Veletrhy úsporného, komfortního a moderního bydlení

Praha 31. ledna (PROTEXT)

DŘEVOSTAVBY, MODERNÍ VYTÁPĚNÍ - Dva veletrhy úsporného, komfortního a moderního bydlení

12. ročník veletrhu DŘEVOSTAVBY se bude konat souběžně s veletrhem MODERNÍ VYTÁPĚNÍ.

Společná témata: KOMFORT BYDLENÍ a KOMFORT VYTÁPĚNÍ.

Veletrhy se konají souběžně na Výstavišti Praha - Holešovice v termínu 2. - 5. 2. 2017.

Letošní 12. ročník souběhu obou veletrhů slibuje hodně zajímavého, pozoruhodného i novátorsky objevného. V čem je důvod souběhu obou veletrhů? Má to nějaký hlubší význam? Důvodů je několik. Jde především o fakt, že vývoj v těchto dvou oblastech velmi silně ovlivňuje řada vnějších i vnitřních faktorů: legislativních nařízení, předpisů, požadavků. Na druhé straně přicházejí inovované stavební postupy, nové materiály, konstrukce. Totéž platí i o výrobcích topenářských technologii či nových zdrojů paliv. Vytváří se tak dynamické prostředí vzájemně se posouvajících, doplňujících a spolupracujících oblastí, které rozhodně mají co nabídnout.

DŘEVOSTAVBY

Je rozumné používat pro stavby materiály, které patří mezi obnovitelné? Zajímají vás nízkoenergetické domy nebo budoucnost pasivních dřevostaveb po roce 2020? Myslíte, že dřevěná konstrukce nemůže být více než dvoupatrová? Že jsou dřevostavby ve srovnání se svými zděnými protějšky jen malé jednogenerační chaloupky? Vícepodlažní budovy ze dřeva - donedávna sen, dnes už skutečnost. Na tento světový trend navazují i čeští architekti, inženýři a technici, kteří nezůstávají pozadu a na veletrhu předvedou výrazný "český příspěvek". Reálnou ukázkou vás přesvědčí, že doba velkých a vícepodlažních projektů ze dřeva je už skutečností a sami budete překvapeni myšlenkou, proč vlastně podobných staveb už není kolem nás mnohem více. Žádné překážky už v cestě nestojí. Vícepodlažní dřevostavby se stanou součástí i realitou letošního veletrhu DŘEVOSTAVBY 2017.

Technologie, technika, mistři a machři

Co všechno veletrh DŘEVOSTAVBY 2017 nabídne? Novinky se představí v oborech: dřevostavby, konstrukce, materiály, Izolace, fasády, okna a dveře, střechy, podlahy, schodiště, stroje, nářadí, spojovací materiál, software, dětská hřiště či inteligentní domácnost. Hlavní doprovodný program s nejzajímavějšími tématy proběhne opět v auditoriu ve střední hale. Kromě toho široká odborná veřejnost jistě uvítá pestré workshopy zaměřené na různá stavebně konstrukční řešení a použití maximálně funkčních nástrojů a nářadí, se kterými jde práce lépe od ruky. Jedním z vrcholů letošního veletrhu bude v tomto směru akce PROFESIONÁLOVÉ PROFESIONÁLŮM protínající celý průběh veletrhu. Smyslem tohoto workshopu ve velkém je předání zkušeností profesionálů pracujících v oboru dřevostaveb svým kolegům profesionálům, kteří o tento obor zajímají.

Ti první znají "fígle", ti druzí mají chuť, obě skupiny pak spojuje znalost řemesla a profesionalita. Každý den bude připraveno mnoho témat, kde profesionálové předvedou ta nejlepší řešení. Zájemci tak mohou získat nejenom jakýsi řemeslný postgraduál, ale i spoustu cenných kontaktů.

Město budoucnosti

Ve střední hale je ukázka toho, jak se dá udělat veletrh jinak. Více partnerů se spojilo a pod taktovkou architektů vytvoří jedinečný koncept a zážitek moderního města/ moderní městské krajiny s high-tech stavbami s použitím dřeva. "Město budoucnosti" slibuje jedinečné zážitky.

Perlou je nejnáročnější expozice v historii veletrhů vůbec. Bude tu stát unikátní čtyřpodlažní dřevostavba v poměru 1:1. V každém podlaží o 40 m2 naleznete kompletně zařízenou zónu charakterizující čtyři základní symboly současného života - odpočinek, bydlení, práci i zábavu. Na téma Vícepodlažní budovy ze dřeva proběhne ve čtvrtek i mezinárodní konference.

Unikátního bude více

Kromě vůbec nejvyšší dřevostavby, budou na veletrhu v "životní" velikosti i další dřevostavby: od moderních, po stylové sruby a roubenky. Možnost vyzkoušet si na jednom místě jak se člověk cítí v různých dřevostavbách, je zážitek, který jinde a jinak nezískáte. Velké zážitky ostatně nabídnou i firmy zaměřující se na umělecké zpracování dřeva a koncepce jeho propojení s každodenním životem v dřevostavbě.

Silný bude i letos

Síla veletrhu Dřevostavby 2017 tkví v zájmu desítek tuzemských a evropských vystavovatelů. Jmenujme alespoň Haas Fertigbau, RD Rýmařov, ALFAHAUS, ATRIUM, Fermacell, Rigips, Prodesi, Novatop, PALIS PLZEŇ, DOMY D.N.E.S., VARIO VILA, QUICKHAUS, MS HAUS, Holiday Pacific, HK DŘESTAV, Vesper Frames, Ekopanely, Serafin Campestrini, AU-MEX, Dřevostavby Biskup, Kronospan, Hans Hundeger, Cedar Home, VEXTA, Celet, OK PYRUS, TFH, Roubenky Střihavka, DREVODOM RAJEC, HPM TEC, DEK, KASPER CZ a mnoho dalších. Nebudou chybět ani nejvýznamnější dřevařské školy.

MODERNÍ VYTÁPĚNÍ

To zásadní, co se v poslední době velmi rychle mění a čeho jsme svědky takřka v přímém přenosu, je filozofie vytápění. Není důležité mít ten nejsilnější zdroj, ale ten optimální. Mít možnost vznikající přebytečnou energii někam uložit. Praxe hlavního a záložního zdroje ustupuje tzv. energetické spolupráci. Stále častější to jsou duální a terciální systémy, které čerpají právě z odlišnosti svých zdrojů ve prospěch vzájemného doplňování. Jedno polínko může potěšit plamenem, ohřívat prostor teplovzduchem a přebytečné teplo odkládat do zásobníku, který je napojen na sluneční kolektory a dohříván nočním proudem. Inteligentní ventil pak dokáže vybírat mezi jednotlivými zdroji a udržovat tak stálou teplotu. Právě schopnost spolupráce a interakce jednotlivých systémů navzájem je cesta, na kterou reagují i výrobci dřevostaveb. Výsledkem může být množství různých řešení pro každý individuální projekt. Potvrzují to i unikátní technické novinky, které budou představeny, například tepelné čerpadlo země-voda (voda-voda) AquaMaster 90 Inverter. Pyrolytické kotle ROJEK PK BIO na ruční přikládání jsou určeny ke spalování palivového dřeva a splňuji požadavky EKODESIGNU, lze na ně tedy žádat i "kotlíkovou dotaci". Uvidíte krbovou vložku Venus 16.3W os, kanadskou krbovou vložku ENERZONE DESTINATION 1.5 INSERT, kanadská kamna ENERZONE SOLUTION 3.4 nebo kanadský horkovzdušný kotel DROLET TUNDRA. Unikátní je také tablet, který bezdrátově ovládá a nastavuje dotykové termostaty TMDisplej 2 Wi-Fi a tím umožňuje centrální ovládání vytápění v celém domě a další zajímavosti.

Přijďte si poslechnout novinky, rady a zapojte se do diskuze na žhavá témata

Návštěvníci i odborníci se mohou těšit po celou dobu veletrhu na zajímavý doprovodný program, na kterém se bude podílet např. Asociace pro využití tepelných čerpadel, Státní fond životního prostředí, České vysoké učení technické v Praze UCEEB, Solární asociace a mnoho dalších. Odborníci přiblíží program kotlíkové dotace. Kvalita a dostupnost pelet, instalace a kontroly kotlů, kde najít topenáře pro kotlíkové dotace a jak vybrat správný kotel. Další přednáška vás navede, jak postupovat při realizaci malých FVE (fotovoltaických elektráren) nebo jak kombinovat FV systém a tepelné čerpadlo. Dozvíte se důležité informace, co vše je nutné zvážit při realizaci rekuperace nebo jak moderně a úsporně řešit vytápění a chlazení, například tepelná čerpadla v kombinaci s podlahovým, stěnovým a stropním vytápěním a chlazením. Stavíte, rekonstruujete? Řekněte si o dotaci.! Zástupci Státního fondu životního prostředí vám poskytnou aktuální informace o dotačních možnostech z programu Nová zelená úsporám a poradí vám, jak na to.

Soutěž

Stejně jako loni se návštěvníci mohou zúčastnit soutěže o hodnotné ceny, které tentokrát věnovaly společnosti Remko s.r.o. a SunnyHouse. Hlavní cena je mobilní klimatizace RKL 360 S-line v ceně 19.990 Kč.

UMĚNÍ DŘEVA

Výstava Umění dřeva představuje tento přírodní materiál v mnoha různých pojetích: uměleckém a designovém, řemeslném, historickém i mytologickém. Prohlédnout si zde můžete například umělecká díla, jako jsou obrazy, sochy či šperky, moderní nábytek, hudební nástroje, hračky a loutky nebo mnoho různých řemeslných výrobků. Osobně si také můžete vyzkoušet práci řezbářů. Nechte se okouzlit tradičním přírodním materiálem, má svou historii a kouzlo. Raritou mezi exponáty je kompletní sbírka všech dřevin v České republice od mistra řezbáře Jana Strejciuse. Nejnovější knihu Martina Patřičného „Velkou knihu o dřevě“ představí autor a zároveň patron výstavy Umění dřeva osobně.

DŘEVOSTAVBY 2017 12. mezinárodní veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů

MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2017 12. mezinárodní veletrh vytápění, krbů, kamen a obnovitelných energií

VÝSTAVA UMĚNÍ DŘEVA 2. ročník umělecky, řemeslně, designově a především netradičně pojaté výstavy tradičního přírodního materiálu

Termín konání: 2. - 5. 2. 2017

Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice

Počet firem: 363

Zastoupené země: Česká republika, Slovensko, Rakousko, Německo, Indie, Uzbekistán, Rusko

Celková výstavní plocha: 12.900 m2

Vstupné: Dospělí od 10:00 hod. 150 Kč

Dospělí od 14:00 hod. 120 Kč

Studenti 80 Kč

Děti do 15 let 20 Kč

Pořadatel: TERINVEST, spol. s r.o., veletržní správa

Bruselská 266/14, 120 00 Praha 2

http://www.terinvest.com

Webové stránky veletrhů:

http://www.drevostavby.eu

http://www.modernivytapeni.cz

Charakteristika: B2B, B2C

ikona celá tisková zpráva

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-stavby-dřevo-firmy-TERINVEST

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.