Spojování Číny se zbytkem světa: Air China představuje svůj nový projekt Air China Easy Way Beijing-Frankfurt

Peking 23. května (PROTEXT/PRNewswire)

Dne 22. května oznámila společnost Air China spuštění nového projektu Air China Easy Way Beijing-Frankfurt ve spolupráci s Pekingským mezinárodním letištěm a letištěm Frankfurt nad Mohanem. Jedná se o první mezinárodní expresní trasu společnosti Air China mezi Čínou a Evropou, jejíž cílem je učinit z Pekingu a Frankfurtu hlavní mezinárodní letecké uzly a podporovat rozvoj oblasti čínského regionu Peking-Tianjin-Hebei. Cestujícím zároveň nabídne pohodlné a bezproblémové cestování.

V letošním roce si připomínáme 45. výročí čínsko-německých vztahů. Rok 2017 je také významným rokem pro čínskou iniciativu Pás a Stezka (Belt and Road), která nabízí nebývalé možnosti spolupráce mezi oběma zeměmi. Čína a Německo se nacházejí na opačných koncích ekonomického pásu Hedvábné stezky. Obě ekonomiky jsou významným motorem regionálního růstu, a proto posílení čínsko-německých vztahů bude zároveň i přínosem pro celý region. Letecký průmysl má hrát klíčovou roli při posílení politických, hospodářských a kulturních vazeb mezi oběma zeměmi. To povede k tomu, že nový projekt Air China Easy Way Beijing-Frankfurt usnadní vzájemnou kulturní výměnu a podpoří porozumění a přátelské vztahy.

Dne 22. září 2016 společnost Air China podepsala memorandum o porozumění s Pekingským mezinárodním letištěm a letištěm Frankfurt nad Mohanem s cílem zlepšit spojení mezi Čínou a Evropou a zkrátit dobu přepravy cestujících s přestupem v Pekingu a ve Frankfurtu. Cestující budou moci v rámci projektu Air China Easy Way Beijing-Frankfurt využít řady nových služeb, jako jsou vyhrazené odbavovací přepážky, nástupní brány a zavazadlové pásy, které jim zajistí pohodlné a bezproblémové cestování.

Společnost Air China se sídlem na Pekingském mezinárodním letišti provozuje rozsáhlou síť tras pokrývající šest kontinentů. V současné době je největším světovým dopravcem pro lety mezi Čínou a Evropou. Společnost Air China zahájila přímé lety na lince Peking - Frankfurt v roce 1989 a poskytuje dvě přímá spojení denně. Tato trasa je obsluhována nejmodernějšími letadly společnosti Air China, konkrétně letadly Boeing 747-8 a Boeing 777-300. Frankfurt je významným evropským obchodním, finančním a dopravním centrem, v němž se nachází jedno z největších letišť světa. V roce 2016 odbavilo letiště Frankfurt nad Mohanem 60,8 milionu cestujících, kteří letěli s 88 leteckými společnostmi do 247 destinací ve více než 100 zemích. Od roku 2011, kdy se letiště v Pekingu a Frankfurtu stala sesterskými letišti, udržují úzké vztahy. Pekingské mezinárodní letiště je největším leteckým uzlem v Číně a má rozsáhlou síť tras se 147 vnitrostátními a 132 mezinárodními linkami. V roce 2016 cestovalo přes letiště více než 94 milionů cestujících, což z něj činí již sedmým rokem v řadě druhé nejrušnější letiště na světě.

Tento projekt, který zahájili tři významní představitelé leteckého průmyslu, přináší nový precedent pro spolupráci mezi leteckými společnostmi a letišti. V nadcházejících měsících a letech plánuje společnost Air China posílit vztahy se svými partnery z řad letišť, aby poskytla cestujícím lepší služby a podporovala čínsko-německé a čínsko-evropské vztahy.

Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20141017/152745LOGO

KONTAKT: Muyang Liu, +86-10-6146-1045, liumuyang@126.com

Klíčová slova Čína-letectví-doprava-služby-turistika-Air China

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.