Kavalan Whisky označena asijskou whisky roku od Whisky Bible 2017 Jima Murrayho

Tchaj-Pej (Tchaj-wan) 19. října (PROTEXT/PRNewswire)

Tchajwanský producent whisky získává trojí ocenění od předního světového průvodce světem whisky

Průvodce Whisky Bible 2017 Jima Murrayho jmenoval Kavalan „asijskou whisky roku" za její whisky Solist Moscatel Sherry Single Cask Strength jako součást žebříčku cca 4 600 whisky hodnocených v jeho 25. edici.

Foto - http://photos.prnewswire.com/prnh/20161018/429669

Whisky společnosti Kavalan Moscatel byla letos nejpopulárnější, když získala zlaté ocenění World Whiskies Awards při příležitosti mezinárodní soutěže v San Franciscu, soutěže International Spirits Challenge a mezinárodní přehlídky destilátů International Review of Spirits.

Výsledek z průvodce 2017 Whisky Bible znamená pro Kavalan hattrick, když dříve společnost získala ocenění v roce 2014 za svou whisky Podium a v roce 2015 za whisky Kavalan Classic Single Malt.

YT Lee, zakladatel společnosti Kavalan, uvedl, že jeho mistr míchač Ian Chang popisuje Moscatel jako „ovocný džem na koláči brownie".

„Nádech Moscatelu je květnatý, s bohatou medovou a sladkou příchutí, citelné jsou stopy toffee a karamelu. V závěru je cítit sušené ovoce a ořechová příchuť. Popsali bychom jej jako krémovitý, máslově hedvábně hladký se stopami čokolády," poznamenal pan Lee.

Dříve získala whisky Kavalan ocenění v roce 2015 za Nejlepší Single Malt Whisky světa v prestižní soutěži World Whiskies Awards (WWA) za whisky Kavalan Solist Vinho Barrique a v roce 2016 „Nejlepší Single Cask Single Malt Whisky světa" za Solist Amontillado Sherry Single Cask Strength.

O Kavalan Whisky

Tchajwanská palírna Kavalan Distillery se věnuje umění single malt whisky od roku 2006 a získala již více než 210 zlatých medailí. Whisky Kavalan zraje v amerických dubových sudech v intenzivní vlhkosti a horku. K její kvalitě přispívají také mořské a horské vánky a pramenitá voda ze Sněžné hory, které společně přispívají k charakteristické krémovitosti whisky Kavalan. Kavalan se jmenuje po starém označení pro okres I-lan a díky své mateřské společnosti King Car Group může využívat svých třicetiletých zkušeností z oblasti výroby nápojů. Whisky Kavalan je dostupná ve 40 zemích. Více informací na www.kavalanwhisky.com/en/

Kontakt pro média:

Yvonne Chou

+886-3922-9000#7162

yvonne@kavalandistillery.com

Klíčová slova Tchaj-wan-nápoje-trendy-Kavalan

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.