Česká firma Duratec boduje mezi světovými výrobci kol

Praha 2. března (PROTEXT)

Česká firma Duratec boduje mezi světovými výrobci kol

Česká firma Duratec boduje mezi světovými výrobci kol

Precizní zpracování uhlíkových vláken  Celokarbonový rám Phantom vyrobený z jednoho kusu o váze 760 gramů Kolo Duratec Phantom vybavené bezdrátovým řazením SRAM Red eTap a karbonovými koly ZIPP 404. Váha celého kola je 6,15 kg Český výrobce rámů jízdních kol představil očima Jiřího Ježka silniční karbonový rám Phantom vyvinutý a vyrobený v ČR „Vymyslet funkční výrobní technologii je mnohem více časově, finančně i technicky náročnější než navrhnout samotný rám a jeho tvar,“  uvádí Milan Duchek

V minulém týdnu firma Duratec představila silniční kolo PHANTOM, jehož základem je celokarbonový rám PHANTOM vyrobený z nejpevnějších vláken na světě. Váha rámu je pouhých 760 gramů. Pro výrobu firma vyvinula novou technologii, díky které je rám vytvrzen kompletně z jednoho kusu. Neobsahuje žádné vlepované části, žádné dodatečné spoje. Použitím nejmodernějšího typu uhlíkového vlákna a speciálním vrstvením materiálu se technické parametry a jízdní vlastnosti rámu dostávají na hranici technických možností materiálu a na absolutní světovou špičku.

Oficiálního uvedení a představení rámu Phantom se ujal Jiří Ježek, nejúspěšnější hendikepovaný cyklista světa, který závodí na kolech DURATEC již 15 sezón a stal se za dobu své kariéry neodmyslitelnou tváří značky DURATEC.

Český výrobce kol, firma DURATEC, vyrábí rámy již od roku 1997. Milan Duchek, šéf vývoje a zakladatel značky, má od počátku jasnou filozofii, která je založena na produkci kvalitních kol, vyráběných z nejlepších materiálů a to vše přímo v sídle firmy v Městě Touškově nedaleko Plzně.

Duratec u nového modelu Phantom vsadil na materiály prvotřídní kvality a vysokých technických parametrů právě proto, aby docílil velmi nízké váhy a zároveň zajistil vysokou tuhost výrobku. Vlákna Toray T1100 a vlákna Granoc, ze kterých je Phantom složen, jsou vyráběna v Japonsku a jedná se o nejvyspělejší materiály excelentních technických parametrů. V kombinaci s Nanoalloy pryskyřicí jsou vlákna považována za nejpevnější na světě. Stejný materiál je používán například i pro stavbu Formule 1.

Kvalitní materiál je základ, ale dostat jej do výsledné podoby rámu jízdního kola a to bez jediného spoje, je technicky velmi náročná záležitost. Pro představu lze uvést, že kompozitový celek je složen ze čtyřset střihů, z nichž každý má svoji přesnou polohu, směr, tvar a hladinu. Pokládka vláken je faktor, jenž jednoznačně ovlivňuje výsledný produkt. Duratec vyvinul svoji vlastní technologii pokládky AFCF již v roce 2010. Princip je jednoduchý a to položit vlákno v co nejdelším úseku bez přerušení a tím špičkově naddimenzované vlákno přenese maximum svých vlastností do výrobku.

Unikátnost rámu Phantom je daná zejména jeho výrobní technologií ONEPIECE TECHNOLOGY, která je ceněným know-how firmy DURATEC. Díky ní je rám vyroben JAKO JEDEN KUS, bez jakéhokoliv spoje. Vývoj technologie trval několik let a na výsledku se podílí i fakt, že Duratec se zabývá zpracováním uhlíkových vláken již od roku 2001 a má v tomto oboru rozsáhlé zkušenosti.

Na začátku dubna zahájí Phantom své výstavní turné ve Velké Británii a to na cyklistické výstavě Bespoked 2017 určené menším výrobcům s vysokým řemeslným kreditem. Tam dostane zaslouženě tento český výrobek svůj prostor a jsme přesvědčeni, že strhne velkou pozornost.

ODKAZY:

Video: Český výrobce rámů jízdních kol představil očima Jiřího Ježka silniční karbonový rám Phantom vyvinutý a vyrobený v ČR.

Odkaz na YouTube

CZ: https://www.youtube.com/watch?v=1HoudMFNuwU

EN: https://www.youtube.com/watch?v=WWy6MDYm_80

Více informací k modelu rámu na hhtp://phantom.duratec.eu

Produktová stránka modelu Phantom včetně příběhu ke vzniku:

http://www.duratec.cz/cs/1357-phantom/designer/

Kontakt:

http://www.duratec.eu

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-trh-cyklistika-firmy-Duratec

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.