Společnosti Extell Development Company a SMI USA oznámily vytvoření společného podniku pro výstavbu Central Park Tower

New York 12. srpna (PROTEXT/PRNewswire)

Extell Development Company (PRNewsFoto/Extell Development Company)

Extell Development Company (PRNewsFoto/Extell Development Company)

Partnerství pro výstavbu nejvyšší rezidenční budovy na západní polokouli

Extell Development Company, přední developerská společnost zaměřená na výstavbu luxusních nemovitostí s portfoliem překračujícím 1 858 000 metrů čtverečních a SMI USA (SMI), americká pobočka přední investiční společnosti Shanghai Municipal Investment, která vybudovala uznávaný mrakodrap Shanghai Tower, dnes oznámily podepsání dohody o vytvoření společného podniku pro společnou výstavbu mrakodrapu Central Park Tower, super vysokého residenčního a komerčního projektu v hodnotě 3 miliard USD, který bude umístěn v milionářské části města s výškovými budovami o názvu Billionaire's Row na Manhattanu.

Foto - http://photos.prnewswire.com/prnh/20160811/397560

„Toto strategické spojenectví s SMI spojuje dva mezinárodní lídry ve svém oboru, kteří mají za sebou historii výstavby ikonických světových mrakodrapů. Společnost SMI postavila nejvyšší budovu v Šanghaji a těšíme se na naše partnerství, kdy budeme společně budovat nejvyšší budovu v New Yorku," uvedl Gary Barnett, zakladatel a generální ředitel Extell Development Company. „Pevně věříme, že skvělá lokalita, výhledy, design a kvalita budovy Central Park Tower z ní učiní nejdůležitější rezidenční budovu, jaká kdy byla v New Yorku postavena, a očekáváme, že bude obrovským úspěchem společností Extell a SMI." Investice společnosti SMI bude mít prioritu a očekává se, že návratnost této investice bude v řádu 20 % až 30 % ročně v průběhu tohoto projektu.

„Jsme velmi potěšeni, že se můžeme účastnit výstavby nejvyššího rezidenčního mrakodrapu v New Yorku na základě konzervativní vysoké návratnosti. Těšíme se na dlouhodobou spolupráci se společností Extell, jedním z předních developerů ve Spojených státech," uvedl Tom Tao, prezident společnosti SMI USA.

Central Park Tower bude po dokončení dosahovat výšky 472 metrů, bude nejvyšší rezidenční budovou západní polokoule a nabídne jedinečný 360stupňový výhled na New York a za jeho hranice. Adrian Smith + Gordon Gill Architecture, renomovaní architekti, kteří mají na kontě nejvyšší budovu na světě Burj Khalifa v Dubaji, a budoucí nejvyšší budovu na světě Kingdom Tower v Saudské Arábii, projektovali Central Park Tower s cílem výrazně přispět ke globálnímu trendu budování gigantických věží. Vize architektů se při tomto projektu odvíjí od zásad integrovaného architektonického návrhu, vnitřních půdorysů a konstrukční účinnosti, které této budově vyslouží pevné místo v rámci siluety Manhattanu. Central Park Tower se nachází na adrese 225 West 57th Street, její dokončení je plánováno na rok 2019 a prodej začne již koncem tohoto roku.

Central Park Tower bude také prvním sídlem společnosti Nordstrom s úplnou nabídkou v New Yorku. Nordstrom Inc., což prestižní specializovaný obchod s módou se sídlem v Seattlu, podepsal smlouvu se společností Extell o umístění své dlouho očekávané vlajkové lodi mezi obchody v New Yorku. Půjde o druhý největší obchod této sítě a jeho otevření se očekává v roce 2019.

Rozsáhlé portfolio nemovitostí společnosti Extell, včetně mezinárodně uznávaného rekordního luxusního obytného komplexu One57, zajistilo této firmě pevné místo mezi špičkou newyorských developerů.

Do historie společnosti SMI se v nedávné minulosti zapsalo dokončení Shanghai Tower, druhé nejvyšší budovy na světě a také druhé budovy, která překonala neuvěřitelnou hranici 610 metrů. Firma SMI již úspěšně realizovala 80 mega projektů, od komplexní rekonstrukce Bundu až po tunel pod šanghajskou řekou Jang-c'-ťiang.

KONTAKT: M18 PR, Anna LaPorte: 212-604-0318; anna@m18pr.com

Klíčová slova USA-reality-stavby-Extell Development Company

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.