Polední meníčka po zavedení EET? Připlatíme si.

Praha 21. prosince (PROTEXT)

Průměrná cena meníček v jednotlivých krajích

Průměrná cena meníček v jednotlivých krajích

Průměrná cena obědu se před zavedením EET pohybovala na úrovni 88,50 Kč, vyplývá z analýzy obědového serveru menicka.cz. Ten ve svém bilancování zohlednil svou databází 4207 gastronomických provozoven napříč Českou republikou. Po zavedení EET došlo k navýšení cen o 4 Kč a průměrná výše tak nyní dosahuje úrovně 92,50 Kč.

Ze sledovaných metrik vychází, že nejlevněji se naobědváte na Vysočině nebo v Olomouckém kraji, za necelých 88 Kč, naopak v Praze budete muset sáhnout do své kapsy hlouběji, v průměru 109 Kč. Druhý nejdražší oběd čeká na hosty ve Středočeském kraji, a to 96 Kč. V konfrontaci s celorepublikovým průměrem se však ve Středočeském kraji navýšila cena poledního menu nejvíce, o téměř 10 Kč, což je pozoruhodné.

"Varovná slova restaurací se naplnila a drtivá většina provozovatelů přistoupila ke zdražení svých obědových meníček. Na obhajobu restaurací je potřebné říci, že růst cen v meziročním srovnání není tak dramatický," uvedl spoluzakladatel portálu menicka.cz Jakub Lukáš.

Kontakt:

Jakub Lukáš

www.menicka.cz

e-mail: menicka@menicka.cz

ČTK ke zprávě vydává přílohu s grafy, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-restaurace-trh-daně-EET-Meníčka.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Obchod, marketing
Finance, ekonomika
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.