Fúze společností Fläkt Woods a DencoHappel je dokončena po akvizici Fläkt Woods fondy pod správou Tritonu a schválení ze strany příslušných antimonopolních úřadů

Praha/Herne 13. října (PROTEXT)

- Fondy pod správou Tritonu dokončily akvizici Fläkt Woods Group

- Dokončena je fúze mezi Fläkt Woods Group a DencoHappel

- Novým výkonným ředitelem FläktGroup je Dr. Walter Rohregger

Dnes byla dokončena fúze mezi společnostmi Fläkt Woods, předním dodavatelem řešení vzduchových technologií pro vzduchotechnické systémy, a DencoHappel, přední technologickou inovační firmou na poli úpravy vzduchu, klimatizace, filtrační technologie a chlazení procesního vzduchu. Spojená společnost, kterou doplňuje silné portfolio značek výrobků, bude provádět činnost pod jménem FläktGroup. Po splnění nezbytných podmínek k dokončení transakce ji evropské antimonopolní úřady v září 2016 schválily.

Fondy pod správou Tritonu, které v říjnu 2014 získaly DencoHappel, podepsaly v červnu roku 2016 dohodu o akvizici Fläkt Woods Group od společnosti Equistone and Sagard. Po fúzi mezi Fläkt Woods a DencoHappel zůstává Triton i nadále většinovým vlastníkem nově utvořené FläktGroup.

Touto fúzí vznikne nová vůdčí společnost evropského trhu energeticky účinných řešení technologií úpravy vzduchu, která svým zákazníkům zajistí standardy nejvyšší kvality pro lepší klimatický komfort a pohodu. V roce 2015 obě společnosti dohromady vytvořily tržby ve výši 700 milionů eur (pro forma) a mají přibližně 3800 zaměstnanců. Triton očekává, že spojením se okamžitě navýší výnosy, a vznikne další potenciál z prodeje stávajícím vzájemným zákazníkům, výroby a dalších synergií.

Dr. Walter Rohregger, výkonný ředitel FläktGroup: "Věřím, že tato transakce je založena na dokonalém spojení. Velice se těšíme na spolupráci, protože naše týmy sdílejí stejného podnikatelského ducha a jsou odhodlány zajistit spokojenost zákazníků prostřednictvím nejvyšších standardů kvality a bezpečnosti. Věříme, že z fúze budou mít prospěch naši zákazníci i zaměstnanci. Nyní zahájíme proces integrace, který povedou naše spojené projektové týmy. Současně se nadále plně soustředíme na dodávky produktů a řešení klimatického komfortu vnitřních prostor pro naše zákazníky, která jsou nejlepší ve své třídě. Jako globální společnost se silnými evropskými kořeny a se spojením síly Fläkt Woods a DencoHappel dokáže společnost FläktGroup poskytovat lepší služby svým zákazníkům díky širšímu portfoliu výrobků a rozšířenému prodeji, službám i výrobě.“

Fúze mezi Fläkt Woods a DencoHappel je důležitým milníkem v historii obou firem a novým začátkem přední společnosti na poli energeticky účinných řešení vzduchových technologií vnitřních prostor. Očekává se, že fúze bude mít výrazně kladný vliv na produktovou nabídku, která nové společnosti umožní poskytovat služby své spojené zákaznické základně s jednou z nejkompletnějších a nejvíce inovativních produktových nabídek v oboru. Spojená společnost očekává prospěch i v širším měřítku díky sdílenému know-how a zkušenostem z výzkumu a vývoje při současné schopnosti přilákat, školit a udržet si nejvýraznější talenty.

Tiskový kontakt

info-cz@dencohappel.com

http://www.flaktgroup.com

O Dr. Walteru Rohreggerovi

Dr. Walter Rohregger má rozsáhlé zkušenosti v předních národních i mezinárodních společnostech, kde zastával pozice v nejvyšším vedení. Nejprve u globální inženýrské skupiny GKN, pro kterou pracoval 25 let, a naposledy jako ředitel firmy Wittur, což je přední nezávislý dodavatel komponentů a řešení výtahů, který je spravován investičním fondem. Walter žil s rodinou v Itálii, Německu, Japonsku, Číně a Singapuru, a v současnosti bydlí ve Velké Británii. Walter má titul strojního inženýra z univerzity v italském Bolzanu a je držitelem doktorátu z turínské univerzity, rovněž v Itálii.

O DencoHappel

DencoHappel je přední technologická inovační firma na poli úpravy vzduchu, klimatizace a filtrační technologie včetně chlazení procesního vzduchu. Dodává na míru připravená řešení vytápění, větrání a klimatizace při současném snižování spotřeby energie. Historie společnosti DencoHappel se datuje od roku 1922. Firma má dnes více než 1700 zaměstnanců a vytvořila prodejní tržby ve výši přibližně 280 milionů eur. Sídlo společnosti je v německém Herne s výrobními závody v Německu, České republice, Turecku a Číně. Prodejní organizace a distributoři firmy ve více než 50 zemích zajišťují blízkost, flexibilitu a řešení na míru pro každého zákazníka. Společnost dodává výrobky špičkových značek CAIRplus(R), DENCO(R), MultiMAXX(R); Multi Flair(R), DencoHappel COM4(R), Flex-Geko(R), FireTex(R), SepTex(R), Sahara(R) a DELBAG(R).

Více informací se dozvíte na http://www.dencohappel.com.

O Fläkt Woods

Fläkt Woods je celosvětově předním poskytovatelem technologií pro nejlepší vzduchový komfort a požární bezpečnost na pracovišti, při volnočasových aktivitách i doma. Fläkt Woods se zaměřuje na energetickou účinnost a zajišťuje všechny kritické vzduchové funkce pro VZT systémy - pohyb, úpravu, řízení, rozptyl a distribuci vzduchu.

Společnost byla založena před sto lety a dnes má přes 2100 zaměstnanců a prodejní obrat ve výši přibližně 420 milionů eur. Zastoupení má ve více než pětadvaceti zemích ve všech regionech světa. Značka Fläkt Woods představuje produkty, systémy a komponenty špičkové kvality na poli vzduchotechniky v Evropě, Severní Americe a Asii: Fläkt, Woods, Caryaire, Iloxair a Semco.

Více informací se dozvíte na http:// www.flaktwoods.com.

O Tritonu

Fondy Triton směřují své investice a podporu do pozitivního rozvoje středně velkých podniků sídlících v severní Evropě, Itálii a Španělsku. V rámci tohoto evropského regionu se Triton soustředí na společnosti v sektorech průmyslu, obchodních služeb, spotřebitelů a zdravotní péče. Triton se snaží přispět k vybudování lepších podniků s dlouhodobým výhledem. Triton a jeho výkonné vedení chtějí být představiteli pozitivních změn směrem k udržitelným provozním zlepšením a růstu. Sedmadvacet společností, které jsou v současné době v portfoliu Tritonu, má kombinované tržby ve výši zhruba 13 miliard eur a více než 72500 zaměstnanců. Fondy Triton jsou spravovány specializovanými týmy investičních odborníků sídlících převážně v Německu, Švédsku, Velké Británii, Číně, Lucembursku a Jersey.

Více informací se dozvíte na http://www.triton-partners.com.

Klíčová slova ČR-Německo-stroje-stavebniny-firmy-DencoHappel-Fläkt Woods Group

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Stavebnictví, bydlení a reality
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.