Nejaktuálnější portál o Novém Zélandu vznikl v Asii

Praha 2. srpna (PROTEXT)

Abel Tasman Coastal Walk je jedním z nejpopulárnějších treků na Novém Zélandu

Abel Tasman Coastal Walk je jedním z nejpopulárnějších treků na Novém Zélandu

Život v autě vlastnoručně přestavěném na pojízdnou ubytovnu je jedním z největších zážitků celého cestování po Novém Zélandu

Sopka Ngauruhoe v národním parku Tongariro si zahrála ve filmech Pán Prstenu. Poznáváte Horu osudu? Novozélandské lesy svou vegetací mnohdy připomínají výpravu do druhohor 

Zvídavý papoušek Kea si rád hraje s botami návštěvníků horských chat. Pokud v nich přes noc necháte ponožky, už je ráno nemusíte najít.

Pastviny s výhledem na oceán a všudepřítomné ovce. Na Novém Zélandu jich žije téměř 30 milionů. Pohled na jezero Wanaka z Rob Roy Peak Milford Track na Novém Zélandu patří právem mezi nejhezčí treky na světě. Bára ukazuje směr naší túry. Když chcete na Novém Zélandu o Vánocích vidět sníh, musíte do hor, třeba k nejvyšší hoře Mount Cook

Lukáš a Bára žijí na Novém Zélandu. V prosinci 2015 opustili tamní svět korporací a vydali se na 9 měsíční cestu po světě.

Cestou založili projekt CZECHKiwis.cz, který pomáhá Čechům s administrativou při zařizování nového života na Novém Zélandu, po příletu na working holidays a plánováním dovolené v této nádherné zemi. CZECHKiwis.cz jsou nejaktuálnějším česky psaným zdrojem o Novém Zélandu.

V září 2014 odletěli Lukáš Nápravník s Bárou Pokornou splnit si svůj sen - žít a pracovat na Novém Zélandu. Pracovat měli ve stejném oboru jako v ČR. Bára v oblasti klinického výzkumu léčiv a Lukáš jako IT konzultant a auditor.

Přestože každý víkend a volnou chvíli trávili poznáváním Nového Zélandu, zjistili, že většinu týdne tráví stejnou rutinou jako v ČR: ráno odchod do práce, večer návrat z práce, spánek a tak pořád dokola. Velkým impulsem k zamyšlení pro ně byla návštěva kamarádů z Čech, kteří během třítýdenní dovolené procestovali Nový Zéland a noc před odletem u nich přespali. Lukáš a Bára zjistili, že kamarádi během tří týdnů viděli více Nového Zélandu než oni mají - vzhledem k pracovnímu vytížení- šanci poznat za celý rok.

"Když žijete na druhé straně světa od rodiny a přátel a pracujete v korporaci na plný úvazek, nemáte mnoho času cestovat," říká Bára a doplňuje, že čtyřtýdenní zákonnou dovolenou byli nuceni dělit na dva týdny v ČR a dva týdny na Novém Zélandu, což bylo extrémně málo na to, prozkoumat vzdálenější místa Nového Zélandu.

Původně plánovali, že pouze změní práci, ale nakonec se rozhodli nedělat kompromisy a využít celoživotní úspory k tomu, aby si splnili svůj sen. V práci dali výpověď, prodali osobní auto a koupili si větší, které vlastnoručně předělali na obytný campervan.

Vyrazili na tříměsíční putování Novým Zélandem. Poté se vydali na indonéské ostrovy Bali a Lombok, kde například vystoupali za svítání na vrchol sopky Mt. Rinjani. Stihli také projít nejstarší deštný prales Taman Negara v Malajsii, udělat si potápěčský kurz a procestovat celý Vietnam Přestože si cestování velmi užívali, byli zvyklí pracovat a smysluplná činnost jim chyběla. Rozhodli se proto založit portál, který pomůže dalším Čechům s administrativou a cestováním na Novém Zélandu.

Myšlenka na založení webu vznikla již na Zélandu, ale s přípravnými pracemi začali až v Asii. Portál potom spustili v Singapuru.

Vzhledem k tomu, že Bára a Lukáš na Novém Zélandu žijí, je portál CZECHKiwis.cz nejaktuálnějším česky psaným zdrojem informací o této destinaci.

"Pracovat z pláží a kaváren je velmi osvobozující, lepší kancelář jsme nikdy neměli," hodnotí Lukáš, kterému kancelář ve 24. patře mrakodrapu s výhledem na aucklandský přístav a sopku Rangitoto, zjevně nechybí.

O CZECHKiwis.cz

Portál CZECHKiwis.cz byl založen v květnu 2016 a pomáhá českým cestovatelům na Nový Zéland najít řadu užitečných informací o této zemi. Portál nově nabízí i levné letenky a cestovní pojištění. Funguje tak jako "one-stop-shop" pro všechny cestovatele na Nový Zéland, ať už tam letí na working holidays, za novým životem či na dovolenou.

Kontakt:

Lukáš Nápravník

CZECHKiwis.cz

mobil: +420 910 119 450

e-mail: lukas@napravnik.co.nz

Poznámka: Aktuálně jsme v ČR, nemusíte proto při kontaktu zohledňovat časový rozdíl mezi ČR a NZ.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Nový Zéland-turistika-internet-CZECHKiwis.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.