Klasika Viva pokračuje druhým koncertem v Jeseníku

Jeseník 14. března (PROTEXT)

Miroslav Vilímec

Miroslav Vilímec

Cyklus koncertů Klasika Viva pokračuje koncertem vynikajícího českého houslisty Miroslava Vilímce 26. března od 19:00 v Kapli v Jeseníku. Na klavír jej doprovodí bratr Vladislav Vilímec.

Houslista Miroslav Vilímec je umělcem, který úspěšně spojuje svou profesi v symfonickém orchestru s bohatou činností sólisty. Narodil se v Klatovech (1958) a základy houslové hry získal u své matky, významné západočeské houslistky a pedagožky, Ilony Vilímcové. Po řadě úspěchů v houslových soutěžích a absolvování Akademie múzických umění v Praze ve třídě Prof. Václava Snítila, žáka Jaroslava Kociana, byl přijat do skupiny 1. houslí České filharmonie. Zde působí Miroslav Vilímec od r. 1982, od r. 1987 ve funkci zástupce koncertního mistra a od r. 1992 jako koncertní mistr tohoto orchestru. Miroslav Vilímec se uplatňuje jako organizátor hudebního života. Založil Společnost Jana Kubelíka, které je předsedou a v jejímž rámci se snaží o udržení odkazu slavných českých houslistů minulosti, mimo jiné vydáváním jejich historických nahrávek. Další z řady činností M. Vilímce je např. organizování každoročního festivalu s názvem Hudba v synagogách plzeňského regionu.

Všichni zájemci o návštěvu koncertu mají možnost zakoupit vstupenky v místech prodeje MKZ nebo rezervovat přímo na webových stránkách MKZ Jeseník. Současně si mohou zájemci objednat kartu Klubu přátel Klasika Viva platnou do konce roku 2017, díky které získají slevu 50 % na nákup vstupenek na koncerty pořádané pod hlavičkou Klasika Viva a také na vybrané koncerty festivalu Klášterní hudební slavnosti. Roman Janků uvádí, že touto kartou chtějí pořadatelé cyklu motivovat posluchače k častější návštěvě koncertů.

Pro rok 2017 je pořízení karty zpoplatněno částkou 100 Kč. Více informací o kartě je opět možné nalézt na webu Klasika Viva.

ikona KV Leporelo Jesenik2

Kontakt:

Roman Janků

tel: 734 319 699

e-mail: roman@agenturajd.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hudba-Agentura J+D

Oblast
Olomoucký (ol)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.