Nové plnící stanice pro klimatizace Valeo ClimFill

Praha 11. května (PROTEXT)

Základní rozdíl, který je vidět na první pohled, jsou nové displeje s lepším rozlišením a USB port, který umožňuje mnohem snadnější aktualizaci interní databáze.

Změny se ale neomezují pouze na rozhraní - pás ohřívající nádobu s chladivem byl vyměněn za inovativní autonomní systém, který udržuje konstantně vysoký tlak. Stanice nyní mají také nové vakuové čerpadlo, které je výkonnější při praktické aplikaci.

Momentálně je jeho účinnost 50 l/min. "V případě automobilů německé výroby (Daimler, BMW, VW) není nutné snižovat tlak v klimatizačním systému pod 0,01 mbar, když se už během tovární montáže tlak omezuje do 5 mbar. Podstatnější je udržet jej během doporučovaných 20 minut, v optimální situaci dokonce 40 minut,“ vysvětluje Krzysztof Szabłowski z Valeo Service Eastern Europe.

Stanice ClimFill Easy, Pro a Pro HFO v nejnovější verzi mají nová katalogová čísla - v uvedeném pořadí: 625201, 625202 a 625295. Katalogová čísla předchozích verzí začínají na 710. Řada stanic k údržbě klimatizací Valeo je tvořena třemi základními modely (Easy, Pro a Maxi), z nichž ty dva nižší jsou k dispozici ve dvou variantách - k obsluze systémů vybavených chladivem r134a a ve verzi HFO určené pro systémy s chladivem HFO-1234yf.

ClimFill Easy (s nádobou o kapacitě 9 kg) je základní model určený pro servisy, které chtějí rozšířit svou nabídku o služby údržby klimatizací. ClimFill Pro (kontejner na 18 kg) se nejlépe hodí do profesionálních servisů specializovaných na údržbu klimatizací. Dále stanice ClimFill Maxi (nádoba na 32 kg) byla speciálně navržena pro nákladní vozidla a autobusy, a proto má také výkonnější vakuové čerpadlo a delší propojovací kabely. Zařízení je také vybaveno barevnou dotykovou obrazovkou.

Veškeré stanice Valeo ClimFill jsou plně automatizovaná zařízení, která fungují na základě přesných parametrů obsažených v dodaných databázích. Bezpečnost jejich používání zaručují osvědčení TUV a PED. Lze v nich používat také dielektrické oleje (POE) určené pro klimatizační systémy v automobilech s hybridními hnacími soustavami.

Kontakt:

Adam Zbiejczuk

Proautomotive

adam.zbiejczuk@proautomotive.eu

Tel.: +420736779920

Klíčová slova ČR-automoto-firmy-Proautomotive

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.