Konsorcium vedené společností Westinghouse dosáhlo milníku v diverzifikaci dodávek paliva pro reaktory ruského typu v Evropě

VÄSTERAS (Švédsko) 29. června (PROTEXT/BusinessWire)

Westinghouse Electric Company spolu s osmi evropskými partnery sdruženými v konsorcium dosáhli významného milníku v diverzifikaci dodávek jaderného paliva v Evropě. Konsorcium schválilo konceptuální návrh palivové kazety pro reaktory typu VVER-440, který dále rozvíjí dřívější produkt společnosti Westinghouse dodávaný na finskou jadernou elektrárnu Loviisa v letech 2001-2007.

„Touto významnou iniciativou přispíváme k energetické bezpečnosti Evropy tím, že nabízíme palivo i pro reaktory VVER-440 ruského typu“ uvedl Aziz Dag, viceprezident společnosti Westinghouse pro severní a východní Evropu. „Westinghouse se cítí zavázán dodávat a inovovat svůj design paliva pro VVER-440, který nabízí zákazníkům mimo vysoké úrovně bezpečnosti a kvality také bezpečnost dodávek.“

V další fázi projektu budou dokončeny metodiky a nástroje, které budou využitelné při licencování a nasazení nového typu paliva v každé z Evropských zemí. Všechny klíčové aktivity postupují podle plánu a budou dokončeny v Říjnu 2017.

Společnost Westinghouse vedla projekt s názvem „Dodávky bezpečného jaderného paliva pro Evropu - European Supply of Safe Nuclear Fuel“ (ESSANUF) od Září 2015. Partnery v projektu jsou VUJE, ÚJV Řež, Lappeenranta University of Technology (LUT), National Nuclear Laboratory (NNL), NucleoCon, National Science Center Kharkov Institute of Physics and Technology (NSC KIPT), Joint Research Centre of the European Commission v Karlsruhe (JRC-Karlsruhe) a Enusa Industrias Avanzadas (ENUSA). Projekt je financován v rámci EURATOM - programu Evropského společenství pro atomovou energii pro výzkum a odbornou přípravu jako součást rámcového programu pro výzkum a inovace EU Horizon 2020 (H2020) pod grantovou smlouvou 671546.

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com: http://www.businesswire.com/news/home/20170628005825/cs/

Kontakt:

Westinghouse Electric Company

Sarah Cassella, +1 412-374- 4744

Manager, External Communications

Email: cassels@westinghouse.com

Source: Westinghouse Electric Company

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Švédsko-energie-věda-Westinghouse Electric Company

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.