Nový revoluční tuk nahradí palmový olej i máslo

Praha 10. května (PROTEXT)

Cremolì je inovativní italský tuk na bázi olivového oleje, který je plnohodnotnou alternativou k palmovému i kokosovému oleji, máslu a margarínům.

Na český a slovenský trh se dostává právě nyní. 18. května 2017 od 17 hod. se bude v Poliklinice Modřany v Praze konat první představení tohoto vysoce kvalitního tuku. Akci pořádá výhradní zástupce Cremolì pro Česko a Slovensko Jiřina Atanasi Ječná, zakladatelka blogu Buonissimo.cz zaměřeného na středozemní stravu.

Cremolì je zcela přírodní rostlinný produkt neutrální chuti. Obsahuje přes 80 % tukové složky, tvořené zejména nenasycenými mastnými kyselinami. Cenné polyfenoly a vitamín E, přirozeně obsažené v olivovém oleji, zůstaly díky zpracování za studena zachovány. Neobsahuje hydrogenované tuky, konzervační látky, cholesterol, lepek, laktózu ani jiné alergeny. Cremolì se hodí do všech typů sladkých a slaných těst, krémů, zmrzlin apod. Snižuje energetickou hodnotu finálních výrobků, jelikož v receptech lze použít až o 20 % méně tuku.

Více informací zde:

http://www.buonissimo.cz/cremoli/

Kontakt:

Jiřina Atanasi Ječná

tel.: +420 601 281 934

info@buonissimo.cz

www.buonissimo.cz

Klíčová slova ČR-Itálie-potraviny-trh-Cremoli

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.