Letecká společnost Air China představila nové trasy Peking-Astana a Peking-Curych

Peking 28. dubna (PROTEXT/PRNewswire)

Letecká společnost Air China uspořádala v Pekingu 27. dubna tiskovou konferenci, kde oznámila zavedení dvou nových tras mezi Pekingem a Astanou a Pekingem a Curychem. Tyto nové linky, které mají být otevřeny v červnu, poskytnou přímé spojení mezi Čínou, Kazachstánem a Švýcarskem.

Linka Peking-Astana bude otevřena 1. června. Astana, která leží v Kazachstánu, je jedním z nejmladších hlavních měst světa. Má pověst jednoho z nejšťastnějších a nejmodernějších měst ve Střední Asii. Otevření trasy Peking-Astana společností Air China proběhne zároveň s výstavou World Expo 2017, která se bude konat v Astaně v červnu. Očekává se, že tato událost přiláká návštěvníky z celého světa.

Čína má s Kazachstánem dlouhou historii přátelských vztahů. Kontakt mezi těmito zeměmi se datuje od dynastie Západní Čchan, kdy čínský diplomat Čang Čchien tento region navštívil. Kromě toho, že se jedná o druhého největšího obchodního partnera Číny ve společenství nezávislých států, Kazachstán je také jednou z nejdůležitějších zemí Ekonomického pásu hedvábné stezky. Linka Peking-Astana poskytne nové přímé spojení mezi Čínou a Kazachstánem a usnadní spolupráci těchto dvou zemí v oblasti energetiky, dopravy, turistiky, kultury a obchodu.

Trasa Peking-Zurich bude otevřena 7. června. Curych, který je sídlem více než 100 světových a evropských bank, leží pod Alpami u slavného Curyšského jezera, což jej činí populární destinací pro turisty z celého světa. Elegantní a uvolněný charakter tohoto města a jeho nádherné okolí jej činí jedním z nejlepších měst pro život na světě. V posledních letech udržovaly Čína a Švýcarsko mnoho významných výměn a bilaterálních obchodních vztahů, které se ještě posílily. Během státní návštěvy Švýcarska prezidenta Si Ťin-pchinga v lednu tohoto roku se obě země dohodly na mnoha oblastech podpory iniciativy Jeden pás a jedna stezka (One Belt, One Road - OBOR), včetně výstavby infrastruktury, financí, pojištění a průmyslu. Tyto dvě země se také dohodly na představení akce Sino-švýcarský rok turistiky 2017 (Sino-Swiss Year of Tourism) za účelem zvýšení objemu turistiky. Kromě nové trasy Peking-Curych létá společnost Air China také z Pekingu do Ženevy a poskytuje pasažérům možnost výhodných přímých spojení mezi Čínou a Švýcarskem.

Ma Čchung-sien, viceprezident společnosti Air China, představil na poslední tiskové konferenci strategii růstu společnosti: „Společnost Air China pro uspokojení potřeb pasažérů rozšířila v posledních letech svou síť letových spojení. Pomocí provozu našich tří centrálních terminálů v Pekingu, Čcheng-tu a Šanghaji máme v úmyslu zvýšit počet destinací v Evropě, Americe, Asii, Africe a Polynésii. Čínská iniciativa OBOR vytvořila nové příležitosti také pro nás, abychom mohli rozšířit naši mezinárodní síť leteckých tras." V roce 2015 otevřela společnost Air China několik tras mezi Pekingem a klíčovými městy regionu OBOR, včetně Minsku, Budapešti, Varšavy, Kuala Lumpuru, Bombaje, Kolomba a Islámábádu. Společnost Air China je jako jediný státní letecký přepravce zavázána ke korporátní společenské zodpovědnosti a hraje důležitou roli při umožňování zavádění klíčových národních strategií, jakými jsou iniciativa OBOR a strategie globální orientace „Going Global Strategy", která propaguje investice čínských podniků v zahraničí.

Letové informace:

Peking-Astana: Let č. CA791/2, třikrát týdně (úterý, čtvrtek a neděle), Airbus A320. Odlet z Pekingu v 17:20 a přílet ve 21:00; zpáteční let odlétá z Astany ve 22:30 a přilétá v 05:30 (všechny časy jsou místní).

Peking-Curych: Let č. CA781/2, čtyřikrát týdně (úterý, středa, čtvrtek a neděle). Odlet z Pekingu ve 02:35 a přílet v 07:25; zpáteční let odlétá z Curychu ve 12:55 a přilétá v 05:05 (všechny časy jsou místní). Tyto lety budou obsluhovány letouny Airbus A330-200 s nabídkou sedadel obchodní třídy, které mohou být plně rozloženy na 180 stupňů. Sedadla třídy Premium economy nabízejí o 120 % větší prostor pro nohy oproti běžné ekonomické třídě, sedadla v ekonomické třídě jsou navržena ergonomicky za účelem snížení únavy. Všechna sedala jsou vybavena osobním zábavním systémem.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/152745/air_china_logo.jpg

KONTAKT: Agnes Liu, +86-10-6146-1045, liumuyang@126.com

Klíčová slova Čína-letectví-turistika-služby-Air China

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.