsem si odpověděla, že je to přeci Lymfom Help Golf Tour a ten silný déšť určitě za chvíli přejde a vysvitne sluníčko. To prostě Martin Bešta umí vždycky nějakým záhadným způsobem zařídit," uvedla jedna z hráček. A byla to pravda. Pokud si tedy chcete v létě zahrát golf a mít jistotu, že budete mít krásně, tou nejlepší volbou je právě Lymfom Help Golf Tour.

Více informací naleznete na webu:

www.lymfomhelpgolftour.cz.

Výsledky tour naleznete zde:

http://www.cgf.cz/TournamentDetail.aspx?IDTournament=519942741

Více o Lymfom Help

Spolek LYMFOM HELP byl založen z vlastní iniciativy pacientů, kteří se rozhodli pomoci i dalším lidem trpícím stejnou nemocí. LYMFOM HELP poskytuje bezplatně lidem s maligním lymfomem především komplexní informační servis, vydává vlastní informační příručky a pořádá edukační akce v rámci celé ČR a to v úzké spolupráci s lékaři z Kooperativní lymfomové skupiny. Spolek rovněž nemocným po léčbě pomáhá s návratem do běžného života, například i organizací akcí se zaměřením na pohybové aktivity. "Nemoc je těžká nejen pro pacienty, ale i pro jejich rodiny a známé. Díky našim aktivitám usilujeme o ulehčení celého procesu léčby a návrat do normálního života," uvádí Lída Šimáčková z LYMFOM HELP.

V České republice je v současnosti evidováno více než 10.000 nemocných. Svojí podpůrnou činností navazuje sdružení na práci lékařů a dalších zdravotních pracovníků.

http://www.lymfomhelp.cz/

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-zdraví-golf-rakovina-charita-Lymfom Help

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.