Philips na veletrhu Automechanika

Praha 27. září (PROTEXT)

LED lampy pro každé auto, bez ohledu na jeho věk a v atraktivní ceně - nevypadá to revolučně? Philips dokazuje, že to bude možné již v celkem blízké budoucnosti. Konkrétně je to již možné např. v Japonsku, Číně nebo státech bývalého Sovětského svazu, avšak současná evropská legislativa nepřipouští takovou modifikaci u aut registrovaných na území členských států EU. Philips vytvořil náhradní LED žárovky pro typy H4 a H7.

Průlomem se stalo umístění LED diody v místě, kde se v halogenové žárovce nachází vlákno. Díky této vazbě spolupracují s optickým světlometem - jinak než prodávané na internetových aukcích levné LED náhrady pro halogenové žárovky.

Taková změna - když se změní legislativa EU - bude možná téměř pro každé auto vybavené světlomety s halogenovými žárovkami.

Nicméně samotná výměna bude trochu komplikovanější. „Problém s výměnou žárovek na LED spočívá v tom, že tyto lampy ne vždy fungují úplně ideálně ve všech situacích. Proto je nutné vyzkoušet je samostatně pro každou značku i model auta," vysvětluje Thomas Henin, Senior Director Global Marketing Automotive Aftermarket společnosti Philips. Proto - jinak než u žárovek H4/H7 - bude nutné vybírat LED lampy přímo ke konkrétní značce i modelu auta, tak jako většinu náhradních součástek, které také nejsou univerzální, jako halogenové žárovky.

Cena? Určitě bude nižší než montáž xenonových hořáků spolu s přístrojovou technikou. Zatím je třeba zmínit, že LED náhrady za halogenové žárovky nejsou povoleny k užívání na veřejných komunikacích v Evropské unii.

Žárovka závodní třídy - ve vašem voze na běžné silnici

Značka Philips také prezentovala novou řadu žárovek H4 a H7 s názvem Racing Vision, které zajišťují aż o 150 % větší viditelnost.

Racing Vision je zavodní síla bez porušování předpisů: pro bezpečnost a skutečný zážitek z noční jízdy. „Nové žárovky do světlometů značky Philips byly inspirovány fanoušky motorizace, kterým záleží na dobré viditelnosti a vysokých parametrech výkonu žárovky,“ vysvětluje Mark Buelow, ředitel oddělení Global Strategic Marketing Lamps and LEDs ve společnosti Lumileds. „Tito řidiči očekávají nejvyšší kvalitu zajišťující bezpečnost a jízdní komfort nejen vlastní, ale také spolujezdců a jiných účastníků silničního provozu.“

Xenony nové generace

Vlajkové produkty xenonové technologie - lampy Philips X-tremeVision i WhiteVision - byly od základu modernizovány. Nyní X-tremeVision zajišťují až o 150 % lepší viditelnost.

„Je to naše nejsvítivější xenonová lampa. Zajišťuje řidiči lepší ostrost pohledu a také zvětšuje viditelnost auto pro ostatní účastníky silničního provozu. Dvě sekundy můžou zachránit život. Zvýšením kvality osvětlení silnice se někdy můžete vyhnout nehodě. Světlo je jedním z klíčových činitelů rozhodujícím o bezpečnosti - podobně jako brzdy, pásy, tlumiče a airbagy," shrnuje Mark Buelow.

Xenon WhiteVision je něco pro ty, kteří si cení konzistentního a moderního designu vozu.

Stále více nových modelů aut na trhu je vybaveno přinejmenším parkovacími světly a denními světly s LED technologií, které emitují výrazné bílé světlo. Vedle nich tradiční xenonové svítilny mají žlutavý odstín - ale ne Philips WhiteVision. Teplota chromatičnosti dosahující 5000 K - stejně jako barevná teplota světla emitovaného LED žárovkami pro denní svícení - zaručuje, že světlomety jsou dokonale sladěny, díky čemuž má auto jedinečný desing. Tento efekt je možný bez negativního vlivu na bezpečnost jízdy, jelikož Philips Xenon WhiteVision stále poskytují o 120 % větší viditelnost než jejich protějšky s minimálním povoleným výkonem dle předpisů. „Vždy na první místo klademe bezpečnost uživatelů našich cenami ověnčených žárovek do světlometů," řekl Mark Buelow, ředitel oddělení Global Strategic Marketing Lamps and LEDs ve společnosti Lumileds.

„V případě lamp Xenon WhiteVision gen2 chceme nabídnout nejvyšší kvalitu osvětlení řidičům, pro které je vůz také způsobem jak zvýraznit svou osobnost. Zvýšená chromatičnost způsobuje, že intenzivní bílé světlo těchto xenonových lamp poskytuje jedinečný efekt."

Otevření se na nový segment

Značka Philips pokračuje v expanzi na trhu garážové techniky. Během veletrhu Automechanika ve Frankfurtu představila novou produktovou řadu ? lampy Matchline určené pro lakovny. Tato řada obsahuje modifikovanou sadu MLDS CRI, která nyní poskytuje silnější světlo obdobné dennímu (CRI na úrovni 92/100) a novou panelovou lampu PJH20, ideální pro osvětlení malých i velkých ploch. Ta může být napájena buď ze zásuvky, anebo vnitřním akumulátorem, a také poskytuje vysoký index CRI dosahující 92.

Všechny prezentované výrobky značky Philips budou v Evropě v prodeji od druhé poloviny září tohoto roku. S výjimkou LED svítilen, které zatím nelze legálně instalovat v automobilech v Evropské unii. Pro tuto chvíli nadšenci nové technologie mohou využívat pouze vnitřní LED osvětlení kabiny od společnosti Philips, které je k dispozici ve třech různých teplotách chromatičnosti.

Kontakt:

Adam Zbiejczuk

Proautomotive

adam.zbiejczuk@proautomotive.eu

+420736779920

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-automoto-firmy-Proautomotive

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.