Bobová dráha Špindlerův Mlýn slaví 20 let

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. července (PROTEXT)

Bobová dráha Špindlerův Mlýn - mapa trasy Bobová dráha Špindlerův Mlýn z padáku

V pátek 7.7.2017 uplyne 20 let od zahájení zkušebního provozu bobové dráhy Špindlerův Mlýn. Slavnostní zahájení běžného provozu proběhlo o měsíc později, 7.8.1997 za účasti desítek významných hostů z oblasti komunální sféry a horského byznysu z celé České republiky. Proto je na tento den naplánována velká oslava.

Máte-li děti nebo vnoučata, máte-li partu, kamarády, přátele a chcete si užít prodloužený víkend, máte-li rádi vzrušení z jízdy a nechcete sedět doma za pecí, přijeďte 7.7.2017 na bobovou dráhu Špindlerův Mlýn. V 17 hodin a 17 minut bude krátkým proslovem majitelů společnosti První bobová a.s. a oficiálních hostů zahájena oslava ke dvacátému výročí zahájení provozu.

Přibližně od 17:30 hod. se každý návštěvník bobovky sveze ZDARMA a děti k tomu ještě obdrží malý dáreček na památku. Pro všechny příchozí bude též k dispozici ZDARMA plzeňské pivo, nealkoholické nápoje a drobné občerstvení, a to až do vyčerpání připravených nemalých zásob.

Na tomto místě je dobré připomenout význam tohoto unikátního a nevšedního projektu. Jednak byl postaven s NULOVOU dotační podporou a v době svého vzniku, v roce 1997, byl naprosto přelomovým a ojedinělým projektem nejenom svého druhu, ale i v celé oblasti volnočasových a adrenalinových aktivit. Bobová dráha Špindlerův Mlýn byla totiž postavena jako první projekt tohoto druhu nejen v České republice, ale i jako premiérový projekt v celé Střední Evropě.

Díky skvělému výběru místa a profilu tratě byla bobová dráha postavena navíc v tak nevšední podobě, že ji dokonce z několika stovek realizací sám špičkový německý výrobce zařadil mezi tři nejatraktivnější projekty toho druhu na světě!!

Při výstavbě investoři ze společnosti První bobová a.s. přežili nejenom dvě nejkrutější povodně, „pětisetleté vody“, které zcela odnesly a zanesly 2x v krátkém čase po sobě pečlivě vybudované trasy pro položení technologie bobové dráhy, ale i celou řadu dalších neplánovaných a složitých kalvárií.

To vše dohromady znamenalo navíc jak strašlivé komplikace, ale i veliké neplánované statisíce korun již tak napjatého rozpočtu. Bez účinné a okamžité finanční pomoci přátel, později i představitelů Komerční banky, by se patrně vůbec nepodařilo bobovou dráhu Špindlerův Mlýn dokončit. Vše nakonec, i díky nezměrnému úsilí majitelů společnosti První bobová a.s., dobře dopadlo. Kompletní investice špindlerovské bobové dráhy byla splacena cca po 15 letech po uvedení do provozu.

Bobová dráha Špindlerův Mlýn byla postavena včetně dopravního zařízení v délce 1400 m, při průměrném sklonu 7,03 %. Jezdec si v unikátně atraktivní trase užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš.

Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, do osmi let v doprovodu rodičů. Samozřejmým benefitem společnosti První bobová a.s. pro všechny tělesně postižené spoluobčany jsou za pomoci bezpečnostního doprovodu jízdy zdarma.

Díky špičkovému osvětlení je provoz zabezpečen i po setmění. Za uplynulých 20 let provozu se na bobové dráze svezlo cca. 2,5 mil., většinou vrcholně nadšených návštěvníků. Přijeďte i vy oslavit první projekt bobové dráhy v České republice.

Rádi vás všechny přivítáme.

Za společnost První bobová a.s.

Ing. Vít Moudrý

předseda představenstva

tel.: 602 341 227

e-mail: santori@volny.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-kondice-rekreace-firmy-První bobová-Špindlerův Mlýn

Oblast
Královéhradecký (hk)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Služby, cestovní ruch
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.