Společnost Air China představila letový řád na léto/podzim 2017; přibude letů z centrály

Peking 28. března (PROTEXT/PRNewswire)

Dne 26. března 2017 vstoupil v platnost nový letový řád společnosti Air China na léto a podzim. V novém letovém řádu je uvedeno 395 pasažérských tras včetně 102 mezinárodních tras, 14 regionálních linek a 279 vnitrozemských tras do 180 měst a 39 zemí (regionů) včetně 64 měst v zahraničí, 3 regionálních lokalit a 113 domácích destinací. Společnost Air China nabízí více než 8500 letů a více než 1,66 milionu sedadel týdně. Díky rozsáhlé letové síti, centrále v Pekingu a členství v asociaci Star Alliance je dnes společnost Air China schopna dopravit cestující na 1330 letišť ve 193 zemích.

K novým linkám patří trasa Šanghaj - Barcelona, Peking - Astana (hlavní město Kazachstánu) a Peking - Curych. V roce 2017 bude společnost Air China pokračovat v rozšiřování své celosvětové letové sítě s centrálou v Pekingu a provozovanými lety na všech šesti světadílech včetně Asie, Evropy, Severní Ameriky, Jižní Ameriky, Afriky a Oceánie s důrazem na klíčové destinace.

Letně-podzimní letový řád zahajuje společnost Air China lety na trase Šanghaj - Barcelona, Peking - Astana a Peking - Curych. Od 5. května bude třikrát týdně provozována linka Šanghaj - Barcelona letadlem typu A330-200, od 1. června bude třikrát týdně létat letoun typu A320 na trase Peking - Astana. Od 7. června bude na trase Peking - Curych čtyřikrát týdně provozováno letadlo typu A320-200.

Tyto nové trasy budou od této chvíle tvořit vzdušné mosty spojující Čínu se Střední Asií a Evropou a zajišťovat ekonomickou výměnu mezi Čínou a zeměmi oblasti „Jednoho pásu, jedné stezky", která podpoří rozvoj spolupráce mezi Čínou a některými zeměmi v oblasti zemědělství, obchodu, cestovního ruchu a kultury.

Bude zvýšena frekvence letů do Ameriky a Evropy. Společnost Air China během letně-podzimního režimu zvýší kapacitu o více než 10 mezinárodních tras, zejména letů do Ameriky a Evropy. V jarním a letním období bude počet čínských turistů cestujících do Ameriky a Evropy vzrůstat. Především z důvodu uspokojení poptávky cestujících zvýší společnost Air China počet letů na trasách do Ameriky např. Peking - Houston, Peking - New York, Peking - Los Angeles, Peking - Washington, Peking - Vancouver a Peking - Montreal, ale také na svých linkách do Evropy, jako jsou Peking - Minsk- Budapešť, Peking - Varšava, Peking - Vídeň - Barcelona, Peking - Mnichov - Atény, Peking - Moskva, Peking - Paříž, Peking - Stockholm, Peking - Milano, Peking - Madrid- Sao Paulo, Šanghaj Pudong - Paříž, Šanghaj Pudong - Frankfurt, Šanghaj Pudong- Milano, Lanzhou-Chengdu - Frankfurt a Chengdu - Paříž.

Kromě linek do Ameriky a Evropy se zvýší frekvence letů také na asijských trasách, jako jsou Peking - Dalian - Hirošima, Chengdu - Lhasa - Káthmándú a Chengdu - Hongkong

Harmonogram letů na trase Peking - Tchaj-pej CA189/90 se změní z frekvence pondělí/středa/pátek/neděle na pondělí/úterý/čtvrtek/sobota.

Bude zvýšena frekvence letů do západních regionů Číny. Spolu s etablováním na mezinárodních trasách usiluje společnost Air China také o neustálé zdokonalování domácí letové sítě. V letně-podzimním období se zvýší frekvence letů také na domácích linkách, které odlétají z Pekingu, zejména na trasách Peking - Korla, Peking - Urumqi, Peking - Urumqi - Akesu, Peking - Zunyi, Peking - Liupanshui a Peking - Xichang.

Zároveň také přibude počet letů, které směřují do východních a jižních regionů Číny, jako např. Peking - Xiamen, Peking - Hangzhou, Peking - Shiyan a Peking - Zhangjiajie a pozadu nezůstanou ani linky do severních regionů Číny jako Peking - Linfen, Peking - Tonghua, Peking - Wulanchabu, Peking - Jiamusi a Peking - Qingdao.

Na trase Peking - Madrid - Sao Paulo bude provozováno letadlo typu 787-9 Dreamliner. Letecká společnost Air China poskytne v období léto-podzim pohodlnější cestu na trase Peking - Madrid - Sao Paulo a Peking - Šen-čen letadlem typu Boeing 787-9 Dreamliner. Na trasách Peking - Šanghaj, Peking - Guangzhou, Peking - Chengdu, Peking - Řím, Peking - Los Angeles a Peking - Auckland provozuje společnost Air China letoun typu Boeing 787-9.

Logo - http://photos.prnewswire.com/prnh/20141017/152745LOGO

KONTAKT: Liu Muyang, +86-10-61461045, liumuyang@126.com

Klíčová slova Čína-letectví-doprava-služby-turistika-Air China

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.