16letá autorka Marcela Remeňová pokřtí již třetí knihu

Praha 3. května (PROTEXT)

Marcela Remeňová, autorka knižní série Osm světů

Marcela Remeňová, autorka knižní série Osm světů

Osm světů - Rodina Osm světů pozvánka křest 14.5 Marcela Remeňová - autorka knižní série Osm světů Marcela Remeňová - autorka knižní série Osm světů Osm světů - 3D obal 3. kniha Osm světů

Herečka Barbora Šporclová Kodetová a režisér F. A. Brabec pokřtí knihu Rodina.

V sobotu 14. května ve 14 hodin představí na mezinárodním knižním veletrhu SVĚT KNIHY PRAHA 2016 mladá česká autorka MARCELA REMEŇOVÁ svoji novou knihu RODINA, třetí díl úspěšné akční fantasy série OSM SVĚTŮ. Knihu pokřtí exkluzivní hosté - herečka BARBORA ŠPORCLOVÁ KODETOVÁ, režisér a kameraman F. A. BRABEC a výtvarník MARTIN ZHOUF, který pro knihu vytvořil obálku i osm originálních ilustrací. Celou akci a následující autogramiádu tvůrců uvede moderátorka České televize JOLKA KRÁSNÁ.

"Inspiraci většinou záměrně nehledám. Nápady ke mně naštěstí zatím přicházejí samy a já nemůžu ovlivnit, kdy se tak stane. Častokrát je to třeba ve chvíli, kdy poslouchám hudbu v autě na daleké cestě, a můžu si tak zápletku rozmyslet a rozvinout ji do části příběhu. Vše si ukládám v hlavě a píšu, když mám čas, nejradši večer. I při psaní si vytvořím patřičnou hudební kulisu a výběr žánru podřizuji atmosféře scény, na které zrovna pracuji, protože právě hudba mi pomáhá dotvořit si ten správný pocit," říká 16letá autorka Marcela Remeňová.

Anotace knihy Rodina / Osm světů

Po vítězné bitvě Osmisvěťanů proti včelím lidem prchá Lea z poválečného chaosu na Zemi a vydává se na zdlouhavou cestu s cílem odhalit původ svých sil a najít dávné stvořitele potens. Úkol, který si stanovila, se ovšem zdá být takřka nesplnitelný. Její vlastní druh i skutečná rodina se záhy obracejí proti ní včetně znovuprobuzeného Harryho, který už dávno není tím, kým býval kdysi. Lea se rychle navrací na Osm světů a snaží se uchránit své přátele před královnou potens Morganou, jež chce za každou cenu vybojovat zpátky svůj domov a moc nad třemi rasami. Přestože Lea získává podporu včelího lidu a tajemného Jamese, zrada ve vlastních řadách a temný potens ze starých legend jí celou situaci ani trochu neusnadňují. Zvlášť když se osud Osmi světů přesouvá do rukou až příliš silného zákulisního hráče Diega, který je vždy o krok napřed a díky němuž není nikdy nic tak, jak se zdá.

Marcela Remeňová (*1999)

Jedna z nejmladších českých spisovatelek a v současné době 16letá studentka Gymnázia Jana Nerudy v Praze se věnuje psaní od dětství. Nejprve vytvářela originální příběhy malováním obrázků a po nich následovala celá řada krátkých povídek. V roce 2013 vyšla její prvotina pod názvem SEZNÁMENÍ, na kterou hned o rok později navázala její další kniha pojmenovaná VČELÍ LID.

RODINA je již třetím dílem z autorčiny úspěšné akční fantasy série OSM SVĚTŮ, ve které se postupně odvíjí strhující příběh Ley, Harryho a Bena na pozadí prolínajících se prostředí současného New Yorku a vzdálené galaxie Osmi světů.

Martin Zhouf (autor ilustrací, *1962)

Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ústí nad Labem. V letech 1985-1990 působil jako učitel výtvarné výchovy na základní škole. Poté nastoupil na dráhu samostatného výtvarníka. V letech 1991 a 1992 získal ocenění čtenářské ankety IKARIE za nejlepší sci-fi ilustraci. Rovněž je držitelem ceny Objev roku 1990 na Euroconu ve francouzském Fayence za obálku časopisu Ikarie. Jeho dílo je známo z obálek knih Ondřeje Neffa. Graficky upravil nebo ilustroval více než 500 knih. Příležitostně spolupracuje na filmech, muzikálech, počítačových hrách a věnuje se i tvorbě přebalů hudebních CD.

Pro více informací: www.osmsvetu.cz

Tiskový servis: Marcela Rojíčková, info@beltfilm.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-literatura-Remeňová-firmy-Beltfilm

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.