Řešíme jarňáky na poslední chvíli

Praha 20. února (PROTEXT)

Taky máte tak málo času, že řešíte všechno na úplně poslední chvíli? Jarní prázdniny jsou za pár dní a vy jste ještě nemáte program? Není třeba zoufat ani trpět výčitkami svědomí. Za prvé nejste sami a za druhé se nic neděje, i bez velkých příprav se dá prožít pár nezapomenutelných dní.

Nejzdravější aktivita – lyžování

Letošní zima nešetří smogem a mnozí z nás to cítí na vlastní kůži. Tedy – na vlastní průdušky. Citlivé jsou především děti, mezi kterými neustále přibývá astmatiků. Pokud to jen trochu jde, měli bychom vyjet na zdravý horský vzduch. Třeba i jen tak, bez lyží. Chodit na procházky, stavět sněhuláky, slunit se a zhluboka dýchat. Zdravé dýchání podpoříme především pohybem a lyžování, běžecké i sjezdové, jsou velmi vhodné sporty. Mrkněte na deset pádných argumentů, proč vyjet do hor.

Jak to zorganizovat?

Budete-li chtít strávit týden na českých horách, budete mít asi trochu problém se sháněním ubytování. Nic ale není předem ztracené, existují vyhledávače volných ubytovacích kapacit míříte-li na Slovensko, výborný vyhledávač je 1-2-3-ubytovanie.sk a v Alpách vám může poradit třeba Tiscover Guide Pokud ubytování přesto neseženete, nebo nemůžete (třeba z pracovních důvodů) strávit na horách celý týden, zkuste jednodenní zájezdy. Termínů s odjezdy z Brna, Prahy, Olomouce a Ostravy začínají běžně s cenou kolem 650 Kč včetně skipasu.. Z pražského Černého Mostu jezdí pravidelně skibus do Herlíkovic, ceny jsou podobné další možnost je Harrachov.

Kde vzít lyže?

Nespoléhejte se na to, že si lyžařskou výzbroj půjčíte na místě. Letos jsou skiareály opravdu vytížené a může se vám stát, že v půjčovně pod kopcem si nebude z čeho vybírat. Pokud je to jen trochu možné, řešte boty a lyže už z domova. V Praze a Hradci Králové má pobočky Happy Sport, kde si vše buď půjčíte nebo rovnou koupíte bazarové nebo i nové lyže. Nakupovat lze přes eshop, půjčit musíte osobně a mám jeden tip – už od pondělka si v půjčovně můžete rezervovat lyže na další týden, jděte tedy s předstihem už začátkem týdne, vyhnete se tak pátečnímu chaosu. Zaplatíte půjčovné jen za týden, i když budete mít lyže rezervované předem. Helmu pro dítě si půjčíte zdarma a lyže dostanete seřízené a nastavené, jen je nazout.

Využijte chytré aplikace

Poslední dobou nám život v mnoha ohledech usnadňují mobilní aplikace. Lyžařům se hodí podrobné informace z 96 českých skiareálů zprostředkované aplikací iSki Czech. Předpověď počasí, web kamery z areálů, panoramatické mapy, otvírací doba… to všechno je tu k dispozici. Dlužno říci, že svou variantu mají všechny pro nás obvyklé lyžařské destinace: iSki Austria, iSki Italia atp. - podívejte se na nabídku v Google Store.

Tak příjemné prázdniny!

Klíčová slova ČR-sport-lyžování-zábava-turistika

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.