IKEA z preventivních důvodů stahuje stojnu ELVARLI

Praha 27. října (PROTEXT)

Úložený systém ELVARLI

Úložený systém ELVARLI

Stojna ELVARLI

IKEA žádá zákazníky, kteří si zakoupili stojnu ELVARLI, aby ji demontovali a přinesli zpět do kteréhokoliv obchodního domu IKEA, kde jim budou vráceny peníze v plné výši. Stojna je součástí úložného systému ELVARLI.

Důvodem stažení z prodeje je nesprávně vložená matice, jejíž vinou je velmi obtížné až nemožné dosáhnout napětí potřebného k bezpečnému uchycení stojny mezi podlahu a strop. Hrozí proto nebezpečí, že by se policový systém mohl uvolnit a spadnout.

IKEA zatím neobdržela žádnou stížnost od zákazníků ani hlášení o zraněních, riziko případné nehody je velmi malé. Pokud by však došlo k nehodě, její dopady by mohly být velmi závažné. Proto se IKEA rozhodla preventivně stáhnout tyto stojny z prodeje a vrátit zákazníkům peníze v plné výši.

Výrobek je stahován z těchto trhů: Itálie, Nizozemsko, Francie, Norsko, Rakousko, Belgie, Španělsko, Portugalsko, Dánsko, Švýcarsko, Česká republika, Švédsko, Rumunsko, Turecko, Litva, Slovensko, španělské ostrovy, Řecko a Bulharsko.

V žádné z těchto zemí nejsou na trhu žádné další výrobky, vyrobené dodavatelem této stojny. Před zjištěním rizika bylo prodáno necelých 3800 stojen.

Stojnu ELVARLI mohou zákazníci vrátit v jakémkoliv obchodním domě IKEA, kde jim budou vráceny peníze v plné výši. Při vracení stojny není nutné předkládat doklad o zakoupení (účtenku).

Pro více informací se mohou zákazníci obrátit na Kontaktní centrum IKEA na telefonním čísle 234 567 890.

Omlouváme se za případné potíže, které mohla tato situace způsobit.

Kontakt:

Zdeňka Pecková

tisková mluvčí a PR manažerka

IKEA Česká republika

tel.: +420 702 194 200

e-mail: zdenka.peckova@ikea.com

www.IKEA.cz

www.facebook.com/IKEAceska?ref=stream

www.youtube.com/user/ikeaceskarepublika

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-trh-dřevo-nábytek-firmy-IKEA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.